Vilvit Vilvit komentáře u knih

Jak si Fiškus sbalil saky paky Jak si Fiškus sbalil saky paky Sven Nordqvist

Synovi se líbily obrázky a oba jsme se bavili. Jednoduchá zápletka je milá. Řeší hledání vlastního prostoru-pokoje, osamostatnění, které je i tématem pro děti, ale také samoty. Jako rodič soucítím s Pettsonem - ranní skákání v posteli nenapadá pouze kocourky, ale i děti.

13.12.2023 5 z 5

Dort pro Fiškuse Dort pro Fiškuse Sven Nordqvist

První knížku jsme se synem (6 let) četli až jako čtvrtou ze série. Seznámení s oběma bylo velmi příjemné. Je vidět, že si autor postupem času s postavami vyhrál. Mně i synovi se líbila pointa s bláznovstvím. Hezky ilustruje různé pohledy na svět.

15.12.2023 5 z 5

Kocour Fiškus a vánoční skřítek Kocour Fiškus a vánoční skřítek Sven Nordqvist

Četli jsme společně s 6letým synem, což si myslím, že je ideální věk. Oba jsme byli zvědaví na skřítka, moc se nám líbily ilustrace a obě postavy, Fiškus i děda Petsson, jsou skvěle vystavěné. Mnohé pasáže jsou poučné, jiné zase vtipné. Prostředí samoty, lesa a sněhu je krásným kontrastem k rušnému světu. Už se těšíme, že si přečteme další příběh o Fiškusovi.

14.10.2023 5 z 5

Severské pověsti Severské pověsti * antologie

Zábavná, hezké neotřelé příběhy i ilustrace. Obsaženy jsou jak kratší příběhy, tak delší a všechny se čtou velmi pěkně. Nenudily ani šestileté dítě.

27.02.2024 5 z 5

Krokodýlova kapela Krokodýlova kapela Jiří Štraub

Jelikož jsme rodiče-rockeři, tato knížka nesměla v naší knihovně chybět. Rockové příběhy se mně i synovi líbily, a tak jsme se na Krokodýlovu kapelu moc těšili. Postavy jsou skvěle vykreslené (např. manažer křeček se svým svérázným projevem, perfekcionistický basák...), příběhy přiblíží i dětem hudební scénu a rodiče se pobaví nad narážkami na pravý hudební svět kapel. Četli jsme knížku s šestiletým synem, ale jelikož mu kapely či názvy jako AC/DC nejsou cizí, tak příběh chápal, fandil, nadával na nosorožce, i když je doporučený věk 8+.

12.12.2023 5 z 5

Jak Fiškus s Pettsonem napálili lišku Jak Fiškus s Pettsonem napálili lišku Sven Nordqvist

Vtipné, milý příběh a naprosto úžasné ilustrace, ve kterých se skrývají malí panáčci v legračních situacích. Fiškuse si zamiloval můj šestiletý syn a směje se vždy jeho úvahám i vylomeninám a pro rodiče je to oddychová a velmi příjemná knížka.

12.12.2023 5 z 5

Packa hraje rock Packa hraje rock Magali Le Huche

Slabší příběh. Ale obrázky odkazují na rockovou historii, seznamují s Londýnem a především s nástroji. Jen baskytara je víceméně upozaděna bicími.

19.10.2023 4 z 5

Osamělé srdce Osamělé srdce Mona Kasten

Osamělé srdce je mé první shledání s Monou Kasten. Čtení mělo spád stejně jako jejich vztah, dialogy byly velmi hezky dávkované, milým zpestřením pak byly chatové konverzace. Líbilo se mi, jak se v textu projevilo Rosiino vnímání Beasta a rázem se jeho kapitoly přejmenovaly na Adam. Někdy autorka trošku přehnaně vysvětluje, ale psychické problémy i hudební branži zmákla na výbornou. Jsem zvědavá na další díl!

10.05.2023 4 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Oceňuji neotřelý nápad ve formě rozhovoru. Postavy uvěřitelné a díky doutnajícímu konfliktu hlavní dvojice na konci příběh čtenáře doslova pohltí. Atmosféra 70. let je skvěle zachycena vyprávěním, různými vzpomínkami a především hudbou. Nejméně mě bavila část se Simone, nejvíce mě pak překvapil samotný konec.

