VonDracek VonDracek komentáře u knih

Milenec z věčnosti Milenec z věčnosti J. R. Ward (p)

Tak shodnu se asi s většinou, že druhý díl byl o kousek lepší než první. Myslím, že je to lepší než naopak!
Mě osobně se líbí, že se celkem dost dobře seznámíme s oběma hlavními postavami a jejich myšlenkami (někdy se totiž seznámíme jen s jednou). Někomu tu nesedne tok myšlenek Mary (a možná ženských postav obecně), ale mě to tak nějak přijde docela realistické, občas i vtipné. Ano, také jsem si říkala, že v jejím stavu má nějak moc energie, ale tak je to fantasy ne? :P Rhage je super, myslím, že spojení s dráčkem to celkem dost pěkně opepřuje a jeho užvaněnost tomu taky napomáhá.
Taky mě baví seznamování s dalšími postavami bratrů, kupodivu tu máme celkem dostatečně různorodé charaktery, což jsem jedině ráda. Kéž se jednou dostane na chudáka Butche, trochu mě mrzí, že se zatím zazdilo jeho zapadání do party.
Linka bezduchých byla docela dost zestručněna, což je fajn, na druhou stranu to opravdu působí až jako zbytečně. Zajímalo by mě, jestli v budoucnu nepřijde někdo, kdo přejde na stranu kladných hrdinů, mohlo by být zajímavé... Zatím jsou to všichni opravdu poctivě hnusní záporáci a tak člověku není líto, když umírají (až se začínám divit, jak tu abecedu stíhají doplňovat?).
Zakončení celkem dost poctivé, čtenář se myslím docela dost dokáže vcítit a byl to docela masakr vývoj. Nakonec pro mě až trošku moc jednoduše vyřešená zápletka (po tom všem trápení). A že něco zůstalo do pokračování mi vůbec nevadí!
Každopádně mě to prostě baví, baví mě hlavně děj, jsem zvyklá prodírat se myšlenkami postav a o vzrušení tu také není nouze. ;)

16.05.2022 4 z 5

Závod o život Závod o život Kresley Cole

Za mě zatím nejlepší díl. Po předchozích přišel zajímavější děj, svým způsobem s momenty napětí od začátku. Navíc konečně přišly na řadu nějaké jiné bytosti!
Je fajn, že se tu věnujeme postavě Bowena, který se objevil ve všech předešlých dílech a v minulém dosáhl poněkud nemilé brutální pověsti. Tady si to naštěstí o moc vylepšil. Oceňuji správné dávkování odhalování minulosti a přísun informací o čarodějkách a pár informací o dalších bytostech.
Závěr byl opravdu povedený, převážně nečekaný a vysvětlilo se tu dostatek otázek získaných během (i minulého) děje. Peprné momenty se mi líbily i díky zajímavějšímu prostředí, které mě osobně moc sedlo ;)

04.05.2022 4 z 5

Zabít nebo milovat Zabít nebo milovat Kresley Cole

Druhý díl ze světa Lorů mě kupodivu méně nadchl. Hlavní vývoj vztahu a vlastně i druh bytostí postav byl tak hrozně moc podobný těm přechozím (hlavně valkýra), že prostě nemohl přinést moc nových věcí. Naštěstí dějově to zachránil Kvapík a setkání s mnoha dalšími druhy bytostí, i když jen okrajovými. Bohužel jsem v polovině děje uhádla jako to dopadne, bylo to až moc průhledné, škoda.
Ale jinak se to samozřejmě opět dalo přečíst na pár nádechů a líbí se mi, že se člověk pomalu, ale jistě dostává víc do světa Lorů a získává nové informace, takže to má i nějaký svůj děj a svět, který za to stojí. Navíc je fajn, že ty bytosti jsou umístěny do přítomnosti.

02.05.2022 3 z 5

Hlad jako žádný jiný Hlad jako žádný jiný Kresley Cole

Kniha obsahuje kratší úvodní příběh a pak hlavní delší. První byl moc bezva, měl docela děj i šmrnc. Druhý mi velice rychle přišel jak přes kopírák, hlavně charakter vztahu a trochu i hlavní postavy. Děje bylo dost málo a všechno zajímavé se stalo až na konci, podle mě by se závěrečná událost dala lépe využít.
Nakonec jsem ale (i po dalších dílech) zjistila, že styl postav a vývoj vztahu mi docela sedí, i když člověk tak trochu ví, co má očekávat (někdy je to lepší). Navíc jsem samozřejmě fanda světů s upíry, vlkodlaky a dalších stvoření, a valkýry tu skupinu dost dobře zpestřují. ;)
Je to nenáročné čtení s příjemným napětím a slušnou peprností, které se dá velice rychle zhltnout a dočíst.

