vaclav5335 vaclav5335 komentáře u knih

Hranice věčnosti Hranice věčnosti Ken Follett

Naprosto úžasné dílo. Všenych 3 knihy by měly patřitk k povinné literatuře na školách. Konkrétně tento 3. díl je naprosto srovnatelný s oběma předchozíma. Nejleší mi kniha připadala v období karibské krize, kdy děj opravdu jede na plné obrátky. Poté trochu ztácí tempo, aby ho na samém konci znovu získala. Závěr knihy je opravdu dojemný. Je skvělé, jak autor dokáže udržet tolik dějových linií po tak dlohou domu, aniž by se čtenář jakkoliv ztrácel. Opravdu nemám co bych vytk. Doporučuji

30.04.2024 5 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Velmi pěkné zakončení série. Kniha vás bude bavit od začátku do konce. Závěr by si ale zasloužil trochu protáhnou. Je malinko uspěchaný. Jinak super

02.12.2023 4 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

Proti první knize trochu slabší. Děj ztratil tempo, na můj vkus to bylo zbytečně natažené. Ve výsledku se toho v knize zase tolik nestalo. Mlhavě se dozvíme co předcházelo příběhu v prvním díle a to je vlastně vše. I tak to ale bylo příjemné čtení a rozhodně se chystám 3. díl přečíst.

13.11.2023 4 z 5

Šťastná hvězda Šťastná hvězda Mika Waltari

Krásná kniha. Velmi dlouhá, určitě není pro každého. Ale Waltariho styl psaní je nádherný. Musel by mě posednout kamenovaný ďábel, abych nedal plné hodnocení.

09.07.2022 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Líbil se mi super netradiční námět. Jsem zvědavý, jak to bude pokračovat.

13.09.2023 5 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Parádní zakončení série. Autor udržel laťku velmi vysoko, možná ji i ještě zvýšil. Líbilo se mi, že byla kniha delší, než předchozí. Není moc co vytknout.

27.03.2023 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Super pokračování smrtky, autor udržel laťku dost vysoko. Mám velmi rád antiutopické romány a tady jde jasně cítit, že se Shusterman inspiruje nejlepšími autory tohoto žánru. Jestli kniha dosahuje úrovně 1984, Brave new world nebo 451 stupňů Fahrenheita? To asi ne, ale čte se výborně a zaujme určitě i mladé čtenáře. Což o výše zmíněných trochu pochybuji.

02.03.2023 5 z 5

Pád Cařihradu Pád Cařihradu Steven Runciman

Už poměrně dost odborná literatura, která se každému nebude číst snadno. Na celkem malém počtu stran dává tuto událost do dobového kontextu. Popisuje proč k obléhání došlo, průběh bitvy a v krátkosti co následovalo.

23.01.2023 4 z 5

Kronův odkaz Kronův odkaz Pavel Bareš

Trochu mě mátly skoky v čase. Řekl bych, důstojné zakončení trilogie, ale předchozí díly se mi líbily trochu více.

20.08.2022 4 z 5

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Dost pěkná povídka. Celkově ale na Kinga podprůměr.

19.03.2022 4 z 5

Stručná historie téměř všeho Stručná historie téměř všeho Bill Bryson

Hezky ucelený soupis historie lidských objevů. Překvapivě dobře se to četlo. Ideální kniha pro rozšíření vašeho všeobecného přehledu. Jde ale cítit, že už je téměř 20 let stará, takže poslední objevy v ní budete hledat marně.

08.01.2022 5 z 5

Pád Hyperionu Pád Hyperionu Dan Simmons

Kvalitou ještě překonává první díl. Skvělá kniha.

05.12.2021 5 z 5

Vypůjčený čas Vypůjčený čas Zuzana Strachotová

Ze začátku jsem si říkal, super knížka. Dobře se četla, skvělý námět, zajímavé prostředí. Ale postupně mě čím dál tím víc štvala hlavní postava, konkrétně její pubertální chování. Myslím, že ji mohla autorka trochu více propracovat. Celkově ale hodnotím knížku pozitivně. Doporučil bych ji.

23.02.2024 4 z 5

Pád Cařihradu Pád Cařihradu Mika Waltari

Krásná kniha, jako všechny od Waltariho. Doporučuji přečíst všem, kteří si chtějí rozšířit vědomosti z tohoto smutného období. O pádu Konstantinopole toho totiž velká část populace ví, podle mě, velmi málo.

23.01.2023 5 z 5

To snad nemyslíte vážně! To snad nemyslíte vážně! Richard P. Feynman

Bohužel, tahle knížka se mi do vkusu netrefila. Čekal jsem více vědeckých informací, více zajímavosti. Místo toho jsem se dočkal hlavně jen vychloubání autora, schované za fasádou falešné skromnosti. Fakt mi ten chlapík nebyl moc sympatický.

05.11.2022 3 z 5

Endymion Endymion Dan Simmons

Určitě nadprůměrná sci-fi/fantasy. Bohužel autorovi ve srovnání s předchozími díly trochu dochází dech. Už to není taková paráda jak první 2 knihy. Do posledního dílu se mi po přečtení této knihy moc nechce. Možná jsem měl jen přehnaně očekávání.

07.03.2022 4 z 5