verulaj verulaj komentáře u knih

Hovory s Janem Masarykem Hovory s Janem Masarykem Viktor Fischl

Je až pozoruhodné, jak se myšlenky Jana Masaryka v této knize prolínají se současností a kolik jeho předpovědí se vyplnilo, nebo vyplňuje. Knížku jsem měla pujčenou, ale určitě si jí pořídím do své knihovny. V těchto myšlenkách je stále co nacházet.

Mám jenom jedno osobní nesplnitelné přání, chtěla bych znát, co by asi na dnešní Českou republiku a svět říkal Jan Masaryk a co teprve,,starý pán."

11.01.2012 5 z 5

Evropská integrace bez iluzí Evropská integrace bez iluzí Václav Klaus

Musím říci, že s názory pana Klause z této publikace, naprosto souhlasím. Jak název knihy vypovídá, je to pohled bez iluzí a myslím, že by s názory s této knihy hodně lidí v ČR souhlasilo. Jenom je možná škoda, že odbornost, s kterou je kniha napsána, odradí mnoho lidí od přečtení celé knihy.

08.01.2012 4 z 5

Študáci a kantoři Študáci a kantoři Jaroslav Žák

Více než 70 let od prvního vydání a stále pravdivé. Velmi nadčasová milá knížka, ve které, myslím, se každý najde a zavzpomíná na svá studia.

08.01.2012 4 z 5

Nápady čtenáře detektivek Nápady čtenáře detektivek Josef Škvorecký

Zajímavá studie zabývající se analýzou detektivek. Zajímalo by mě, jestli na tuto práci někdo navázal. Docela ráda bych znala názor pana Škvoreckého na současné detektivky.

06.01.2012 3 z 5

Přežil jsem peklo Bergen-Belsen Přežil jsem peklo Bergen-Belsen Zoltan Zinn-Collis

I když autor sám několikrát zdůrazňuje, že není výjimečný, tak JE a to díky svému charakteru.

03.01.2012 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Přečteno jedním dechem, i když spíš vychutnáváno jedním dechem :) Souhlasím s komentářem st.me

20.10.2011 5 z 5

Co jsem zaslechl, když jsem mluvil sám se sebou Co jsem zaslechl, když jsem mluvil sám se sebou Alan Alda

Výborná kniha plná pozoruhodných myšlenek, které nutí k zamyšlení.

16.09.2011 5 z 5