02.05.2022 3 z 5

Leviatan se probouzí Leviatan se probouzí James S. A. Corey

Tohle sci-fi mi naprosto sedlo, je to skvělé vyplnění tematického sci-fi prostoru, kdy lidstvo je na úrovni, že již několik generací osidluje další objekty ve sluneční soustavě, ale větší vzdálenosti ještě nezvládlo. Pro mě opravdu super, představovat si díky knize, jak by to celé mohlo fungovat, jak lidi vyrostou jinak na objektech s menší gravitací, jak jsou pro ně k životu důležité úplně jiné věci, v jakém postavení ty kolonie jsou...
Máme tu dvě hlavní charakterově hodně rozdílné postavy umístěné vedle sebe. Myslím, že to byla dobrá volba, protože bez detektiva Millera by samotný Holden asi nezačal nad věcmi přemýšlet i trochu jinak, a bez Holdena by to bylo zase trošku moc jednotvárně depresivní. Takhle dohromady to bylo dobře zvolené a ty charaktery mají svůj význam. Mnohem zajímavější byl ale opravdu Miller, jelikož jeho minulost, zážitky, pocity a to že pocházel z Ceresu prostě vytvořili melancholický a zajímavý příběh plný mnoha zvratů.
Kniha měla pro mě nečekaně akční spád, několikrát jsem si říkala, "aha tohle se asi bude dít až do konce knihy", a ono tomu tak vůbec nebylo! Tudíž mě to dokázalo překvapit, i když osudy jako takové se dají předpokládat, tak děj, který je k tomu povede, podle mě úplně ne. Na druhou stranu některé napínavé okamžiky odezněly za dvě stránky a mě to mrzelo. Závěrečné vyvrcholení bych o kousek protáhla a rozepsala. Nicméně sílu a zážitek z toho člověk pocítil! :)

12.04.2022 5 z 5

Jméno větru Jméno větru Patrick Rothfuss

Kniha se nečetla úplně jedním dechem. Příběh je hodně obsáhlý a má tak trochu neurčitou zápletku.
Musím říct, že mě i lehce rozhodilo, když jsem pochopila, že většina knihy bude v podstatě jen vyprávění o životě hlavní postavy. Nicméně potom se mi osud (zatím ještě) chlapce s velikým talentem a dá se říct že zbrklou mladickou odvahou dostal pod kůži. Bohužel se tu jen málo odhalilo a většina otázek mi zůstává, některé se na konci spíš ještě rozrostly.
Zatím jsem velice spokojená se světem, jeho detaily, systémem (řekněme) kouzel. Popisy míst jsou moc dobré a představivost si může užít. Rozmanitost postav je také slušná, ale detaily vlastně o nikom, kromě té hlavní, nezjistíme. Romantika je tu podle mě jen velice okrajová, předpokládám, že toto téma bude výraznější, až bude postava starší.
Na další knihu se každopádně těším, uvidíme, zda tam budou dostatečné odpovědi a snad i poctivé vyvrcholení...

02.03.2022 4 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Napínavý příběh detektivního tipu. Docela mě překvapil konec a rozhodně jsem jen málo věcí v událostech předvídala, což je bezva. Pravda asi dvě otázky mi zůstaly nevysvětlené, některé souvislosti jsou docela dost zamotané, občas mi trvalo pospojovat si ty správné osoby.
Doporučuji! :)

09.11.2020 4 z 5

Kráter Kráter Douglas Preston

Pěkná napínavá kniha, dobře se četla. Byla to moje první kniha od autora, v knihkupectví mě prostě zaujala a tak jsem neřešila nějakou sérii. Nicméně to vůbec ničemu nevadí, příběh je naprosto samostatný.
Hodně mi to připomínalo jakoby napsaný film, plné napětí, docela akce, záhady... K tomu oblíbené i neoblíbené postavy, které se nakonec propletou. Překvapil mě samotný námět a hlavní myšlenka knihy...

20.05.2019 4 z 5

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

Kniha je jiná než předchozí, pro některé je nudnější. Nicméně pokud to překonáte, dozvíte se dost informací o postavách a jejich minulosti, dojdou vám některé souvislosti.
Přirostl mi k srdci Jaime, který se nehorázně změnil. Taky se mi dost líbí nový osud Sansy. Nevím, co si myslet o nové Catelyn, jsem zvědavá co se s ní v budoucnu chystá... Dostal mě příběh Brienne. Arya má taky zajímavý vývoj. Ostatní postavy mne moc nezasáhly.
Hrozně moc mi chyběly zbylé postavy, ale o to víc se těším na další díl, ve kterém všichni budou, jak se píše na konci...

05.05.2019 4 z 5