vikaa vikaa komentáře u knih

Víc než další den Víc než další den Joan Didion

Přes všechnu snahu, jsem nebyla schopná knihu dočíst. Přestože se jednalo o silný životní příběh, pro mě byl sepsán velmi nezáživnou formou.

10.02.2014 1 z 5

Andrea Andrea Hertha Adrienne Strauch

Oblíbená kniha mého dětství. Těžko uvěřit, že autorka ji napsala již v roce 1937.

27.01.2014 5 z 5

Ani jeden čtyřlístek Ani jeden čtyřlístek Ludmila Pelcová

Já bych řekla, že povídky jsou sice o dětech a jsou vyprávěny z pohledu dětí, ale pro malé děti moc nejsou. Spíš pro zamyšlení dospívajícím a mladým rodičům.

21.01.2014 4 z 5

Chlapijsouparchanti.com Chlapijsouparchanti.com Allison Rushby

Docela dobrá oddychovka, jednu chvíli jsem trochu zapochybovala, ale nakonec jsem se začetla a pobavila jsem se i přes docela lehce prokouknutelnou zápletku:-)

18.01.2014 4 z 5

Leť volavko! - Chvíle s Jiřinou Jiráskovou Leť volavko! - Chvíle s Jiřinou Jiráskovou Jana Tesaříková

Nemám ráda tyhle knížky, které se často chtějí přiživit na smrti vzpomínané celebrity. Tato knížečka se ke mně dostala náhodou a je hodně čtivá - měla jsem ji za chvilku dočtenou a opravdu mě bavila. Nevím, jaký člověk byla paní Jirásková, nicméně to byla PANÍ HEREČKA a mně jenom nezbývá obdivovat její boj s nemocí a stářím. Připadalo by mi sice troufalé, považovat se za přítelkyni herečky po 14 denním zaměstnaneckém poměru, ale třeba si opravdu sedly a není to od autorky jenom čistý kalkul. ..

11.01.2014 4 z 5

Můj brácha Můj brácha Valja Stýblová

Jedna z nejoblíbenějších knížek mého dětství. Četla jsem ji snad 100 x. Líbilo se mi, že si kluci mohou rozhodovat o skoro všem sami díky rodičům, kteří budují svoje kariéry. Atraktivní prostředí, pokusná zvířata, co si přát víc.

02.01.2014

Nebe peklo ráj Nebe peklo ráj Marie Kornelová

Jako holka jsem byla z knihy úplně nadšená - měla jsem ji vypůjčenou z knihovny. Teď se mi znovu dostala do rukou a kupodivu se mi po těch letech znovu líbí. Nelehký osud malé Gustičky je popisován moc hezky a bez zbytečného sentimentu. Ještě jsem knížku úplně znovu nedočetla, ale už teď vím, že se mi bude líbit až do konce :-)
Teď jsem dočetla poslední stránku a ten konec, kdy Gustičku unese "tetička" ze sirotčince domů je moc dojemný a milý. Knížka určitě stojí za přečtení.

27.11.2013 5 z 5

Čarovné dědictví Čarovné dědictví Václav Řezáč (p)

Knihu jsem poprvé četla teď jako dospělá a nedomnívám se ani, že by byla napsaná pro malé děti. Je to takový skoro historický příběh (nezasazený ale do konkretní doby) s pohádkovým motivem a výchovnými ambicemi. Já bych ji doporučila jako povinnou četbu na střední školy - mohla by "děti" nasměrovat na čtení historických příběhů. Napsaná je ale opravdu bravurně vzhledem k době vzniku knihy.

19.11.2013 4 z 5

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Knížka mě učarovala již podruhé. Kdysi dávno jsem ji četla a byla jsem z ní nadšená.Teď se mi dostala po mnoha letech znovu do rukou a nezklamala. Knížku jsem přečetla za chvilku a zjistila jsem, že se vlastně těším, že si ji přečtu ještě jednou v klidu a pěkně si ji vychutnám. Doufám jenom, že můj tygr ještě není úplně utahanej:-)

02.11.2013 4 z 5

Divoké vody Divoké vody Walt Morey

Kniha je to dobrá, kdybych měla kluka (ale klidně i holku)12, 13 let, hned bych mu ji doporučila. Je zároveń akční, dobrodružná a nenásilnou formou vede čtenáře k uznávání rodinných hodnot. V době dospívání bych určitě dala o 1-2 hvězdičky víc.

