Vojur Vojur komentáře u knih

Na kole přes Afriku Na kole přes Afriku Tadeáš Šíma

V dnešní době o cestování přednáší každý druhý člověk a každý třetí o tom napíše i knížku. Některé jsou dobré, některé jsou špatné a některé jsou ještě horší. Každopádně jich je hodně. Odlišit se a prosadit se v tomto segmentu musí být těžké. Někteří autoři knihu napíší „nějak“ a spoléhají jen na své fanoušky, kteří na kvalitu hledět nebudou, někteří spoléhají na osvědčený styl humoru a někteří si vyberou úplně jinou cestu, svoji cestu…A autorovi se skutečně povedlo najít si vlastní cestu – nikoho nekopírovat. Výsledkem je kniha, která je opravdu originální, zralá, ale k tomu ještě výborně čtivá a pečlivě zpracovaná. Líbí se mi, že autor všechny příběhy nepopisuje do úplného detailu, ale nechává naopak působit atmosféru a podněcuje fantazii čtenáře (což my s bujnou fantazii máme rádi!). Ano, autor mohl napsat o své cestě trilogii, kde by popsal každý detail své cesty, nebo heptalogii v komiksové formě, ale on se rozhodl pro tuto podobu. A je to dobře!
Abych to shrnul. Jedná se o výbornou knihu s přesahem, svižně plynoucím dějem, atmosférou, prostorem pro zamyšlení a s velkou porcí výborného suchého humoru k tomu.

01.11.2020 5 z 5