Viky007 Viky007 komentáře u knih

Spřeženci noci Spřeženci noci Darren Shan (p)

Darren opět ve školní lavici? Trochu trhlé, ale proč ne. Jsem hrozně ráda, že se vrátily staré postavy - to mě docela překvapilo.
Ale trochu mě zklamal Darren - pořád stejně naivní a důvěřivý.
Nicméně Larten je prostě miláček, i když i Vandža má své přednosti :-D.

11.09.2015 5 z 5

Zkoušky smrti Zkoušky smrti Darren Shan (p)

Miluju tento díl - je plný zvratů a do popředí se dostávají další úžasné postavy. Třeba takový Kurda, i když později jsem samozřejmě litovala, že jsem si ho oblíbila.
Zaujaly mě upíří tradice a zvyky, všechno je prostě nové - jak pro Darrena, tak pro čtenáře :-).

11.09.2015 5 z 5

Upíří hora Upíří hora Darren Shan (p)

Tentokrát tak trochu z jiného soudku. Darren už definitivně nechal za sebou lidství a vydal se do Upíří hory, aby zapadl do klanu.
Napětí se možná trochu ztrácí, ale vynahrazují to nové postavy - Kurda, Seba, Harkat, Arra, Gavner (a jeho veselé trenýrky :-D),...
Líbí se mi život v hoře mezi upíry, je to zase něco nového. Zaujaly mě sprchy a záchod :-D.

11.09.2015 5 z 5

Upírův pomocník Upírův pomocník Darren Shan (p)

Více napínavé, více krvavé. Darren je pořád malý přidrzlý fracek, který dělá spoustu chyb, ale stejně si ho člověk musí oblíbit. A stejně tak ubručeného Lartena :-).
Konec byl opravdu smutný a dojemný, ale je to jakási brána do světa nemrtvých, takže to tak asi mělo být. Doporučuji!

11.09.2015 5 z 5

Madame Okta Madame Okta Darren Shan (p)

Miluji tuhle sérii už od dvanácti :-). Pan Shan je prostě mistr svého oboru, jinak se to říct nedá. První díl je ještě dost dětský - Darren je vlastně malý kluk, který musí opustit lidský svět. A Lartena bych chtěla poznat osobně :-).

Mise Mise Allen Zadoff

Úžasná kniha! A. Zadoff má podobný styl psaní jako můj oblíbenec Darren Shan, takže se mi fakt dobře četla :-).
Nejdřív mi chvíli trvalo zvyknout si na krátké věty a kapitoly, ale autor tím chtěl nejspíš zdůraznit "necitlivost" hlavního hrdiny.
Příjemně mě překvapil konec. Rozhodně se těším na pokračování (jestli nějaké bude).