29.10.2013 3 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Super knížečka. Čtu už podruhé a opět nezklamala. Konečně jsem si ji pořídila do své knihovny. A kdybych se potkala někde s hrou, tak neváhám a jdu do toho:-) Ale jsem ráda, že první byla knížka a že jsem (jak někdo psal) neměla celou dobu před očima Báru Hrzánovou.

24.10.2013 4 z 5

Interview s upírem Interview s upírem Anne Rice (p)

Přestože upíří problematiku nevyhledávám,tohle je upíří klasika,kterou by si měl každý přečíst. Hodnotila bych tak 3,5 - čekala jsem větší spád a míň "filozofických" úvah. Jinak ale dobrý.

16.08.2013 3 z 5

Koktejl pro tři Koktejl pro tři Madeleine Wickham

Podle komentářů jsem nečekala nic světoborného a byla jsem příjemně překvapená:-) . Super čtení k vodě.

31.07.2013 4 z 5

Nezvaný host Nezvaný host Madeleine Wickham

Knížka mě bavila. Není to sice jedna z nejlepších autorčiných knih, ale pořád je ještě hodně dobrá.-)

29.07.2013 4 z 5

Nachový plamen Nachový plamen Marie Hnyková

Kniha mě zaujala. Musela jsem si zvyknout na trochu archaický způsob psaní (kniha byla vydaná někdy koncem 2.světové války),ale rodinná lékařská sága z menšího města mě upoutala a já byla zědavá,jak osudy hlavních hrdinů dopadnou. Závěr knihy vyzněl poněkud bezútěšně - napětí v knize pomalu ale jistě gradovalo k hořkému konci.

22.07.2013 4 z 5

Misery Misery Stephen King

No já nevím.Čekala jsem větší zážitek. Před pár lety jsem četla anglickou zjednodušenou verzi a to jsem příběh úplně hltala.Řekla jsem si, že si jednou přečtu nezkrácenou knihu v češtině a pořád se mi do toho motaly obrázky z filmu i když jsem ho viděla už hodně dávno. Asi jak už člověk ten příběh zná, tak to není tak úplně ono. Ale jinak dost dobrá knížka... Dala bych 3,5 kdyby to šlo. Tři za teď a čtyři hvězdy za tu zkrácenou verzi.

27.05.2013 3 z 5

Morová epidemie: Deník londýnské dívky z roku 1665-1666 Morová epidemie: Deník londýnské dívky z roku 1665-1666 Pamela Oldfield

Miluju historické romány a ty z anglické historie mám ráda nejvíc. Určitě by se mi kniha líbila i v mladém věku - škoda, že za mě se takové knihy nevydávaly. Určitě doporučuji nejen pro mladé čtenáře.

10.05.2013 4 z 5

Vzpomínám Vzpomínám Jane Walsh

Knížka se ke mně dostala náhodou a byla jsem překvapená, jak moc mě bavila. Nelehký život mladé ženy v období dvou světových válek byl vylíčen bez příkras, ale s nadějí na lepší život pro Janiny děti. Knížka nepůsobila beznadějně a problémy doby a nevzdělaného prostého lidu byly podány velmi čtivě a zřejmě i pravdivě. Knížku jsem četla do dvou do rána, což svědčí o tom, že autorka dokáže čtenáře svým skutečným životním příběhem zaujmout a nepustit.

05.05.2013 4 z 5

Velké lži malé lži Velké lži malé lži Joanne Simms

Knížka o velmi nepříjemných věcech, které se dějí v životě malého děvčátka a jeho matky. Knížka ale není kupodivu tak smutná,jak by mohla být. Autorka ukazuje na skutečnost, že i když se nic nedaří, je ze všeho nejdůležitější láska. A vůbec ze všeho nejhorší je nuda a nudný život bez fantazie.

26.04.2013 4 z 5

Rodinné sídlo Howards End Rodinné sídlo Howards End Edward Morgan Forster

Kniha je psaná pomalým docela příjemným stylem a děj příjemně plyne až k dramatickému vyvrcholení. Mistrně napsaná kniha, odborníky řazená do nejlepších 50 anglicky psaných románů,které by si čtenáři měli přečíst. Osobně bych dala 3 a půl hvězdy.

19.04.2013 3 z 5