urla urla komentáře u knih

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Perfektní překlad, pohoda, vtipné.

22.05.2017 5 z 5

Chobotnice - příběh sicilské mafie Chobotnice - příběh sicilské mafie Jaroslav Bouček

Drsný, knihu jsem našel v antíku, perfektní, četl jsem ji celou noc, jediné negativum je, že je pravdivá.

Nedosáhneš na dno Nedosáhneš na dno Pavel Sekyrka

Tak jsem dostal jako doporučenou tuto knihu z období 90. let a musím říct, že ve mně vzbudila pocity nostalgie na dobu mého mládí, ale ve skutečnosti divoká 90. léta. Vzpomínáte, na první cesty na západ, kdy si člověk nemohl koupit nic a chroupal před restaurací řízek z alobalu?:) Zpět ale k ději. Kniha mě nadchla, pořád se ptám po přečtení, jak bych se zachoval já sám. Při čtení jsem měl pocit, jako bych znovu cítil ten vzduch 90. let těsně po pádu komárů- očekávání, energie, optimismus, nový začátek. Popis řidiče autobusu v létě a samotné cesty autobusem mě fakt rozesmál.

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Venku padá sníh, díváte se z okna a pak usednete do křesla, abyste se ponořili do příběhu o tom, že každý člověk, ať byl dříve jakkoliv zlý má šanci se změnit. Kdybych měl krb, četl bych nejraději právě tam:Chladný cynik ať nečte a nebo ať čte a třeba i on bude změněn:)
Ačkoliv to nedělám, chtěl bych se vyjádřit i k nejnovějšímu filmovému zpracování. I když pro malé děti možná trošku strašidelné, rád si každý rok dopřávám i nejnovější animovaný film, podle mě skvěle natočen.

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Knihu jsem doslova zhltnul, nečekaná pointa. Říkal jsem si při čtení této knihy, kolik lidí komunismus u nás zničil, je dobré neustále to připomínat.

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Vynikající kniha, od začátku do konce jsem četl jako přikován, ačkoliv velmi smutný děj. Autorka se rozhodla zpracovat velmi pohnuté období našich dějin, za mě naprosto palec nahoru.