Vlasta99 Vlasta99 komentáře u knih

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

(SPOILER) Za mě asi takový průměr. Od autorky jsem četla ještě knihu Nevítaný host a ta mě rozhodně nadchla více. Děj byl místy příliš zdlouhavý, v podstatě se celou dobu jednalo o výslechy postav s občasným vedlejším dějem, kde se ovšem řešilo pouze emoční rozpoložení jednotlivých postav. I tak byla knížka ale zajímavá, krásně zde byly vyobrazeny mezilidské vztahy, a že každá lež jednou vyjde na světlo. Postupně jsem se začetla a děj mě natolik vtáhl, že jsem se od stránek už nemohla odtrhnout.

Nakonec jsem nepochopila úplně motiv k vraždě Carmine. Chápu, že se matka snaží chránit své dítě, ale nepřijde mi logické, aby na základě nějaké domněnky, že by mohla něco vědět, zabíjela dalšího člověka. A ještě tak naprosto nedomyšleným způsobem.

16.05.2021 3 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Knížka se mi líbila, ale prostě mě neskutečně štvaly vztahy mezi postavami.

11.07.2017 4 z 5

Jeden z nás je na řadě Jeden z nás je na řadě Karen M. McManus

Typická McManusová. Některé situace byly trochu přitažené za vlasy a konec byl opět nereálný, což se ovšem dalo čekat. První díl se mi líbil o něco víc, ale ani druhý nebyl špatný. Knížka je hezky napsaná a rychle se čte. Co mi ale vadilo, byly vztahy mezi postavami, které se buď měnily pomalu s každou kapitolou, nebo mezi sebou celou dobu udržovaly napjatou atmosféru a čekaly na konec knížky, aby se mohly usmířit.
Celkově bych to ale zhodnotila jako knížku, která stojí za to přečíst, pokud nemáte přehnaná očekávání.

15.07.2021 3 z 5

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

Knížka mě zaujala svým názvem. Ze začátku se děj poměrně vlekl, ale poté nabral větší spád a už jsem se nemohla od knížky odtrhnout. Určitě bych ocenila zpracování a celkově nápad s Hodinou smrti, některé části byly dost k zamyšlení. Jediná věc, která mi vadila, a za kterou strhávám jednu hvězdu, byla předvídatelnost. Samozřejmě že podle názvu už by se konec dal očekávat, ale celkově děj byl jasný dopředu a nenastaly žádné větší zvraty.

18.04.2021 4 z 5