Veronicess Veronicess komentáře u knih

Svatá Barbora Svatá Barbora Marek Šindelka

Myslím že od prvej do poslednej strany som pri čítaní ani nedýchala. Dokonalé grafické spracovanie a veľmi pútavý príbeh vytvorili z tohto komiksu naozajstný skvost ktorý si proste musíte prečítať.

20.09.2018 5 z 5

Sága Sága Brian K. Vaughan

Úžasné! Už som skúšala prečítať pár komixov, ale všetky tie od Marvelu a DC čo sa mi dostali do rúk ma nijak neoslovili. Ale TENTO bol FAKT SUPER. Nedalo sa od toho odtrhnúť. Hneď po dočítaní som donútila priateľa nech si ho prečíta. A myslím že určite donútim ešte ďalších pár ľudí. Lebo tento komix si proste musíte prečítať. Bolo to vtipné, chytré, milé a nebezpečné. A miestami 18+.

20.09.2018 5 z 5

Podělaným navrch Podělaným navrch Becky Albertalli

Bodaj by som si túto knihu prečítala behom dospievania, možno by som po jej prečítaní nevidela všetko až tak hrozne. Ale saj tak mi stále, o desať + rokov neskôr, príde kniha ako ušitá pre mňa.

Veľmi sa mi páčila, bola milá, vtipná a urobila to malé dievča vo mne veľmi šťastnou. Super že kniha nie je len o chalanoch, ale aj o kamarátkach, priateľkách, rodičoch a prarodičoch. Pripomenula mi časy keď sme ako malé so sestrou ležali v posteliach a hovorili si tajomstvá. A ako bonus tam bola aj Simon, čo som vôbec predtým netušila :)

21.08.2018 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

A sme tu zase s mojím love/hate vzťahom voči týmto knihám. Pripadám si ako závislák, niekde vnútri viem že sú pre mňa zlé, ale ani za nič ich nedokážem prestať čítať a zbožňovať.

Myslím že začiatok a koniec knihy si všetku tú lásku aj zaslúžia. Feyre pomstiteľka bola dokonalá a ten záverečný boj bol celkom epický. Až na to, že v niektorých častiach nie až tak. No a zbytok knihy bol ok. Mohlo to byť kratšie a mohlo sa to zaobísť bez všetkého toho vrčania, ukazovania zubov a až moc podrobného sexu. Ale čítanie ma bavilo a neľutujem že som sa k tejto sérii konečne odhodlala.

21.06.2018 3 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Oproti prvému dielu mám ohľadom tejto knihy oveľa menej rozporuplné pocity, prišla mi oveľa lepšia a veľmi dobre sa čítala. Samozrejme, stále tu zostala kopa zbytočných a otravných vecí bez ktorých by kniha bola o polovicu kratšia a rovnakou mierou lepšia.
Čo najviac pomohlo, boli rozhodne osobnosti nových postáv. Bol to presne ten závan čerstvého vzduchu, čo to potrebovalo. A Rhysand. Keby celá kniha bola o ňom a o tom ako trávi svoje dni, prečítala by som to odpredu odzadu a dala päť hviezdičiek. Feyre sa môže ísť strčiť.
Kniha bola vysoko návyková a (proti svojemu zdravému rozumu) sa mi páčila.

01.06.2018 3 z 5

Kaziměsti Kaziměsti Martin Bečan

Táto kniha bola naprosto úžasne nezvyčajná a originálna.

Dobre sa čítala, objavovanie tajného mesta ma veľmi bavilo, až som si želala aby sa niečo takéto prosím prosím prihodilo aj mne. Občas bol dej trošku pomalší, ale autor nám to krásne vynahradil svojou obrovskou fantáziou a genialitou pri popise mesta. Záverečný zvrat ma zastihol absolútne nečakane, poslednú štvrtinu knihu som prečítala na jeden dych a pri záverečných stranách som mala zimomriavky.

11.05.2018 4 z 5

Sny andělů a chimér Sny andělů a chimér Laini Taylor

Pre mňa bola táto kniha dokonalá. Laini je proste bohyňa vo vytváraní nádherných nezabudnuteľných príbehov. Vytvorila tu tak jedinečný svet plný úžasných postáv, že vám k srdcu prirastú dokonca aj všetky tie vedľajšie, ktoré sa objavia len na pár stránok. A to ani nehovorím o tých hlavných postavách. Pri čítaní som sa od radosti smiala, od smútku plakala a bála som sa o nich tak, že mi pripadali ako členovia mojej rodiny. Táto séria je teraz oficiálne jedna z mojich najobľúbenejších.

05.02.2018 5 z 5

Rohy Rohy Joe Hill (p)

A mne sa to páčilo. Príbeh mi prišiel fascinujúci a mal takú správnu mieru divnosti akú mám rada. Pozrela som si aj filmové spracovanie, a síce bol Daniel Radcliff úžasný, trošku mi tam chýbalo všetko to nezvyčajné čo bolo v knihe navyše.

01.02.2018 5 z 5

Čarodějova země Čarodějova země Lev Grossman

Ok, po prečítaní posledného dielu mám pocit, že všetko to utrpenie čím som si prešla pri čítaní o Quentinovi stálo za to. Myslím že tu som už konečne schopná povedať že sa mi to páčilo. Zakončenie série mi prišlo uspokojujúce a som rada, že som si knihy prečítala.

19.01.2018 4 z 5

Lahodne s Ellou každý deň Lahodne s Ellou každý deň Ella Woodward

Znovu krásna kniha od Elly. Táto sa mi páči ešte viac ako jej prvá. Recepty sú nápadité, veľmi chutné a ľahko pripraviteľné. A tie krásne obrázky sú už len plus.

