ujira ujira komentáře u knih

Setkání Setkání Viktor Fischl

Příjemné postřehy, krásné vzpomínky na zajímavé lidi z péra mistra českého jazyka.

12.10.2021 5 z 5

Šálek čaje v polostínu Šálek čaje v polostínu Alexandr Kliment

Poslouchala jsem poezii prokládanou zajímavou hudbou, pan Kliment píše něžnou, niternou a moudrou poezii.

12.10.2021 5 z 5

Strach a svoboda: Jak nás změnila 2. světová válka Strach a svoboda: Jak nás změnila 2. světová válka Keith Lowe

Čtenářsky suchá, obsahově bohatá kniha. Novinářský styl, mnoho podnětů, ale nepřináší/alespoň pro mne/vizi.

06.10.2021 3 z 5

Český snář Český snář Ludvík Vaculík

Je to kniha určená k poslechu, sluší ji audioverze, ostatně autorova tvorba fejetonistická není určena ke čtení v ústraní. Zajímavější ji činí dokumentace doby a života disidentů, nechybí ji hořkosladká filosofická moudrost a obyčejné postřehy ze života.

30.09.2021 4 z 5

Americký rok Americký rok Irena Dubská

Autorka spoluutvářela můj názor na USA.

Zprávy z babylónské věže Zprávy z babylónské věže Bohuslav Blažek

Další skvělá kniha pracující s českým jazykem a s vtipnými ilustracemi.

V mámově postýlce V mámově postýlce Přemysl Rut

Malý český literární skvost.

Plachý milionář přichází Plachý milionář přichází Martin Reiner

Málokdy mi fejetony zvednou náladu a je jen málo autorů, kteří s vtipem a málo větami dokážou vystihnout podstatu. Martin Reiner to umí, jeho bodré, jazykové vytříbené, obsahově neotřelé fejetony mne baví.

29.08.2021 5 z 5

Čtyři západy slunce (Román o románu) Čtyři západy slunce (Román o románu) Mika Waltari

Vlastní autorova výpověď o zrození knihy, co vše spisovatele v tomto bouřlivém a bolestném období provází . Přesto působí tato útlá knížka poeticky roztomile. Nádherný jazyk

15.08.2021 4 z 5

Hájili jsme hrad Hájili jsme hrad William Eastlake

Jako první seznámení s autorem bych knihu nedoporučila, ale určitě stojí za počtení.

31.07.2021

Drahý pane Kolář... Drahý pane Kolář... Madla Vaculíková

Krásná kniha dopisů a koláží. Škoda, že už dnes dopisy psané rukou nikdo nepíše, nebude co vydávat.

30.07.2021 5 z 5

Konec patriarchátu Konec patriarchátu František Pavlíček

F.Pavlíček to s jazykem umí, jeho próza je laskavá, humorná a bodrá. Mám ráda ten kraj valašský a jeho lid, stejně jako autor.

29.05.2021 4 z 5

Oko Oko Vladimír Balla

Balla píše jak v rauši, chtěla jsem poznat nějakého nadějného slovenského autora, jenže jsem sáhla asi po nesprávném.

07.05.2021 2 z 5

V utajení V utajení Danielle Steel

Propracovanější, nepůsobilo to prvoplánově, dvě dějové linky, které sice vyústí v dobrý konec, jenže po troše zájem budícího děje.

14.01.2020 4 z 5

Příběhy z olivového ostrova aneb Když na Korfu kvetou mandloně Příběhy z olivového ostrova aneb Když na Korfu kvetou mandloně Pavla Smetanová

S laskavým humorem, žádné strhující čtení, ale něco jako dopisy, Protože autorku znám, jedna hvězda navíc.

07.01.2020 4 z 5

Nářek vlků Nářek vlků Wilbur Smith

Mooc dobré čtení

12.10.2019 5 z 5

Píseň slonů Píseň slonů Wilbur Smith

velmi dobré počtení, trochu romantický námět, ale psaný věrohodně.

05.09.2019 5 z 5

Amarú, syn Hadí / Každý své břímě Amarú, syn Hadí / Každý své břímě František Křelina

Bráním se škatulkování, ale tohle bylo silně prokatolické,pravda je to příběh jezuity,ale to pokazilo jinak docela zajímavou dějovou linku, připomínalo to romány z 19.stol.
a jazykově chvílemi také nestravitelné. No co už Křelina možná psal s nadšením, ale literární dar nemá.

27.05.2019 odpad!

Položte ji mezi liliemi Položte ji mezi liliemi James Hadley Chase (p)

Celkem dobrá detektivka, ale to věčné tématické klišé,,tblázinec, únos,,jak předvídatelné.

08.02.2019 3 z 5

Vzkříšení Olympie Vzkříšení Olympie Vojtech Zamarovský

Po přečtení téhle knihy zcela jinak pohlížím na ompijské hnutí a řecký odkaz ,,v zdravém těle zdravý duch,,.A znovu se mi potvrzuje, že sebelepší lidská snaha pěstovat kulturu těla a ducha se časem zvrhne. Audioverze mne tentokrát ochudila o obrázky, které v publikaci jsou a jistě velmi zajímavé.

06.02.2019 4 z 5