veronika9960 veronika9960 komentáře u knih

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Netopýr patří k mým nejoblíbenějším "holeovkám". Harry je tu ještě takový svěží, neopotřebený, jeho cynismus je podávaný s lehkostí a vtipem. Téma je přitom patřičně závažné, člověk se hodně dozví o problematice Austrálců, kromě Harryho je tam několik dalších zajímavých a plnokrevně napsaných postav, jejichž osudy nám nejsou lhostejné. Sice tu nechybí autorovy tradiční nečekané zvraty, ale na rozdíl od některých pozdějších knih ze série jsou zcela uvěřitelné a logické. Doporučeníhodná je i audioverze s Hynkem Čermákem.

17.07.2018 4 z 5

Den falešné kočky Den falešné kočky Pasi Ilmari Jääskeläinen

Nejlepší, nejpromyšlenější a nejkompaktnější z trojice jeho knih vydané u nás.

05.11.2018 4 z 5

Istanbul, Istanbul Istanbul, Istanbul Burhan Sönmez

Přiznaná inspirace Dekameronem je využita k působivému a drtivému svědectví o situaci politických vězňů, čekajících v cele na smrt. Výborná a důležitá kniha.

25.10.2018 5 z 5

Séance Infernale Séance Infernale Jonathan Skariton

Kniha, která je zpočátku velmi slibná, nicméně přísliby ve výsledku nenaplní. Linie s upalovanými děvčátky je v tom nejhorším smyslu braková. Jednotlivé motivy se v průběhu knihy rozbíhají, naboptnávají, až jsou nakonec všechny tak nějak neuspokojivě utnuty. Nakonec je nejzajímavější nechat se knihou inspirovat a vyhledat si informace o předobrazu záhadného Sekulera, tedy o vynálezci Louisi Le Princovi. Jak to tak občas bývá, život v tomto případě překonává umění.

25.10.2018 2 z 5

Expedice: Můj milostný příběh Expedice: Můj milostný příběh Bea Uusma

Kniha je to překrásně vypravená a vlastně i zajímavá, i když dost řídká. Ale o možných příčinách smrti prvních polárníků se tu toho dozvíte spoustu!

25.10.2018 3 z 5