Vendyorit Vendyorit komentáře u knih

Dům Páně Dům Páně Samuel Shem (p)

Myslím si, že pro začínající lékaře je to taková "bible". Doma mám lékaře a ten z ní úryvky cituje zpaměti. :-) Upozornil mě však dopředu, že pokud nejsem zdravotník, nejspíš mě kniha nebude bavit. Popravdě bez jeho výkladu některých částí knihy bych ji v jistých okamžicích asi nepochopila úplně správně (tím nemyslím odborné záležitosti, ale jednání a pocity postav lékařů). Přestože jsou příběhy pacientů smutné a tragické, vyprávění umí být i humorné, a to především díky snaze lékařů celé to nějak "přežít", i když se jim jejich práce i životy "vymykají z rukou". Když se však nad knihou hlouběji zamyslíme, celé tohle vyprávění, ač podáno s nadsázkou a humorem, je v konečném důsledku dost pravdivé a smutné. Kniha je podle mého názoru nadčasová.

15.10.2022 5 z 5

Cena za bozk Cena za bozk Linda Kage

Pro svou kategorii knih - oddechovky, od kterych nelze cekat nic hlubsiho - tato kniha perfektne plni svuj ucel. Proste takova oddechova jednohubka. :)

30.07.2022 4 z 5

Břišani Břišani Kristýna Mothejzíková

Kniha může posloužit jako odrazový můstek pro ty, kteří se chtějí začít zajímat o svůj mikrobiom. Nedokážu říct, jakou perspektivou vnímá tuto knihu dětský čtenář. Příběh, do kterého jsou informace zasazeny, však z mého pohledu není nijak poutavý, spíše pokulhává. Pro děti je možná vyhovující právě tím, jak je nenáročný.

29.05.2021 3 z 5

Kniha o těhotenství, porodu a dítěti: Těhotenství (kniha první) Kniha o těhotenství, porodu a dítěti: Těhotenství (kniha první) Antonín Pařízek

Přehledně zpracovaný souhrn základních informací týkajících se těhotenství, porodu a dítěte. Knihy jsou mimo jiné proloženy praktickými (těmi nejběžnějšími) čtenářskými dotazy ze strany těhotných, na které odpovídají lékaři či PA. Jsou také doplněny o spoustu zajímavé obrazové fotodokumentace. Obsahují však nadmíru reklamy na různé farmaceutické produkty a pomůcky pro maminku a dítě.

20.10.2020 4 z 5

Metoda RUŠ aneb Já to mám jinak Metoda RUŠ aneb Já to mám jinak Karel Nejedlý

Kniha je čtivá a obsahuje řadu myšlenek, které kdyby si člověk vzal k srdci a praktikoval je, tak věřím, že by se cítil lépe. Zkušenosti s RUŠ metodou však nemám a nemohou soudit, nakolik je přínosná.

19.10.2020 3 z 5

Co tě nezabije Co tě nezabije Aňa Geislerová (p)

Aňa je nejen skvělá herečka, ale i skvělá vypravěčka. V každé povídce bravurně popíše prostředí, takže máte při čtení pocit, že se na daném místě právě nacházíte, a také dokonale popíše emoce a vnitřní rozpoložení každé postavy. Nejvíce mě mrzí, když povídka skončí, protože bych o osudech jednotlivých postav velmi ráda četla dál. :)

19.05.2024 5 z 5

Milionář a mnich - Skutečný příběh o smyslu života Milionář a mnich - Skutečný příběh o smyslu života Julian Hermsen

Kniha nutí čtenáře zamýšlet se nad svým životem. Je velmi čtivá.

06.03.2024 5 z 5

Tři vánoční povídky Tři vánoční povídky Petr Šabach

Prijemne cteni. Skoda, ze povidek neni vice.

19.10.2023 5 z 5

A nakonec Vánoce A nakonec Vánoce Petr Šabach

Šabachův styl vyprávění je prostě úžasný. Co mě na této knize mrzí nejvíce, je to, že je tak kraťoučká.

16.10.2023 5 z 5

Koťátka kočičky Ťapičky Koťátka kočičky Ťapičky Markéta Harasimová

Nadherne. Milujeme kocky. Pribehy pro nas jako delane.

06.08.2023 5 z 5

Kavárna na konci světa Kavárna na konci světa John P. Strelecky

Kniha mě nijak neohromila a nenadchla. Pořád jsem čekala, že přijde nějaký super aha moment a nic.

11.07.2023 2 z 5

Jak Fiškus s Pettsonem vyrazili stanovat Jak Fiškus s Pettsonem vyrazili stanovat Sven Nordqvist

Překrásná kniha. Syn (2,5 let) Fiškuse a dědu Pettsona miluje a já taky. :))

04.06.2023 5 z 5

Jak jela mašinka pro brambory Jak jela mašinka pro brambory Eduard Hofman

Skoda, ze neni delsi! :)

19.03.2023 5 z 5

Vánoční tramvaj Vánoční tramvaj Daniela Krolupperová

Krasne ilustrace i text. Neni co vytknout.

19.03.2023 5 z 5

Rodina medvídků slaví Vánoce Rodina medvídků slaví Vánoce Carol Lawson

Moc krásná knížka. Milá a s hezkými ilustracemi.

18.03.2023 5 z 5

Traktor Lojzík pomáhá Traktor Lojzík pomáhá Helena Štichová

Nadherne leporelo. Mam jej ve slovenstine: Traktor Felix pomaha. Ilustrace jsou opravdu povedene a texty kraticke, takze se da vymyslet vlastni pribeh. Syna (2 roky) velmi bavi. :)

14.03.2023

O mašinkách - pohádky na kolejích O mašinkách - pohádky na kolejích Jiří Kahoun

Velmi originální příběhy, milé a se zajímavým koncem. Rozhodně doporučuji pořídit všem malým milovníkům vláčků. Klidně bych uvítala více ilustrací, protože jsou opravdu hezké, ale i tak je kniha celkově velmi povedená a líbí se moc i mému 2letému synovi, přestože obsahuje dost pro batolecí věk náročných slov.

06.03.2023 5 z 5

Jak mašinka Růžena s Mydlifouskem zachránili vánoční poštu Jak mašinka Růžena s Mydlifouskem zachránili vánoční poštu Jana Uhlířová

Pokud máte doma malé milovníky vláčků, rozhodně doporučuji knížku (resp. všechny 3 díly o Mydlifouskovi a mašince Růženě) pořídit. Ilustrace jsou krásně propracované, obsahují mnoho detailů, a tudíž se dětem tak snadno neomrzí a neokoukají. Příběhy jsou opravdu milé. Čtu 2letému synovi všechny 3 díly každý den před spaním a stále ho baví.

06.03.2023 5 z 5

Jak mašinka Růžena s Mydlifouskem zachránili cirkus Jak mašinka Růžena s Mydlifouskem zachránili cirkus Jana Uhlířová

06.03.2023 5 z 5

Jak mašinka Růžena nezůstala stát na vedlejší koleji Jak mašinka Růžena nezůstala stát na vedlejší koleji Jana Uhlířová