Vivetkav Vivetkav komentáře u knih

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Pokračování parádní..super zase jsem se zasmála.. jdu na další

24.01.2023 3 z 5

Tak to je drsný... Mám husí kůži a myslím, že dlouho budu mít v hlavě.. nepřála bych nikomu ..velmi smutný příběh a ta doba byla taky příšerná.

03.10.2022 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

No na první díl to nemá, ale bylo to taky čtivé a chvilkami hodně vtipné.. jdu dát hned 3 díl

25.06.2022 3 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Krásná kniha i když samozřejmě smutná a drsná v tom válečném i poválečném období..žádná ta doba pro ně nebyla lehká ..každá generace si přenášela něco dál...

01.06.2022 4 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Tak jsem neodolala a dala jsem další knihu autorky i když jak jsem říkala u první není to můj šálek kávy, ale musím opět říct, že mě zaujala od začátku do konce . Krásně napsané.

15.03.2022 4 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Zajímavá kniha.. lehká ale pasáže k zamyšlení .. jsem ráda že se mi dostala do ruky

01.09.2021 4 z 5

Strážce nádrže Strážce nádrže Zdeněk Svěrák

Úžasné .. pobavila jsem se klasickým stylem Pana Svěráka, který nemá chybu..

18.05.2021 5 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Zacatek na me pusobil depresivne ale potom se to preklenulo a nabralo to na obratkach .. nakonec hodnotim knihu jako zajimavou a napinavou

19.01.2021 4 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Opět jsem sáhla po další knize a jak se mi začátek nějak nezdál, tak potom se kniha rozjela a už mě nepustila.. vtáhla mě do děje a nechala jsem se unášet Irskou zelení, deštivým počasím a Guinnessem.. příjemný oddych s Hannah a Conorem

10.05.2024 3 z 5

Námi to začíná Námi to začíná Colleen Hoover

Jsem ráda, že autorka napsala pokračování i to mělo dost do sebe, jak těžké je vymanit se z manipulace, nátlaku a agrese, i když se rozvedete, ale máte s ex dítě a není to lehké ani potom, ale pokud máte to štěstí a máte podporu v rodině nebo v přátelích dá se to zvládnout jen je těžké se nebát podniknout nějaké kroky.. krásně napsané a krásně dořešené..ano konec už byl dost sladký, ale kéž by to v životě takto hezky končilo ve více případech.. doporučuji

25.03.2024 4 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Velmi zajímavá a čtivá kniha.. propojení života vlka - smečky a lidí - rodiny, vás vtáhne a budete přemýšlet, jak to oni mají a jak by jste se zachoval v dané situaci vy..ohledně smrti a rozhodování... celkově zajímavé téma

07.03.2024 4 z 5

Jeřabinový dům Jeřabinový dům Marie Hajdová

Jsem tak nějak rozporuplná z knihy..na jednu stranu mě bavila, asi tím, jak to bylo takové nepředvídatelné a jednoduché a měla jsem, ale velké očekávání jak se vše vyvine, nakonec mě to trochu zklamalo, možná to mohlo ještě pokračovat.

24.11.2023 3 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Tak to bylo zase hustý.. Defakto jsem se vrátila do svého dětství, kdy to bylo takové... Žila jsem ve městě, ale prázdniny jsem trávila na vesnici u babičky, která byla taky úžasná a milá.. mám taky jednu sestru a rodiče jak přes kopírák..taky jsme chtěly obě vyletět co nejdřív z hnízda..konec trochu rozporuplný, ale proč ne..a je důležité jít si za svými sny.. krásně časově je to rozkouskované, jaká byla doba, jak se žilo a jak se s tím rodiče a děti museli vypořádat..je to smutná kniha, ale takový to bylo

18.11.2023 4 z 5

Nevěra Nevěra Paulo Coelho

Zase jsem po delší době sáhla po Pauelho Coelho.. no trošku drsnější šálek, ale mělo to i vtipnou stránku a i něco na zamyšlení

02.10.2023 3 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

No tak to bylo něco... Husté dílo.. opravdu velmi surové.. velmi neotřelé..s těmi prehazenymi kapitolami to mělo říz.. velmi napínavé a neodloziletne.. doporučuji, ale opravdu to není pro každého.

21.06.2023 4 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Pěkně dílo, jsem ráda, že díky výzvě jsem na něj narazila.. na to jak je to krátké tak to bylo výstižné a mám chuť si zajít na hru

15.06.2023 3 z 5

Tak to bylo brutální.. neuvěřitelně co se dělo, ale bohužel stále děje.. neumím si představit co musela prožívat.. v tuto chvíli na Ukrajině válka, takže podmínky zase tíživé. Jsem ráda, že i přes velké peripetie a životní hrůzy to s Oxanou dopadlo dobře. Tedy s autorkou, která měla sílu to celé sepsat.

30.05.2023 4 z 5

Moje milá smrti Moje milá smrti Veronika Hájek Hurdová

Jedním slovem pecka.. je to můj názor, ale já byla Verči úvahami úplně pohlcena.. celkově ten přístup jaký zaujala po smrti manžela a jak se se vším vypořádala. Smekam a ráda se některými věcmi inspiruji.. mám se taky stále co učit.. hlavní je uvědomění a najít lásku v sobě a přesně i to štěstí v sobě a stále si ho nosit sebou

05.04.2023 5 z 5

Když zpívají cvrčci Když zpívají cvrčci Charles Martin

Hmm to bylo krásné zároveň dojemné a slzy obcas tekly.. nepopírám, že to zašlo dál než by muselo, ale jinak se mi roman líbil

29.03.2023 4 z 5

Strašidýlko Stráša Strašidýlko Stráša Alena Mornštajnová

Krásná kniha.. moc se mi líbila a dokonce i mé pubertální dceři, která to samozřejmě nepřizná.. nejdřív si říkala co to poslouchám pro mrnata, ale potom se zaposlouchala a chtěla vědět jak to bude dál... Bubu byl velmi vtipný, takže i ji rozesmál.. a kniha byla k zamyšlení, takže moc děkujeme za společné chvíle s krásným příběhem...

18.06.2022 4 z 5