verondelacroix verondelacroix komentáře u knih

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Snažím se najít správná slova, kterými bych dokázala definovat tuto knihu. Myslím, že "nádherné" by bylo méně, než si tato kniha zaslouží.
Upřímně, chtěla bych tu napsat úplně vše a číst to stále a stále dokola. Přemýšlím o TF, přemýšlím o VM, přemýšlím o Virginii Woolfové, přemýšlím o životě.

,, Šlapu vodu pod širokým otevřeným nebem a sluncem a všechna ta modř a vůbec všechno kolem mi připomína Theodora Finche. Myslím na svůj epitaf, který ještě nebyl napsán, a na všechna místa, kam se ještě podívam. Už nejsem zakořeněná, jsem tekoucí zlato. Cítím, jak ve mně narůstají tisíce pocitů." -VM

"S lidmi je ta potíž, že zapomínají, že se počítají i tyhle malé věci. Všichni jsou tak zaneprázdnění postáváním v čekárnách. Ale kdyby se zastavili a uvědomili si, že jsou tu takové věci jako věž Purina a výhled, jako je tenhle, byli bychom všichni mnohem šťastnější. -TH

14.07.2016 5 z 5

Den co den Den co den David Levithan

Jednoznačně moje nejoblíbenější kniha, která mi utkvěla hluboko v paměti.

„Všichni chceme, aby všechno bylo v pohodě. Ani moc netoužíme, aby něco bylo skvělé, báječné nebo fantastické. Rádi se spokojíme s tím, že něco bude v pohodě, protože "v pohodě" je většinou tak akorát."

04.07.2016 5 z 5