Ver8nika Ver8nika komentáře u knih

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Ve škole často srovnávaná s knihou Otčenáška: Romeo Julie a tma, které se podle mne nemůže vyrovnat.

Příběh dvou lidí, který končí tragicky, kniha dokáže zaujmout, ale podle vyprávění jsem od ní čekala víc.

30.07.2011 4 z 5

Nejbarevnější kuchařka Nejbarevnější kuchařka Kamu (p)

Dlouho očekávaný vánoční dárek. Přála jsem si hlavně kvůli vietnamské a thajské kuchyni, na které si již nějaký čas ujíždím a i jsem i pár věcí z ní již začala vařit. Po prolistování vím, že nezůstanu pouze u těchto dvou kuchyní. Krásné recepty, plno vychytávek a informací. Je vidět, že kniha byla psána srdcem. Ač není nejlevnější, tak stojí za to si jí pořídit. Doporučuji všem, které baví vařit.

26.12.2017 5 z 5

Kde je ta holka? Kde je ta holka? Alexandra Potter

Z knih Alexandry Potter se mi líbila asi nejvíc, ale stejně se má autorka ještě co učit. Dojem ještě horší sposta chyb v knížce

24.02.2013 3 z 5

Anna Elliotová Anna Elliotová Jane Austen

Moje první přečtená kniha od Jane Austen a určitě nebude poslední.

24.08.2012 4 z 5

Omerta Omerta Mario Puzo

Od této knížky jsem čekala víc, ze začátku byla dost čtivá, ale závěr mě naprosto zklamal. Asi jsem zhýčkaná z kmotra, kde je vše propracované a promyšlené daleko lépe. Každopádně kniha stojí za přečtení, zvlášť pokud máte rádi styl psaní Maria Puza.

24.07.2012 5 z 5

Sedmikráska Sedmikráska Jaroslav Durych

Musela jsem jí přečíst jako povinnou četbu a bylo to pro mě utrpení. Příběh by snad ještě šel. Kluk potká tu samou dívku sedm krát a ani jednou jí nepozná... Ale zpracování je hrozné, alespoň pro mě.

23.04.2012

Konec punku v Helsinkách Konec punku v Helsinkách Jaroslav Rudiš

Román se čte výborně, vyšel i záměr vše na konci spojit a stejně ponechat otázku na zamyšlení. Jen má v sobě zbytečně moc vulgarismů, v prostředí punku se pohybuju a v knize je slovník doopravdy přehnaný.
Těším se na pokračování pokud nějaké bude

Mozart: Člověk a génius Mozart: Člověk a génius David Weiss

Tento autor má velké nadání pro psaní životopisných románů...
Kniha nádherně popisuje dobu i vztahy okolo Mozarta, místami trochu nudná.

Já, Rembrandt Já, Rembrandt David Weiss

Krásný životopisný román, nádherně popsaná atmosféra doby. Ale Benátčanovi se nevyrovná

Sedm katů z Mnichova Sedm katů z Mnichova Mario Puzo

Jedna z vynikajícíh knih tohoto autora. Dávám plný počet, jelikož nechci srovnávat s ostatními knihami tohoto autora, ale hodnotím ji podle toho co vše jsem přečetla a v tomto případě si kniha plný počet zaslouží

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Asi nejlepší kniha, kterou jsem četla. U této knížky je doopravdy výstižné, že se čte jedním dechem. Nádherná filozofie a zamyšlení

Matka Matka Karel Čapek

Na hrách Karla Čapka se mi nejvíc líbí styl jeho vyjadřování, žádné zbytečné okliky a při tom tolik věcí k zamyšlení. Stručnost knihy a v ní tak silný příběh, že se zamyslíte ještě na delší dobu než ji čtete.

30.07.2011