vondraas vondraas komentáře u knih

1Q84: Kniha 3 1Q84: Kniha 3 Haruki Murakami

Ušikawa je srandovní borec :)

16.04.2017

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

místy je to dost okecávání, ale jinak kniha vtáhne do děje a místy je pořádně napínavá.. klasická murakamina - dva děje, které se vzájemně přibližují gradací. Kniha se mi v průběhu čtení rozpadla (hřbet), ale to přikládám tomu, že si ji na chvíli bez dovolení půjčil pes.

06.02.2017 4 z 5

Moučný mozek Moučný mozek David Perlmutter

kniha je napsána po americku.. je srozumitelná a čtivá. Je zaměřena na lepek, cukr.. jejich dopady na lidský mozek a zdraví vůbec, je zaměřena na důležité doplňky stravy.. Jsou tam srozumitelně popsány principy a mechanismy. Shrnu-li to, tak za nespočet nemocí včetně Alzheimerovy nemoci může podle autora lepek a cukr. Autor popisuje jak z dlouhodobých zdravotních problémů, které zdánlivě nesouvisí se stravou, svého pacienta vyléčil pomocí bezlepkové diety apod. Pokud jste všežravci, připravte se na konfrontaci s pocitem, že děláte něco špatně už od narození.. Nespoléhal bych ale jen na tuto knihu a čerpal bych z více zdrojů, ten americký styl psaní sice nejdřív odrazuje ale zároveň má silně přesvědčující efekt.

13.09.2016

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Myslel jsem si, že mafie nebude nic pro mě. Kniha mě ale okamžitě strhla. Jedinou její nevýhodou je že má konec.

02.10.2015 5 z 5

Rakovinu nevyléčíš Rakovinu nevyléčíš Denis Leary

kniha je naprosto boží, při čtení se dostavují těžké záchvaty smíchu, škoda že je už ji nikde nemaj.. Knihu jde přečíst za jedno odpoledne.

09.09.2015 4 z 5

Začať od nuly Začať od nuly Jimi Hendrix (p)

Něco jako bible pro každýho kytaristu, který přemýšlí o hudbě do hloubky.

11.01.2015 5 z 5