vikimi vikimi komentáře u knih

Aspoň trochu normální Aspoň trochu normální Trish Doller

Knížka měla nápad a občas i vtipné zpracování. Bylo fajn číst ji zase pro změnu z pohledu hrdiny a ne hrdinky.
Ale jinak ničím nenadchla, protože upřímně jsem od ní čekala mnohem víc. Takový obyčejný příběh zasazený do pochmurného prostředí vojáků z Afghánistánu a trošku rozvrácené rodiny.

27.02.2016 2 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Téhle knížce nevím, jaké dát hodnocení. Odpad to není, ale po pár stránkách mě přestalo úplně zajímat a bavit. Musela jsem ji odložit nedočtenou...nešlo to!
V každém knihkupectví mě lákala, ale když jsem si ji konečně půjčila z knihovny, říkala jsem si "CO TO JE?!" Vůbec to nebyl můj šálek čaje, už jen to, jak to vypadá na amerických školách..a ani jeden z hlavních hrdinů se mi nezamlouval, všechno mi přišlo jako jedna velká patlanina. Jako jeden velký nesmysl, kterému jsem měla problém cokoliv uvěřit...

03.11.2015 1 z 5

Eden Eden Helen Douglas

Od knížky - po přečtení anotace - jsem očekávala, bohužel víc.
SPOILER:
Vztah Eden a Ryana byl tak snový a přitom spolu neprožili žádné těžké období. Znělo to jako "Zůstaneme spolu navěky..." ale pořádně se ani neznali...
Přišlo mi to hodně naivní...
V UK už vyšel druhý díl, ale já si myslím, že ho vynechám. Knížka mě ničím neoslovila ani neoslnila!

10.10.2015 3 z 5

Nikdy není pozdě Nikdy není pozdě Mary Higgins Clark

Zápletka rozjetá do všech směrů. Hrozně se mi líbilo, jak Mary pracovala s jednotlivými postavami a ukázala nám, že psát opravdu umí. Všechno se sebou souviselo a prolínalo se.
Opravdu skvělý nápad i pěkné a čtivé provedení :)

18.05.2015 5 z 5

Čistý Čistý Julianna Baggott

Nápad dobrý, no to zpracování se mi moc nelíbilo. Měla jsem problém představit si těla zdeformovaných lidí, jak měl třeba její děda ten větrák v krku apod. Jinak mě samozřejmě zajímá, jak to dopadne, ale samotné čtení mě moc nebaví - bohužel. HG byly úplně jiné, 1 000 000 krát lepší, to co slibovali na přebalu byla jen - podle mě - prázdná slova :-(
V traileru se píše:
"Vedle Čistého představují HG jen zahradní večírek."(Self magazine) - Tak to by mě sakra zajímalo, jak na tohle přišli!!

17.02.2015 3 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Dávám pět hvězdiček, protože jsem si u knížky odpočinula a i se mi příběh zalíbil. Nutno říct, že jsem nejprve viděla film, některé scény z něj mi v knize proto bohužel chyběly.
Příběh je to hezký, ale řekla bych, že má v sobě plno mezer, další díly si přečtu a uvidím.
Rozhodně bych nemohla říct, že je to brak nebo naopak něco bravurního.
Taková normální, nevtíravá knížka se zajímavým nápadem a sympatickými postavami. Něco bych vyzdvihla, něco naopak ne :)

10.01.2015 5 z 5

Můj život u sousedů Můj život u sousedů Huntley Fitzpatrick

Moc pěkné, nikoliv kýčovité dílo, které bylo i velmi čtivé a příjemně plynoucí. Na konci jsem se dočkala mírného dramatu, ale konec dobrý všechno dobré.
Jase jsem si se Sam zamilovala, i když mi byla cizí její nerozhodnost. Určitě má člověk pochyby, když jde o rodinu, ale je snazší ublížit sobě než druhým, protože potom neseme následky za cizí neštěstí, což je tak svazující.
Moc pěkná knížka. Určitě doporučuji! I ta obálka se povedla. CooBoo vydává skvělé publikace, v tak hezkých obalech :)

11.11.2014 5 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Pěkný díl, téměř srovnatelný s prvním, i když ten byl zdá se nejlepší :)