19.04.2023 5 z 5

Severské mýty: Seznamte se s bohy, nestvůrami a hrdiny starých Seveřanů Severské mýty: Seznamte se s bohy, nestvůrami a hrdiny starých Seveřanů Matt Ralphs

Krásné ilustrace, pěkný překlad i úcta k češtině. Jedno z nejlepších zpracování i pro děti.

12.01.2023 5 z 5

Hádej, jak moc tě mám rád! Zima Hádej, jak moc tě mám rád! Zima Sam McBratney

Pro nejmenší moc krásné hádanky, milé rozuzlení a opět naprosto nádherné ilustrace.

20.05.2024 5 z 5

Hádej, jak moc tě mám rád! Podzim Hádej, jak moc tě mám rád! Podzim Sam McBratney

Krátké, vtipné, s milou pointou a krásnými ilustracemi.

20.05.2024 5 z 5

Pohádka o praotci Čechovi a těch dalších Pohádka o praotci Čechovi a těch dalších Lucie Seifertová

Stručné shrnutí toho nejdůležitějšího z českých dějin o praotci Čechovi. Na seznámení se jmény je knížka ideální, syna nejvíce bavily vtipné komentáře v bublinách.

18.05.2024 4 z 5

Jak Fiškus s Pettsonem vyrazili stanovat Jak Fiškus s Pettsonem vyrazili stanovat Sven Nordqvist

Snad po každé návštěvě knihovny odneseme jednu knihu o Fiškusovi. Tato je opět malebným světem, odlehlým někde ve švédské přírodě. Příběh je milý, na konci i vtipný pro dospělé čtenáře. A ilustracemi se děti zabaví na dlouho. Hledat v nich maličkosti je zkrátka zábava.

18.05.2024 5 z 5

Velký kočičí závod Velký kočičí závod Ricky Trickartt

Za jeden večer s 6letým synem přečteno. Líbily se mu obrázky, hledal schované myši a větičky četl sám. Povedená knížka, vtipná a hezké rozuzlení.

11.05.2024 4 z 5

Pohádka o Horymírovi Pohádka o Horymírovi Lucie Seifertová

Hezké zpracování i obrázky a hodilo se nám právě méně textu pro syna v 1. třídě.

11.05.2024 4 z 5

Strado & Varius ve škole Johanna Sebastiana Bacha Strado & Varius ve škole Johanna Sebastiana Bacha Martina Skala

Krásné ilustrace, mně se především líbily vyobrazené notičky. Příběh milý, k závěru akční.

07.04.2024 4 z 5

Děda Gus a já Děda Gus a já Keith Richards

Hezká a klidná knížka. Vzpomínková, která ukazuje propojení generací prarodičů a vnoučat nejen přes společné zájmy či talenty, ale především to, jak se navzájem ovlivňují. To umocňují fotografie Keithe a jeho vnuků na konci, stejně tak ilustrace jeho dcery, která nese jméno po jeho dědečkovi, o kterém knížka je.
Bohužel je moc krátká, pár stránek navíc by jí slušelo.

12.12.2023 4 z 5

Jak Fiškus sázel masovou kuličku Jak Fiškus sázel masovou kuličku Sven Nordqvist

Velmi nápadité, dějové, a přesto statické na samotě uprostřed přírody. Líbí se mi propojení starého dědy a svéhlavého kocourka, myslím, že je to pro děti poutavé propojení z jiného než čisté dětského světa.

12.12.2023 4 z 5

Rockové pohádky pro malé rebely Rockové pohádky pro malé rebely Jiří Štraub

Po knížce jsem sáhla se svým šestiletým synem, protože doma posloucháme hudbu hodně. Nápad a spojení zvířat a hudby se nám oběma moc líbil. Ponaučení i odkazy na reálné příběhy - ptačí zob alias drogy - jsou hezky skrytě vyjádřené a často nás vedly k další debatě. Velmi hezké zpracování.

02.11.2023 4 z 5