Vydra57 Vydra57 komentáře u knih

Skutečný život Romy Schneiderové Skutečný život Romy Schneiderové Emmanuel Bonini

Krásná, talentovaná ,věčně nešťastná - je to obdivuhodný příběh.
Ale kniha se mi zdála špatně napsaná nebo špatně přeložená. Měla jsem pocit že se prodírám křovím v pralese. Udržet dějovou kontinuitu a souvislosti mi dělalo nejen občas problém. Možná, že chyba je na mé straně. Tento styl není můj šálek čaje.

19.09.2022

Dvojitý pohřeb Dvojitý pohřeb James Hadley Chase (p)

Audiokniha- Hodně napínavý příběh, hodně mrtvol, konec ,co vše vyřeší. Dá se !

31.03.2022 4 z 5

Arcibiskupova smrt Arcibiskupova smrt Stanislav Češka

škoda času

28.08.2021 1 z 5

Hra s čísly Hra s čísly Dick Francis (p)

audiokniha: přednes se dobře poslouchá, děj vykonstruovaný, málo uvěřitelný. Slabé

30.12.2020 1 z 5

V labyrintu zpravodajských služeb V labyrintu zpravodajských služeb Jiří Růžek

Pro mě zajímavé čtení . Velmi poučné pohledy do zákulisí 90.let, zpravodajských služeb a zejména osobní postřehy velmi inteligentního a osobně ukázněného autora na to, jak se to " dělalo"- a zřejmě dále dělá , kolik "nekompetentních kamarádů" rozhoduje o věcech pro nás všechny důležitých . Nejde o čtení pro zábavu , jde o zajímavé informace do mozaiky.

Celý život v jednom šiku Celý život v jednom šiku Miroslav Vacek

Bože, když jednou někdo socialisticky zezelená, tak je to invalidizující. Člověk musí vyzobávat drobky smysluplných informací - zaujala mě realita zbraní ohrožujících geologicky aktivní zóny na planetě. Dost hrůza.

Srdce zlomený Srdce zlomený Ondřej Hejma

Bezva slovník, chytré postřehy a opáčko recentní minulosti. Jo !

Eva Luna Eva Luna Isabel Allende

Autorka je vynikající vypravěčka. Bizarní příběh hlavní hrdinky je díky jejímu umu uvěřitelný, má spád , přes dramatické pasáže se opakovaně pročteme k pozitivnímu pokračování . K posílení unikajícího optimismu výborná.

22.02.2019