16.09.2014 4 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Ale dalo se až na kýčovitý konec :/ to mě zklamalo a pak pasáže z pohledu Jacoba jsem přeskakovala, to mě vůbec nebralo, ale co, všem se autor zavděčit nemůže :)

16.09.2014 3 z 5

To najlepšie zo mňa To najlepšie zo mňa Nicholas Sparks

Co mi nevyhovovalo, bylo, že jsem se nemohla smířit s chováním hlavní hrdinky Amandy. Zůstat uvězněná uprostřed rozbitého manželství(stejně se pak ukázalo, jak dlouhodobě se muselo spravovat, aby se zcela nerozpadlo) jenom kvůli dětem, to mi moc nesedělo. Obzvlášť ne, když Dawsona tolik milovala. To mi nešlo do hlavy...a to mě mrzelo.
Nápad příběhu velmi dobrý, ale to mě tak jediné zaujalo.
Moc jsem to Dawsonovi ani Amandě nevěřila a poslední stránka pro mě měla jen pramalou hodnotu.
Pro mě zatím jedna z těch nepovedených. Když to porovnám s Noci v Rodanthe, Poslední píseň, Strážce nebo Talisman, tak tato kniha sahá hluboko pod jejich úroveň. Bohužel.

31.08.2014 2 z 5

Divergencia Divergencia Veronica Roth

Pěkné, oddechové. Těším se a zároveň se bojím, co přinese další díl.
Autorka měla dobrý nápad. Bohužel některé pasáže mi nestačily, nebyly dotažené do konce.
Tobiase jsem si oblíbila a ani Tris není špatná :)

08.08.2014 4 z 5

Jeden den Jeden den David Nicholls

Nádherný příběh, smutný a velmi krásný :)

25.07.2014 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Velmi zdařilé :)

25.07.2014 5 z 5

Srdce a duše Srdce a duše Maeve Binchy

Na můj vkus oddechový příběh o ničem. Víckrát se k této knize vrátit nehodlám.

11.07.2014 2 z 5

Ostrov tet Ostrov tet Eva Ibbotson

Nejhezčí knížka - dle mého názoru - od téhle úžasné autorky.
Všechny její knížky jsou krásné, ale tahle obzvlášť. Doporučuji všem, co mají rádi snové, pohodové a krásně vykreslené čtení se spoustu anomálií a lásce ke všemu živému!

Žena v bílém Žena v bílém Wilkie Collins

Úchvatné dílo plné skvěle popsaných dějových scén! Všechno se to moc pěkně četlo. Nebylo místo, kde bych se nudila!
Moc povedená kniha, určitě se k ní ráda za čas vrátím :)

Agnes Greyová Agnes Greyová Anne Brontë

Tuhle knížku čtu pravidelně, když potřebuji povzbuzení a trpělivost hlavní hrdinky. Tahle kniha mě vždycky osvobodí od potíží a starostí a já se dostanu do světa Bronteových :) jako bylo například jejich oblíbené místo Setkaní řek

Citlivá průvodkyně Citlivá průvodkyně Natalia de Barbaro

Děkuji za tuto knihu, přišla ke mně už dřív, ale nebyla jsem na ni ještě připravená. Nyní vplula do mého života v ten pravý čas a já ji přijala s vděčností. Doporučuji všem, kteří se také hledají a chtějí pochopit a přečíst si, že v tom nejsou samy.

27.02.2024 5 z 5

Vášeň Vášeň Geneva Lee

Clara jako hlavní hrdnika je moc fajn. Belle je naprosto boží a Edward celou tuhle fajn trojici doplňuje. Bohužel se mi vůbec nelíbí český překlad a vulgární slova, které dělají z scén takové špinavé čtení. Je to kopírka 50 Shades of Grey. Prakticky ve všem až na to, že toto je královská rodina, a ne jen miliárdář. Ze série jsem zklamaná. Dočetla jsem ji, protože jsem čekala, že se to nějak zlepší a chytne mě to. Bohužel se tak nestalo. Víckrát se k ní bohužel nevrátím. Za mě ztráta času.

11.06.2023 2 z 5

Celá v bílém Celá v bílém Mary Higgins Clark

Amandin případ mě velmi bavil, protoze mi v něm bylo sympaticke vsechny hlavni postavy. Ctu to dost na preskacku, takze konecne vim, kdo je Charlotte :D. Paradnu pribeh, i kdyz smutny.

28.07.2022 5 z 5