16.01.2018 4 z 5

Prvních patnáct životů Harryho Augusta Prvních patnáct životů Harryho Augusta Claire North (p)

Túto knihu som si zobrala so sebou na 9,5 hodinovú cestu vlakom a po príchode do cieľa mi bolo ľúto, že cesta netrvá dlhšie, lebo som ju nechcela odložiť. Myslím že to hovorí za všetko.

Bola naozaj super, postavy boli geniálne vymyslené a hlavná myšlienka mi prišla veľmi originálna a výborne spracovaná.

16.01.2018 5 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Celkom pekný, pútavý príbeh. Kniha mi prišla zaujímavá a rada som si prečítala aj ďalšie časti.

15.01.2018 4 z 5

Táto kniha bola tak krásna a čarovná a citlivá. Až mi bolo ľúto že mám obdobie prvých lások za sebou. Ari a Dante vo vás vykúzlia taký ten nádherný pocit, keď sa nemôžete prestať usmievať a rozmýšlať nad ich príbehom.

11.01.2018 5 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Druhá časť Griši ma bavila. Hlavne začiatok a koniec boli fakt super, plné napätia a očakávaní. Stredná časť bola trošku pomalá, ale zase tu bol pekne vidieť vývoj postáv, takže to nebolo nudné. Tiež tu boli dosť dobré zvraty deja, ktoré som vôbec nečakala. Veľmi sa mi páčili nové postavy , ktoré priniesli závan čerstvého vzduchu a humoru.

Za mňa super.

09.01.2018 4 z 5

Dějiny lásky Dějiny lásky Nicole Krauss

Nie som si úplne istá čo napísať o tejto knihe.

Veľmi sa mi páčil začiatok a hneď som si obľúbila Leovu postavu. Pripadal mi úplne skutočný. Stredná časť ma strašne nudila. Moc som nepochopila potrebu pre niektoré Almine kapitoly a nemohla som sa dočkať až knihu dočítam (a nie z toho dobrého dôvodu). Ale na konci bola kniha znovu úžasná. Cez slzy som nič nevidela. Niektoré časti boli naozaj krásne, hlboko a citlivo napísané.

Dokončiť tút knihu ma stálo kopec námahy. Ale som rada že som si ju prečítala.

09.01.2018 3 z 5

Sběratel ztracených věcí Sběratel ztracených věcí Ruth Hogan

Táto kniha bola presne to, čo som po období plnom stresu potrebovala.

Bol to taký rozkošný a milý príbeh. Postavy sú veľmi ľudské, dá sa s nimi ľahko stotožniť a všetky som si ich zamilovala (ok, okrem hroznej Portie). Štruktúra knihy je trošku nezvyčajná a myslím že práve to ju urobilo špeciálnou. Páčilo sa mi čítať dva zdanlivo nesúvisiace príbehy o Laure a Eunice. A príbehy stratených vecí boli tiež super.

Bol to príbeh o zbieraní a nachádzaní domova strateným predmetom. Bolo to o príbehoch za týmito predmetmi. O láske, priateľstve a vernosti. Ľahké a veľmi milé čítanie. Ideálne zobrať so sebou na dovolenku ;)

09.01.2018

Momentky Momentky Barbara Nesvadbová

3,5 *
Toto bola zvláštna kniha. Je zložená z viacerých fejtónov a krátkych príbehov o rôznych ženách, ale viac-menej sa nesie na jednej vlne. Prevažovali príbehy o nešťastnej láske, milencoch a milenkách a pár postrehov z autorkinho života

Chvíľku mi trvalo než som pochopila že to nie je pokračujúci príbeh ženy z prvého príbehu :D Prvých pár ich bolo dosť podobných a celé ma to mierne miatlo.

Štýl písania a jednotlivé príbehy sa mi celkom páčili, do niektorých som sa vedela vcítiť, niektoré ma vôbec neoslovili. Najviac sa mi páčili asi tie kde vystupovala sama Bára. Veľké plus za ilustrácie a otázky na doskách knihy, tie boli fakt super.

20.02.2019 3 z 5

Revoluce hrůzy Revoluce hrůzy Nick Abadzis

Čokoľvek s desiatym doktorom musí byť super. A bolo :) Pekne graficky spracované, zaujímavý príbeh a hlavne sa celý komiks niesol presne v tom duchu aký David Tennant vytvoril na obrazovke. Celkovo to bolo veľmi fajn čítanie.

20.09.2018 4 z 5

Falešný sňatek Falešný sňatek Magdalena Mintová

Milé, vtipné, oddychové čítanie. Ema mi počas čítania týchto dvoch kníh stihla prirásť k srdcu a som rada za jej šťastný koniec.

09.08.2018 3 z 5

Město světců a zlodějů Město světců a zlodějů Natalie C. Anderson

Taká priemerná kniha. Nič na nej nebolo vyslovene zlé, ale zase ani nič extra výnimočné.

Prostredie deja a problémy nastolené v knihe mi prišli veľmi dôležité a som rada že som sa zase dozvedela niečo nové, o čom som nemala predtým ani tušenia. Žijem si celkom pohodlne v Európe a tu často zabúdame alebo nechceme myslieť na to, ako zle sú na tom ľudia v Afrike. Ale to bolo tak všetko čo mi táto kniha dala. Nebavilo ma to a často som preskakovala celé paragrafy, kde sa nič nedialo. Postavy mi prišli veľmi ploché a ani super zlatý BoyBoy nemohol zachrániť nie až tak zaujímavý dej.

09.08.2018 3 z 5