Unka Unka komentáře u knih

Houpačky Houpačky Lucie Konečná

Vtip a spád ... prostě bezva knížka, po které se vyplatí sáhnout (místy člověka rozchechtá, ale zanechá i lehkou stopu k zamyšlení).

31.05.2021 5 z 5

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

Tentokrát jsem zvolila audioknihu a mohu ji všem vřele doporučit (hlas obou protagonistů je úžasný, dodává příběhu šmrnc). Nemohla jsem se od příběhu odpoutat, dokud po 4,5h neskončil!

23.05.2021 5 z 5

Obdiv a respekt!

16.10.2020 5 z 5

Krámek se starožitnostmi Krámek se starožitnostmi Paula Brackston

Kniha je do poloviny krásná, čtivá a následně úchvatná, že nedokážete přestat číst. Přestože závěr se dá dlouho dopředu předvídat vůbec to neubírá na zájmu, řádky čtenáře vtahují do děje… prostě nádhera!

01.02.2023 5 z 5

Stanice odložených lásek Stanice odložených lásek Hana Marie Körnerová (p)

Knihu si "vychutnají" zejména ti, kteří prožili dobu před revolucí, protože je v příběhu popsána tak, že si člověk okamžitě vytvoří vlastní film s příslušným nábytkem, zvyky a typickým "Co by tomu řekli lidi?!".

24.09.2019 5 z 5

Motýlí pokoj Motýlí pokoj Lucinda Riley

Nenechte se odradit začátkem, protože až se příběh začne rozvíjet, nebudete chtít knihu odložit. Všechny zápletky (a není jich málo) skončí idylicky, ale to čtenář očekává již při výběru tohoto žánru. Možná toho štěstí je až moc, proto nedávám max. počet hvězdiček.

19.08.2023 4 z 5

Dámský gambit Dámský gambit Walter Tevis

Geniální. Po knize určitě zkusím filmové zpracování.

12.04.2023 5 z 5

Češtinářky Češtinářky Veronika Valíková

Nestává se mi často, že bych knize nedala šanci, ale v tomto případě jsem ji po cca 40 stranách odložila. A to jsem se na román ze školního prostředí opravdu těšila. Bohužel mi styl ani obsah nesedly.

04.02.2023 1 z 5

Zahrada v měsíčním svitu Zahrada v měsíčním svitu Corina Bomann

Za mě nádherný příběh, který čtenáře vtáhne do děje natolik, že se vžije do obou rovin - kapitol popisujících minulost a kapitol ze současnosti a neví, které tajemství by chtěl rozplést dříve. Na knize se mi líbilo i to, že byla poutavá do samého konce. A to, že skončila rozuzlením celé záhady darovaných houslí snad žádného nadšence o pohodové čtení neurazí.

08.02.2020 5 z 5

Bella Donna – Paní Mantovy Bella Donna – Paní Mantovy Catherine Aurel

Volné pokračování Krásky z Florencie - osud další generace italského výrobce zkrášlovacích prostředků, tentokrát se děj odehrává v 16.století. Oproti 1.dílu pro mě byla kniha dějově pestřejší a navíc historicky zajímavá, protože čtenáře seznámí s detaily vzniku obrazu Mona Lisa.

05.08.2023 4 z 5

Není zač Není zač Daniel Glattauer

Příběh je krásný a má spád, ale bohužel až po prvních 70 stranách, kdy stále doufáte, že už "to" musí přijít (proto dávám jen 4 hvězdičky). Každopádně knížka stojí za přečtení stejně jako pro mě TOP tohoto autora - Dobrý proti severáku a pokračování Každá sedmá vlna.

06.07.2022 4 z 5

Opatství Northanger Opatství Northanger Jane Austen

Podle mě se jedná o knížku určenou mladším (-náctiletým) čtenářkám.

