VasnivaCtenarka VasnivaCtenarka komentáře u knih

Královna šťastných katastrof Královna šťastných katastrof Dylan Newton

Je to takové milé letní čtení. Typická romantika, která neurazí, ale že by nadchla, to také nemohu říct. Ale je to odlehčení čtení, které vás bude bavit. Myslím, že příběh jako takový je vtipný, ale nečekejte žádné extrémně promyšlené zvraty. Příběh se odehrává, občas tam je nějaká ta komplikace, občas se usmějete a občas se vám rozbuší srdce, milé dámy. Ale pozor, příběh nabízí romantickou zápletku, nikoliv erotickou, takže pokud jste zvyklé na peprnější literaturu, tak zde vás musím upozornit, že zde najdete opravdu pouze a jen romantiku… s jednou peprnější scénou.

Hlavní hrdinové jsou celkem hezky vykreslení. Kate i Drakea budete milovat. Jsou to milí lidé, žádní morousové, se srdcem na pravém místě a celou dobu při čtení si budete říkat… “Tak kdy se už ti dva konečně políbí?” Budete si muset chvilku počkat, než se ti dva osmělí. Ale osmělí se, nebojte se

I samotné prostředí i situace uměla autorka moc hezky popsat. Zkrátka jste před očima viděli, jak se Kate šplhá po Drakeovi jako “pitomá koala po eukalyptusu”, jak se sama Kate vyjádřila.

Kniha má 23 kapitol a jeden Epilog, který krásně dokončí celý jejich příběh.

Kniha je to tedy nenáročná, spíše taková uvolněná, na pohodičku. Já jsem ji přečetla za dva dny a bylo to milé. Obecně bych ale řekla, že je to spíše pro méně náročné čtenáře, kteří hledají něco laskavého a nebudou od toho očekávat velké zvraty, velké vzrušení apt. Je to prostě jen další milý příběh, u kterého se tu a tam usmějete.

01.07.2022 3 z 5

Kruh Kruh Rona Halsall

Velkým kladem této knihy je pro mne právě to téma, kterým se kniha samotná zabývá. Je moc dobře, že někdo o tomto tématu napsal a když se tak zamýšlím, tak si nevzpomínám, že bych četla jinou knihu, která by tohle téma odkrývala.

Mám-li hodnotit promyšlenost děje, tak zde bych dala knize … lehce nadprůměrné hodnocení. Lehce. Já jsem osobně čekala od knihy více.

Kniha nám totiž podává příběh ve dvou dějových linkách. První dějová linka – ta ze současnosti – poodhaluje příběh z pohledu Mel. Dává nám okusit její prožívání a vnímání jejího vztahu k Lukeovi a k dětem. Druhá dějová linka nás přenáší do minulosti a vypráví nám příběh z pohledu Lukea. Zde nahlédneme pod pokličku jejich vztahu a zjistíme vše, co je před veřejností pečlivě skrýváno.

Kniha v sobě ukrývá čtyři části a celkem 49 kapitol. Četlo se to poměrně snadno. Autorka knihy Kruh, Rona Halsall, má relativně čtivý jednoduchý styl psaní, takže se domnívám, že i vám se kniha bude číst velmi snadno.

Popis osob i děje mi přišel spíše průměrný. Osobně mi byly téměř všechny hlavní postavy nesympatické a nemohla jsem si k nim najít cestu. Luke mi přišel jako slaboch a Mel – ta mi nesedla už od samotného začátku. A rodina Lukea? Ani zde jsem nenašla nikoho, s kým bych mohla skutečně sympatizovat. Spíše naopak. Zkráta a dobře – co postava, to nějaké “ale”.

Přestože kniha odhaluje naprosto skvělé tabuizované téma, tak je mi docela líto oné průměrnosti, která z knihy čišela. Nemohu si pomoci, ale každá postava mi svým charakterem drásala nervy. Opravdu. Přišlo mi, že zde chybělo citlivé propracovaní toho utajovaného tématu. Celé mi to přišlo nakonec neuvěřitelné. Proto dávám knize, která měla opravdu ohromný potenciál, průměrné hodnocení.

O knize se říká, že je to psychothriller. I s touto nálepkou bych byla trošku opatrná a spíše bych řekla, že se jedná o jakési rodinné drama.

Z knihy si odnáším rozporuplné pocity, ale jsem si jistá, že se najdou čtenáři, které kniha nadchne. Já jsem měla velká očekávání a jsem poměrně náročný čtenář, který se nespokojí jen tak s něčím.

Takže ano, knihu mohu doporučit, ale jak jste se mohli dočíst, mám k ní určité výhrady.

29.06.2021 3 z 5

Kdo jsme Kdo jsme Karel Kostka Cubeca (p)

Tuhle knihu ocení lidé oduševnělí, inteligentní a se schopností se zamyslet. Pro mne osobně je poměrně složité tuto knihu hodnotit. Pana Kostku znám osobně. Věděla jsem o čem kniha bude a protože se touto tematikou zabývám již nějakou dobu, nic v té knize mne nepřekvapilo. Mám dojem, že je to taková.... kompletace všech možných teorií, které jsem slyšela dříve. Věřím, že pro mnohé je tato kniha složitá a těžká na čtení. Kolikrát se musíte nad odstavcem zamyslet, než budete číst dál. Ale přesto má tato kniha význam.

