Uterox Uterox komentáře u knih

Nenásilná komunikace v praxi Nenásilná komunikace v praxi Marshall Rosenberg

Zajímavá knížka ohledně toho zaměřovat se na potřeby a to jak u sebe tak u druhých. Snažit se je pochopit, místo kritizování-odtud pramení následně války. Kniha obsahuje celou řadu dialogů pro řadu čtenářů to může být obtížné číst. Lepší je za mě si přečíst pasáž, na kterou má člověk chuť. Brát to na přeskáčku. Hodně se věnuje emoci-hněvu. Poměrně obsáhlejší kapitola. Je tam i o rodičovské výchově. Do knížky bych dal doporučení vyzvednout hlavní myšlenky na konci dané kapitoly. To mi tam chybělo, abych dal o stupeň větší hodnocení. Jinak se mi to líbilo včetně definice lásky.

23.05.2021 4 z 5

Rozcházení Rozcházení Katherine Woodward Thomas

Věřím tomu, že knížka má přesah do jakéhokoliv konce ať už se týká pracovního či osobního života. Je vhodné si utříbit myšlenky a kouknout se na to z různých úhlů pohledů. Popřípadě postupovat krok za krokem dle návodu knihy, a když je člověk v dané etapě snadno může šáhnout po aktuálním kroku a období. Určitě tedy doporučuji.

12.07.2020 5 z 5

Technika Pomodoro Technika Pomodoro Francesco Cirillo

Jsem spokojený s obsahem a ilustrací. Opravdu krátká knížečka. Dá se jednoduše a rychle přečíst a aplikovat do života. Opravdu to funguje. Menší plánování do 30 minutových bloků s odměnou 5 minut. Vřele doporučuji.

14.06.2020 5 z 5

Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život Christopher Voss

Velmi inspirativní kniha a to ze života, jak jinak. Co se týče vyjednávání a životních zkušeností, jak vést hovor, jaké otázky pokládat, jak lépe pochopit druhou stranu. Obtížně by člověk našel užitečnější knihu než právě tuto.

16.05.2020 5 z 5

Síla zvyku Síla zvyku Charles Duhigg

Oceňuji přehledný rejstřík v závěru knížky. Také přehledné členění do několika kapitol. Jak zvyky fungují. Jak změnit zvyky uvnitř organizací, jak změnit osobní zvyky a návyky. Základ-podnět-automatická rutina-odměna si člověk bude pamatovat dlouho. Vše je popsáno na příbězích ze života, na kterých to člověk lépe pochopí. Rozhodně doporučuji.

03.05.2020 5 z 5

Život s vysokou inteligencí Život s vysokou inteligencí Monika Stehlíková

Toto je doopravdy veledílo. Velmi výstižná knížka, srozumitelná a snadno čitelná. Určitě vhodná pro lidi, kteří trpí depresí a frustrací. Možná budou překvapeni, co může být na pozadí těchto obtíží a více pochopí svoji situaci. Mám to jako audioknihu čili některé pasáže si přehrávám pravidelně dle potřeby. Z knížky jsem si vypsal řadu zajímavých poznámek. Velmi zdařilá je kapitola nadání a poslání. Kapitola vyrovnat se s životem takový jaký je. Nebo kapitoly neurčitost, emaptie a perfekcionismus. To jsou rozhodně témata, která se týkají každého z nás.

07.04.2020 5 z 5

Bossing na jehlách: O kobrách, kudlankách a jiné havěti v práci Bossing na jehlách: O kobrách, kudlankách a jiné havěti v práci Julie Růžičková

Za mě opravdu velmi zajímavé zpracování. Knížka se čte velmi dobře. Líbí se mi i přirovnání ke zvířátkům. Co se týče firemní kultury a vztahů na pracovišti se věnuje za mě málo knížek. Je tam i nadsázka a humor. Odlehčené. Nijak konfrontační. Jednoduše popsané. Určitě pro všechny, které trápí vztahy na pracovištích, pro všechny, kteří zažili či zažívají v práci šikanu či podobné formy zneužívání. Odvážné téma na zpracování. Víc takových knih.