27.12.2018 2 z 5

Kudlanka bezbožná Kudlanka bezbožná Simona Monyová (p)

Po přečtení několikáté knihy autorky nepřestávám obdivovat její trefné výrazy a vtipné příměry, nicméně převažuje splín, který ve mně po poslední stránce zůstává. Jsem ráda, že jsem jako první knihu této autorky nečetla jen neutěšený popis nevydařeného vztahu, kterým je tato kniha.

08.10.2018 2 z 5

Ostříží panství Ostříží panství Madeleine Brent (p)

K této knize se váží nostalgické vzpomínky - byla vydaná v r.1994 a byla to první kniha, kterou jsem si koupila v Knižním klubu (založen v prosinci 1993). Teď jsem se k ní vrátila po 30 letech (pamatovala jsem si, že mě tenkrát opravdu zasáhla, a že jsem si pomyslela jak je dobře, že ji budu mít v knihovničce a není jen půjčená). Do rukou se mi vrátila díky letošní výzvě (Kniha, kterou nebudete číst poprvé) a opět mě vtáhla svým dějem opředeným nevysvětlitelnými jevy (proto mě v mládí tolik oslovila - bylo to něco nového, lákavého, zahaleného tajemstvím a šťastným koncem - tenkrát nadčasové, nyní stále atraktivní (pokud přistoupíme na fakt, že je to kniha určená ženám - zaměstná naši představivost a potěší srdce).

18.10.2023 5 z 5

Bella Donna: Kráska z Florencie Bella Donna: Kráska z Florencie Catherine Aurel

Příjemný příběh z Florencie 15.století. Plyne tak nějak v poklidu, takže zřejmě nezanechá výraznější stopu (proto dávám 3 hvězdičky).

05.08.2023 3 z 5

Polib mě Polib mě Stella Tack

Knížka pro mladou generaci (proto za mě jen 3 hvězdičky) - pro náctileté romantičky hezké čtení.

12.01.2023 3 z 5

Kavárna malých zázraků Kavárna malých zázraků Nicolas Barreau

Romantický příběh, krásně čtivý, zejména pasáže z Benátek, které člověka přenesou do Itálie (pokud jste toto město navštívili, je to téměř oživlá vzpomínka). Děj je až příliš pohádkový, prostě pohodové čtení, které nezanechá příliš hlubokou stopu.

29.05.2021 3 z 5

Srdceboly Srdceboly Simona Monyová (p)

Při čtení této knihy se nedá nemyslet na to jak asi byla autorka sama nešťastná a lapená do pasti vztahu. Pro tu krutost prečtenou knihu hodnotím jen dvěmi hvězdičkami - nepopírám její cit pro psaní, ale u této knihy převažuje smutek.

06.10.2018 2 z 5

Láska na jedno kliknutí Láska na jedno kliknutí Cyril Massarotto

Děj knížky je překombinovaný. Nejsem ale zvyklá nedočíst rozečtenou knihu a samozřejmě jsem chtěla vědět, jak to celé autor vymyslel, tak jsem ten příběh za 2 večery dala (od str.90 už to svištělo).

31.01.2024

Síťovky Síťovky Táňa Kubátová

Styl psaní, mailová korespondence, mě baví. V této knize sice nemá komunikace až takový spád, protože většina sdělení zabere několik stran, ale i tak se chcete dozvědět názor na “odeslanou zprávu a pokračování příběhu a popis událostí druhého pisatele. Zpočátku mi připadal styl psaní moc úhledný, spisovný a gramaticky správný, který by zřejmě nebyl v reálu takto dodržen, ale rychle jsem si zvykla a po té už převažovala má zvědavost jak se osudy obou mladých žen vyvinou. Oceňuji vtip, kterým autorka trefně dialogy obohacuje. A na závěr poznámka: moje první zkušenost s touto formou psaní - jedna z mých nejoblíbenějších oddychovek, knížka Dobrý proti severáku a její pokračování Každá sedmá vlna od Daniela Glattauera, kterou doporučuji těm, kterým tento styl vyhovuje.

29.01.2024 4 z 5