WaN635 Online WaN635 komentáře u knih

Duše mrtvých nemluví Duše mrtvých nemluví Roxann Hill

Trošku slabší než díly předchozí, ale rozhodně si zaslouží více než zdejších 68%.
Souhlasím s ostatními komentáři, velké plus této série jsou krátké kapitoly a za mě i poměrně rychlý spád příběhu.
Líbí se mi chemie mezi Annou a Pavlem, mám ráda jejich přátele a rozhodně na škodu není ani složitý vztah s Anninou dcerou.
Samotný případ mě tentokrát nestrhl tak, jak jsem od knihy očekávala, ale nevadilo mi to. Těším se na další díl.

24.01.2023 4 z 5

Slzy mrtvé jeptišky Slzy mrtvé jeptišky Roxann Hill

Upřímně mě překvapuje, že tato série má takto nízké hodnocení.
Je pravda, že příběhy jsou poměrně jednoduché, ovšem to knížce a příběhu vůbec neubližuje.
Líbí se oba hlavní hrdinové, napětí mezi nimi a spojení bývalé detektivky a kněze mě vyloženě baví.
Příběh samotný je čtivý, napínavý a zločiny jsou zvrácené.

Mám jedinou výtku, ovšem ne k samotnému příběhu, ale k vydavateli knihy (Vendeta) - celkem mi vadilo, že ať kapitoly končí v jakékoliv části stránky (např. na stránce 55, ani ne v polovině stránky), tak vždy začínáme novou kapitolu na liché nové stránce (strana 57), což znamená, že v knize je cca 28 zcela prázdných stránek ......

23.01.2023 5 z 5

Ráj mrtvých dětí Ráj mrtvých dětí Roxann Hill

Poměrně nízké hodnocení na to, že se mi to četlo celé hodně dobře.
Kniha měla spád, byla napínavá, čtivá a věnovala se odpornému zločinu vůči dětem a na druhé straně pomstě.
Líbilo se mi propojení církve a detektivky. Hlavní hrdinka mi připomínala mého oblíbence Davida Rakera a proto si určitě přečtu další díl. Těším se na další střípky ze života Anny a kněze.

26.09.2022 4 z 5

Mrazivá odplata Mrazivá odplata Eva Hrašková

Tak tohle bylo hodně dobré. Svižné tempo, krátké, stručné a výstižné kapitoly.
Děj se střídá s přítomností a minulostí. Příběh se prolíná pravidelně po jedné (krátké) kapitole, tudíž nehrozí listování zpět, co se vlastně stalo předtím.
Příběh z minulosti byl odporný a zvrácený a celkem mě mrzelo, jak lehce z toho pachatel vyklouzl......
Vyvrcholení příběhu ze současnosti mě překvapilo.
Knihu doporučuji a od autorky si ještě něco určitě přečtu.

12.09.2022 5 z 5

Žena číslo 99 Žena číslo 99 Greer Macallister

Je poměrně děsivé, jak jednoduše se kdysi dalo dostat do ústavu pro choromyslné (tedy ženy).
Techniky praktikované na pacientkách byly šílené.
Ovšem tempo knihy bylo pomalé, táhlé, kapitoly dlouhé, hodně vzpomínek.
Přitom podle anotace to mělo potenciál. 50%

07.09.2022 3 z 5

Poutníci ze Svaté země Poutníci ze Svaté země Jan Bauer

Jednohubka na jedno odpoledne. Neurazí, nenadchne.
Kniha byla oddechovka, příběh byl o mě známých hrdinech, tentokráte z pohledu mnicha Blasia. Příběh měl celkem spád, byl psán hezkou, srozumitelnou, jednoduchou češtinou. Na druhou stranu to bylo hoooodne ukecané a poměrně málo akční.
Cíleně tuto novou sérii vyhledávat nebudu, ovšem pokud se mi do rukou dostanou výhledově i další díly (až vyjdou) ráda si je přečtu.

21.06.2022 3 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Kniha, u které od začátku víte, jak skončí, ale to je pro tento typ knih typické, takže mi to nevadilo.
Ovšem kniha na mě působila takovým, já nevím, jak to napsat, dojmem, že se snaží za každou cenu líbit. Prostě byly tam pro mě pasáže, u kterých jsem si říkala, že jsou takové na oko líbivé.
Jinak pan Romantik, no, která by nechtěla takového muže potkat, cítit se s ním jako jediná na světě. Já určitě ano a chvílemi jsem Eden velmi záviděla. Samotná Eden mi nijak extra sympatická nebyla, ale ani mi nevadila. Knihu jsem dočetla jen kvůli panu Romantikou a představě, že je jenom můj .

30.04.2022 3 z 5

Ztracený diadém Ztracený diadém Jan Bauer

Mé první setkání s královským soudcem Melicharem z Roupova a jeho pomocníkem.
Kniha se mi líbila, četla se dobře. Navíc z období našich dějin, o kterém čtu ráda.
Musím říct, že mi námět i styl psaní připomíná Vondruskova Oldřicha z Chlumu a jeho panoše Otu. A to mi vlastně vůbec nevadí, protože i tuto sérii mám moc ráda.

