ver_varvar ver_varvar komentáře u knih

Faja Faja Petra Stehlíková

Naprostá pecka! Bomba! Nemám slov. Ze začátku to bylo pár kapitol trochu natáhlé, ale pak mě to chytlo až do konce. Smekám před autorkou. Celá série se doposud řadí k mým nejoblíbenějším. Oceňuji tu propletenost a propracovanost každého detailu. Už se těším na pokračování.

16.03.2019 5 z 5

Půl krále Půl krále Joe Abercrombie

Chvíli mi trvalo, než jsem se dostala do děje a jak se říká, začetla do knihy. Ovšem pak mě to chytlo. Hodně se mi líbí vývoj postav. Autor si dal opravdu záležet, má to hlavu a patu. Rozhodně si přečtu i další díly.

20.11.2018 4 z 5

Erebus - Příběh ztracené lodi Erebus - Příběh ztracené lodi Michael Palin

To-bylo-boží. Tentokrát jsem sáhla po úplně odlišném žánru než obvykle, ale zklamaná rozhodně nejsem. Až mě překvapuje jak život sám napsal tak dobrodružný a mrazivý příběh. Je to kousek historie, který stojí za přečtení. Na autentičnosti též dodávají zápisky z lodních deníků a dopisů námořníků. Díky za úžasný zážitek!

10.08.2019

Já nevím, jak to ten autor dělá, ale vždycky mě dostane. Zibura umí perfektně nastínit tu tzv. krásu v pomíjivosti okamžiku. Také jedna z mála knih, kdy jsem se opravdu nahlas zasmála. Má to vše, co od cestopisu očekávám. Děkuji za úžasný zážitek.

22.04.2019 5 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Knihu jsem si koupila, protože mě zaujal její přebal. ze začátku jsem se do čtení musela přemáhat, ale pak mě to nadchlo. Autorce se povedlo mě vtáhnout do děje. Líbila se mi představa staré Rusi, mytologie a fantastična. Všechny detaily jsou dotažené. Cokoli, co se stane a vy nevíte proč, je následně osvětleno. Rozhodně doporučuji přečíst nadšencům historie, fantasy a folklóru. A hlavně hrozně oceňuji to množství postav, není vždy zaostřeno jen na hlavní postavu, ale postupně se vyvíjí i postavy vedlejší a člověk má možnost fandit i jim :)

18.02.2019 5 z 5

Rebelové vln Rebelové vln Sara Raasch

Rebelové vln mají velmi zajímavý děj. Líbí se mi myšlenka autorky zasadit děj do doby po válce o nadvládu nad ostrovem. Jakožto milovník historie tyto politické převraty zasazené do fantasy světa opravdu oceňuji. Nejlepší je na tom ale ta rostlinná magie! Jediné co bych vytkla je, že někdy byly postavy až příliš předvídatelné.

28.10.2018 4 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Tak sem sáhla po úplně jiném žánru, než normálně čtu a vůbec toho nelituji! Sice budu mít další dva měsíce strach, ale příběh mě bavil. Je to takový klasický horor, ale i tak to mělo grády. Knihu jsem zhltla asi za tři dny (u mě velmi nezvyklé). Doporučuji si přečíst.

31.03.2019 5 z 5