05.12.2021 5 z 5

Jak plný je tvůj kbelík? Pozitivita tvého života Jak plný je tvůj kbelík? Pozitivita tvého života Tom Rath

(SPOILER) Teorie o nabírání naberackou do kybliku..vyprazdňování a doplnění vodou. Energie. Když je prázdný cítíme se bez energie. Někdo záměrně ubírá a tím nás zranuje. Nejnicivejsi zbraň - odebrat mužům emocni podporu. Plnění v organizacich-pravidelne dostávat uznání a pochvalu. Větší spokojenost. Dodávat energii radovym zaměstnancům. 5 pozitivnich interakci na 1 negativní.

Překonejte strach z opuštění Překonejte strach z opuštění Skeen Michelle

(SPOILER) Další TOP knizecka. Co se týče vztahu s druhými a strachu. Jde to do hloubky. Do dětství, kde kopirujeme model toho, co známé. Líbí se mi precizně zpracováno téma citového strádání a vše co s tím souvisí. Nedostatek zájmu, empatie a ochrany. Následně se knížka věnuje přesvědčení, které z toho vyplývá. Následně základní ochranné reakce. Útok útěk a ustrnuti. Typologie osobnosti ten kdo kritizuje, mlčí...Ten kdo nedoprava. Doporučení sport a koníčky. Dobrovolniceni.

29.08.2021 5 z 5

Firmy, které se rozhodly být skvělé Firmy, které se rozhodly být skvělé Jim Collins (p)

(SPOILER) Opravdu moc pěkna knížka. Miluji jak je to psané jednudochymi inspirativní příběhy. Souboj o dobývání jižního pólu se mi hluboko vryl do paměti. Odnasim si to, že 10X leaderi očekávají to nejhorší díky tomu jsou na krize a černé labutě připraveni mnohem lépe než všichni ostatní. Vytváří si rezervy a neustále očekávají, že se to může zvrátit a přijít něco nepředvídatelného. Méně riskují a více se řídí empirickymi daty. Další příběh o pochodu každý den 20 mil bez ohledu na počasí je též super. Člověk dokáže někdy ujít více ale brzo se vycerpa a když to není příznivé tak nedělá nic. Zatímco ten s disciplínou jde za každého počasí konstatne. A také ze 10X firmy nejsou blázni do inovací - to stojí hodně peněz a energie. Jsou konzervativní s minimem rizika. Opravdu doporučuji.

Posedlost úspěchem Posedlost úspěchem Ivo Toman

Za mě je to 1. kniha od autora, kterou jsem přečetl. Vidím zde samozřejmě přesahy do knih, které již napsal sám. Zároveň odkaz i na knihy od jiných autorů, od kterých čerpal. Z tohoto důvodu se mi to jeví jako pozitivní dílo, protože je to poměrně obsáhlejší práce doplněna vhodnými ilustracemi. Hodně se mi líbí inspirativní příběhy, které celkový přesah knihy dost oživují, že to není jenom nudná teorie, ale příběhy, které napsal samotný život. Autor hodně pracuje s tématem posedlosti-což mi samo od sebe přišlo jako zajímavé téma pro samotnou knihu. A samozřejmě popisuje i úspěšné lidi, co dělají, a jak se chovají. Očekával bych, že stejnou informaci se dozvím v jeho knize: O Úspěchu.

21.06.2020 5 z 5

Co je vaším byznysem? Co je vaším byznysem? Miloš Toman

Sám se pohybuji v obchodu. Rozhodně inspirativní knížka pro tento obor a pro podnikání (řekl bych povinná literatura v tom případě). Jsou tam zajímavé pasáže ze života a příběhy konkrétních klientů. Čeho se vyvarovat, na co si dát pozor. Odkaz na další vhodnou literaturu. Stěžejní za mě kapitoly: Guru a psycholog. A závěr samozřejmě, jak už to u knížek bývá. 60 stránek je opravdu kraťoučká knížka. Rychle se to přečte jako nic.

08.04.2020 5 z 5