02.03.2022 4 z 5

Na zabití Na zabití John Lutz

Líbilo se mi to. Mělo to spád, příběh, rozhodně doporučuji milovníkům thrilleru a drastických vražd.
Jednu hvězdičku ubiram za to, že vlastně pohnutky vraha nebyl odhaleny.
Quinna jsem si oblíbila, s názorem na Pearl souhlasím s ostatními čtenáři.

17.02.2022 4 z 5

Bílá princezna Bílá princezna Oldřiška Ciprová

Odlehčený historický román ala červená knihovna. Kniha se četla lehce, za jeden večer byla schouknuta.
K samotnému příběhu, období Přemyslovců je v literatuře mé oblíbené, proto jsem ochotná autorce i něco odpustit :) .
Kralevic Václav veskrze pozitivní postavou, princezna Beluška naivní a zároveň milá a odhodlaná dívka :) .
Velice mile vykreslena postava královny Konstancie, ať si o tom myslím cokoliv :) .
Pro zarytého fanouška historie nedoporučuji :), na odreagování proč ne :)

12.02.2022 4 z 5

Prevítem snadno a rychle Prevítem snadno a rychle Simon Brett

Knihu jsem brala jako jednohubku na jedno odpoledne. Což se podařilo :). Námět fajn, provedení horší. Občas pobavilo (ale málokdy), co se mi líbilo byla krátkost Kapitol. Co bylo naprosto příšerné byla ilustrace, ta byla hodně nepovedena.
A od půlky knihy jsem toho prcka upřímně neměla ráda :) asi jsem měla hodnější syny :).

11.02.2022 3 z 5

Bez narkózy Bez narkózy Stanislav Rudolf

Vzhledem k úmrtí autora jsem se rozhodla z nostalgie si přečíst jeho knihu. Bohužel jsem neměla šťastnou ruku a kniha se mi nečetla dobře. Ono to bylo hlavně tím, že mi byl krajně nesympatický hlavní hrdina. Jediné co se mi v knize líbilo byl forek s trénováním Sparty.
Jinak knihy autora mám vesměs ráda a některé jsem za svůj život četla opakovaně a s radostí.

14.01.2022 3 z 5

Křehká krása Křehká krása Petra Durst-Benning

Když jsem si knihu půjčovala z knihovny, netušila jsem, že se bude jednat o ságu. Každopádně brala jsem čtení, jako odpočinek na Nový rok. Kniha překonala mě očekávání, se sestrami jsem smutnila, smála se, doufala jsem a nakonec doufám, že se brzy dočkáme pokračování. Každá sestra byla jiná, každá měla své dobré i špatné chvilky, líbila se mi postava Petera i vdovy.
Těším se na další díl.

01.01.2022 4 z 5

Karel IV. a koruna římských králů Karel IV. a koruna římských králů Jaromír Jindra

Karel IV. pro mě jako pro čtenáře, není nijak lákavý. Nevím proč, ale raději čtu knihy s příbuznými jeho maminky. Naštěstí pro mě,tato kniha byla spíše o Hubertovi a jiném Karlovi :) .
Každopádně, kniha se četla moc dobře, bylo tam několik momentů, kdy jsem si řekla ,,aha, tak proto,,.
Kdo má rád historické knihy, ať neváhá a přečte si i tuto.

03.12.2021 4 z 5

Teď, nebo nikdy Teď, nebo nikdy Harlan Coben

No, pro mě asi nejslabší kousek autora. Začátek slibný, konec překvapující. Bohužel většina knihy zdlouhavá nuda. Přitom námět super, jen se to prostě táhlo.

04.11.2021 3 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka Blake Pierce

Celkem dobře se to četlo.
Začátek knihy byl celkem pomalý, až jsem se bála, že jsem si spletla žánr. Ale zhruba v půlce se to celkem slušně rozjelo a nakonec to byl slušný thriller. Jedna hvězda dolů jde za příšerný překlad a přesmyčky a druhá za hlavní ženskou postavu, která mi byla občas dost nesympatická.

04.08.2021 3 z 5

Z pražských zákoutí Z pražských zákoutí Ignát Herrmann

Příběhy ze starých časů. Starosti prostého lidu a styl psaní se mi líbil. Kniha byla okořeněna staročeštinou, což mi čtení okořenilo.

21.07.2021 4 z 5

Dovolená s moderním fotrem Dovolená s moderním fotrem Dominik Landsman

Líbilo se mi to, přečteno na jeden zátah v letadle :)

06.07.2021 5 z 5

Dům stínů Dům stínů Pamela Hartshorne

Kniha se mi četla dobře, i přesto, že jsem zhruba od 20 stránky tušila zápletku. Na škaredé počasí a domácí pohodu je tato kniha jak dělaná :)

24.06.2021 4 z 5

Zlodějské ticho Zlodějské ticho Petra Nachtmanová

Nevím jestli je vhodné k této knize říct, že se mi líbila, zvlášť potom, čím si Julie prošla. Kniha byla čtivá,postava Ivany mi byla sympatická, ovšem vyhořelá životem. Co říct k Julii? Bohužel si myslím, že čím dál více žen žije podobným způsobem, kdy si zřejmě zapomenou vážit sami sebe nebo mají pocit, že bez toho druhého to nezvládnou.
Závěr knihy dal naději nejen Ivaně, ale i Julii, prožít v životě ještě krásné věci spojené s láskou.

17.05.2021 4 z 5