VoKaty VoKaty komentáře u knih

Zajímavý nápad, poutavě napsané. Ačkoli také nejsem fanynkou fantasy, díky celému uchopení má kniha kouzlo. Pravdou je, že jsem zpočátku myslela, že příběh má hlubší psychologickou pointu, že "příšery" jsou zpodobněním příšer nacismu. Pak se však příběh ubíral jiným, komerčním a fádním směrem. Takže u mě celkově klesl do běžné fantasy literatury. Ale jinak dobrá oddychová kniha.

31.10.2016 4 z 5

Ublíženost, pomstychtivost a kultura odpouštění Ublíženost, pomstychtivost a kultura odpouštění Ivan Urlić

Výborný popis psychologie oběti,přemístění agrese, disociovaných činitelích, odehrávání v terapii a potřeby dlouhodobé empatie terapeuta i pochopení prožitku hlubokého ublížení, kam až sahá. Přínosný hlubinný text.

30.09.2018 5 z 5

Vražda duše: incest a jeho terapie Vražda duše: incest a jeho terapie Ursula Wirtz

Výborný psychologický rozbor oběti zneužívání/incestu. S citlivým popsáním jejího prožívání a potřeb. A s respektem a hlubinným pochopením tématu pomoci a terapie.
Pro mě se jedná o top bezkonkurenční odbornou literaturu na toto téma.

30.09.2018 5 z 5