08.03.2021 3 z 5

Základy sociologie Základy sociologie Eliška Novotná

Já musím autorku pochválit, jak se snažila skloubit odbornost a sociální pojmy do čtivé podoby. Ano, pořád to je odborná kniha, ale díky příkladům, grafům a citacím mi bylo studium sociologie docela příjemné. Děkuji tedy autorce :)

19.11.2020 4 z 5

V přímém ohrožení V přímém ohrožení Ken McClure (p)

Kniha četla jedna báseň. Oči plynuly po písmenkách a příběh se vám ladně dostával pod kůži. Hezky pomaloučku, polehoučku si vás autor dokázal získat na vlastní stranu.
Hlavní postavy byly opravdu velmi sympatické.
Co mne na knize bavilo nejvíce bylo to samotné prostředí. To, jak Steven přicházel věcem na kloub. Jak jeho mozkové závity dokázaly krásně pospojovat fakta a my tak máme krásnou příležitost pomalu přicházet věci na kloub.

Protože miluji cestování, tak jsem velmi ocenila i to, že se děj částečně odehrává v Africe. Mám ráda nové prostředí a Kongo je krásná, i když velmi chudá země. Líbilo se mi nahlédnout alespoň částečně do této kultury.

Velmi příjemné na samotném příběhu bylo i to, že i když se jedná o fiktivní zápletku, byla zasazena do skutečnosti. Kongo skutečně bojovalo několikrát s epidemiemi eboly. A informace, které o tomto tématu v knize získáváme, jsou reálné.

Co se tempa knihy týče, nečekejte nic extrémního. Není to thriller, je to příjemná detektivka, která si své tempo s sebou nese od samotného začátku do konce. Ale nudit se rozhodně nebudete. To ani omylem. V příběhu se pořád něco děje. Ale vše je popsáno tak mile, tak nenásilně. A i když tam lidé umírají, není to nepříjemně popsané jako třeba v jiných, velmi detailních knihách.

Tím, že je autor sám vědec a lékař dodává knize na uvěřitelnosti. Dokonce bych i uvěřila, že i samotná zápletka se může klidně stát – co by ne? Opravdu nám pan spisovatel podával všechno velmi pěkně.

Postavy byly sympatické díky dialogům, které mezi sebou vedly. Díky tomu jste pochopili velmi dobře jejich charaktery. Autora však musím pochválit nejen pro jeho popis osob a děje samotného, ale především za jeho znalosti, které dávaly příběhu šťávu.

Kapitoly v knize byly poměrně krátké, tak to dávalo člověku pocit, že čte poměrně rychle. Ale i kdyby tam ty kapitoly nebyly – četlo se to tak dobře, že byste si na ně ani nevzpomněli.

Přemýšlela jsem, co bych knize mohla vytknout, ale na nic jsem nepřišla. Možná snad jen, že děj byl trošku předvídatelný, ale to mi nijak nevadilo, protože jsem hltala myšlenkové pochody Stevena a vše si s ním dávala hezky dohromady.

Pro mne tohle byla příjemně strávená chvíle s oddychovou detektivkou. A jestli bych knihu doporučila?! Samozřejmě ano! Všem, kdo mají rádi detektivky, kdo má rád vědu, kdo se chce při čtení taky něco dozvědět a prostě se jednoduše pobavit. Tahle kniha vás určitě nezklame.

31.05.2020 4 z 5

Gastrosexuál Gastrosexuál Simon Knittel

Kuchařka je vhodná zejména pro opravdové fajnšmekry, kteří se nespokojí s něčím fádním. Je vhodná pro lidi, kteří rádi objevují nové chutě, rádi experimentují a nevadí jim trávit čas v kuchyni. Zkrátka pro všechny, pro které znamená jídlo radost. Je pro náročné konzumenty. Kniha je doplněna o řadu fotografií jak samotných kuchařů, tak i samozřejmě jejich pokrmů. Rovněž se o autorech receptů dozvíte něco více.

10.03.2020 4 z 5

Krvavý lístek Krvavý lístek Crystal Smith

Fantasy není úplně můj šálek kávy, ale musím uznat, že tohle nebylo špatné. Jsem už krapet starší čtenář a cílová skupina pro tuto knihu má poněkud nižší věkový průměr :)

Samotná kniha je rozdělená do tří částí. Vše na sebe hezky navazuje a celý příběh je prošpikován řadou dialogů. Děj má příjemné tempo a v knize nenajdete snad žádné odstavce, u kterých byste se nudili. Žádná hluchá místa. Je pravdou, že první část knihy je oproti následujícím méně záživná, ale zde určitě stojí za to knihu neodkládat a pročíst se k dalším částem.
Příjemné dialogy, spád, tajemno, kouzla a magie, občasná smrt, krutost Tribunálu ale i laskavost a dobrota princezny Aurélie a jejich přátel způsobí, že se do knihy zamilujete.

03.03.2020 3 z 5

Osobní asistentka Osobní asistentka Renée Knight

Je mi líto, ale po dočtení této knihy nemůžu říci, že bych měla pozitivní pocity. Kniha pro mne byla, stejně jako po řadu dalších čtenářů, spíše zklamáním. Měla jsem velká očekávání. Protože co si budeme povídat, osobní asistentka může opravdu být nebezpečná, ale tohle... tohle mi přišlo nudné, táhlé, bez energie, bez spádu, bez napětí. Je mi líto, ale dvě hvězdičky knize dávám spíše za snahu.

15.02.2020 2 z 5

Country Country Danielle Steel

Oddychový příběh. Obvykle čtu detektivky a vraždy, ale tu a tam zatoužím po ... obyčejném příběhu ze života nějaké normální ženské. A tak sáhnu po podobném žánru. Za mne tedy příjemná knížka. Klidně se do ni pusťte :)

20.11.2019 3 z 5