Urabu Urabu komentáře u knih

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Severská klasika, plno mrtvol, krve, mozek na podlaze, utržené končetiny. Tak ve skandinávii bych vážně nechtěl bydlet.

27.12.2021 2 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Tohle můžu číst pořád. Když jsem nemocný a je mi blbě, zalezu do postele a vezmu Saturnina.

27.12.2021 5 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

No co k tomu dodat? Saturnin to vážně není.

27.12.2021 2 z 5

Ďáblova dílna Ďáblova dílna Adolf Burger

Velice zajímavě napsaná kniha. A lidičky, prosím vás až budete zase někdo hodnotit literární úroveň tak si prosím uvědomte že to není ani detektivka ani fantasy nebo scifi ale spíš dokument a hlavně svědectví .

27.12.2021 5 z 5

Kruté moře Kruté moře Nicholas Monsarrat

Velmi zajímavé téma, ale autorův styl se mi moc nelíbil. Jako by to psal nějaký učeň. Všichni Angličané kladní až běda, dialogy jak z učebnice společenské výchovy, dramatické situace popisovány naivně jako v nějaké červené knihovně. Jestli je tohle autorův nejlepší román tak se nedivím že se s těmi dalšími neprosadil

29.08.2020

V jedné osobě V jedné osobě John Irving

Jestli se to nemělo jmenovat spíš V první osobě

10.08.2020

Plán Madagaskar Plán Madagaskar Guy Saville

Alternativní historie není můj šálek kávy, takže se do čtení musím nutit a nevím jestli to dočtu. Akční scény mi tak trochu připomínají nějaký Hollywoodský béčkový krvák. A teď tady zjistím že vlastně čtu druhou knihu ze tří, takže vlastně nevím začátek a nedozvim se konec. To mě teda moc nepovzbuzuje.

28.12.2019 2 z 5

Spolčení hlupců Spolčení hlupců John Kennedy Toole

Děj knihy naprosto šílený, snažil jsem se to přečíst co nejrychleji a pořád čekal že už mu konečně někdo rozbije hubu. Bohužel sem se nedočkal, a i před tím blázincem se mu podařilo zdrhout. To mě teda naštvalo.

26.12.2019

Povídky rybářské hlídky Povídky rybářské hlídky Jack London

Po pravdě jsem u Londona zvyklý na úplně jinou úroveň. Tohle musel napsat tak někdy ve třinácti letech. Děj se mi zdá hodně naivní.

19.12.2019