uzivatel99514 uzivatel99514 komentáře u knih

Co rostlina ví: Průvodce smyslovým světem rostlin Co rostlina ví: Průvodce smyslovým světem rostlin Daniel Chamovitz

Nemám asi úplně přehled o literatuře k tomuto tématu, ale moc běžně dostupných článků na toto téma jsem nezaznamenal. Pro mě moc příjemné shrnutí všech možných "schopností" rostlin. Čtivé a zajímavé.

11.11.2022 4 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Tuhle sérii jsem objevil Stínem ve dveřích a protože jsem chtěl sledovat osudy postav od počátku, dávám si to nyní popořadě. Aktuálně jsem u Bez slitování. Baví mě napětí, barvitý popis. Co mě opakovaně zklamává je překlad. Neustálé "odskakování dveří z rámu" nebo dokonce "nacházelo se bistro, v němž se nacházely..." Překlad je špatný. Chápu, že to není lehká práce, ale autorka překladu by si měla s větami víc vyhrát. Je to toporné a musím hodně odpouštět. Asi jsem náročný. Co se týče autora, občas je hodně fantasta - v tomto díle třeba David na vřesovišti po tmě kope holýma rukama jámu "přes metr hlubokou"... no, to asi těžko. Nevadí mi dějová fantazie, ale technické nebo logické nesmysly mi vadí. Nicméně vše odpouštím za napětí a poutavost.

10.11.2022 4 z 5