Ulriška Ulriška komentáře u knih

Zdi tvé Zdi tvé Michael Třeštík

"Aby nezbylo nic, pod co by se styděl podepsat." Hodnoty. Jejich žebříček. Co má na prvním místě umělec Hynek Šimon, co jeho žena, co jeho švagrová, co ...? Jejich osudy podané zvláštním způsobem - opakováním, třeba několikerým, toho, na co mysleli, co je nenechalo v klidu, co je pohánělo konat tak, jak museli - mě velmi zaujaly. Nechtělo se mi příběh opouštět.

07.07.2015 4 z 5

Zádušní mše za hraběnku Zádušní mše za hraběnku Jiří Holub

V útlé knížečce jsem toho našla! Nezlomnou odhodlanost, úctu k tradici a kořenům, pocit sounáležitosti, víru v lidskost. Ale také pachuť zrady, zaslepenou nenávist, tupou malost a ukradené životy. Na tak malém prostoru, tak prostě vyjádřeno, jak se v letech 1945 - 1989 nastoloval pořádek.

03.06.2015 4 z 5

Rothschildova flaška Rothschildova flaška Petr Šabach

Pábitelství a dlouhatánská souvětí, to už tu někdy bylo, že pane Hrabale, v knížce několikrát zmiňovaný.

02.06.2015 2 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Jako v případě jiných knih, které mě zcela pohltí, jsem si přála, aby příběh ještě nekončil. Ale důvod byl tentokrát jiný. Nešlo o to si příběh o něco déle užívat. Chtěla jsem, aby Hrdinové žili, aby šance a naděje na přežití ještě neumíraly. Aby to nevyhnutelné a z dějepisu známé nenastalo.

30.05.2015 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Oddechová jednohubka. Při čtení se pobavit, ale brzy zapomenout.

27.05.2015 3 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Velmi silný příběh. Láska se nedá uzurpovat. Láska je pochopení, smíření a odevzdání (se).

23.05.2015 4 z 5

Míček Flíček Míček Flíček Jan Malík

Žádná vzorňucha jsem tedy nebyla, ale ten neposlušný fracíček Flíček mě hrozně rozčiloval. Neměla jsem ho ráda. ;-)

17.05.2015 2 z 5

Je mi líto. Už druhý pokus, ale odkládám. Mě to nebaví. Třeba jindy, až k tomu dozraju. ;-)

13.05.2015 1 z 5

Heath Ledger - Ilustrovaná biografie Heath Ledger - Ilustrovaná biografie Chris Roberts

Jsem Ulriška, protože on byl Ulrich. Více slov netřeba.

09.05.2015 5 z 5

Neviditelný Neviditelný Jaroslav Havlíček

Literární seminář na vysoké. Přednášející nám zadává, každému zvlášť, dílo ke zpracování na zápočet. Prstem ukáže na mě: ,,Vy třeba Neviditelného od Havlíčka." No potěš, v životě jsem o něm neslyšela. Potěšena? Nadšena! Je to naprosto výborná záležitost. Mrazí mě z ní ještě dnes. Od Jaroslava Havlíčka jsem si pak přečetla asi vše, co jsem našla, a získala tak téma na diplomku. KAŽDÝ SVÉHO ŠTĚSTÍ STRŮJCE!

09.05.2015 5 z 5

Směšné lásky Směšné lásky Milan Kundera

Falešný autostop má hvězdiček pět!

08.05.2015 4 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Nahoru dolů jako na houpačce. Napsala bych něco podobného jako ivanaga. Nebudu ji opakovat, raději jí dám palec a slova ušetřím na lepší příležitost.

08.05.2015 3 z 5

Pohádkář Pohádkář Barbara Nesvadbová

Na seznámení s autorkou stačilo. Děkuji, nechci.

08.05.2015 1 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Nechuť. Provázela mě po celou dobu čtení. Stupňovala se. Párkrát jsem chtěla knížku odložit, když nechuť vítězila nad zvědavostí dozvědět se, jak to s nimi dopadne. Vždyť mi bylo jasné, že dobře to nebude. Peklo jsou ti druzí!

06.05.2015 2 z 5

Cyrano z Bergeracu Cyrano z Bergeracu Edmond Rostand

Můj hrdina. Vtip a síla slova. Jsem tvoje, navždy. Ubohá, ubohá Roxano.

04.05.2015 5 z 5

Odvážná školačka Odvážná školačka Jevgenij Lvovič Švarc

Moje dětská obsese. Knížku jsem četla xkrát. Pořád a pořád, dokola. Naštěstí přišly jiné příběhy. :-)

04.05.2015

Nahoru, dolů Nahoru, dolů Lucie Němečková

Říkejte si, co kdo chcete, já MĚLA pro tohoto pána slabost. 5 hvězdiček tedy netřeba více vysvětlovat. ;-)

Já, příběhy mého života Já, příběhy mého života Katharine Hepburn

Obdivuji tuto ženu, nejen jako herečku. Proto se mi tato kniha tak líbila.

Půlnoc je osamělé místo Půlnoc je osamělé místo Barbara Erskine

Já se tedy přidávám na stranu těch nadšených. Pro mě jednoznačně nejlepší autorčina knížka. Napětí, tajemno a vzrušující počtení.

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Můj třetí Hosseini. Zdál se mi nejslabší. Asi mi vadilo to splétání příběhů různých lidí. U každého jen chvilku, výsek života a pak rychle pryč. Chtěla bych se zdržet déle. Ale špatné to nebylo, aby nedošlo k mýlce.

03.05.2015 3 z 5