tyseven2854 tyseven2854 komentáře u knih

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Asi první kniha tohoto typu v mém životě co mě nebavila, doslova jsem u ní chvílemi trpěl. Slyšel jsem na ní dobré ohlasy, ale dočetl jsem ji jen ze zvědavosti, i konec mě zklamal, nápady zajímavé, ale celá mi přišla zmatená, nedotažená, nedomyšlená. Pokud máte jiné knihy v seznamu co chcete číst, tuto bych určitě přeskočil.

18.08.2021 1 z 5

Odkaz lidské mysli Odkaz lidské mysli Radek Sterakdary Starý (p)

Začátek byl pomalejší, bylo poznat že si Sterak scifi oťukává a hledá svůj styl. Na druhou stranu byly některé části opravdu osvěžující, hlavní postavy nic zbytečně neprotahovaly a řekl bych že to byl až revoluční přístup, který mi u drtivé většiny autorů chybí. Závěr může být pro někoho nejspíše uspěchaný, ale mě to vyhovovalo, bylo to strhující a překvapivé, takový ending jsem rozhodně nečekal.

04.03.2023 4 z 5

Stíny Citadely Stíny Citadely Radek Sterakdary Starý (p)

Do tohoto dílu se mi bohužel nedařilo začíst, možná i proto to má zase o další hvězdičku nižší hodnocení než předchozí díl, který jsem dočetl před rokem a půl na pár posezení. (Knihy od Steraka si předobjednávám, takže jsem ji měl rozečtenou téměř od doby kdy vyšla) Celkově mi většina knihy přišla jen jako takový méně zábavný filler, kde na pár stránkách Arilla objevuje své nové síly a zbytek jen víceméně povrchně představuje postavy a město. I nový svět na kterém se tato kniha odehrává na mě působil jako by neměl duši, ale možná je to jen tím jak dlouho jsem tuto knihu s přestávkami četl. Rozhodně se těším na další díl, i tato kniha stejně jako ostatní mají skvělé myšlenky a nápady, jen mi nepřišla tak čtivá jako ostatní.

04.06.2023 3 z 5

Druidská brána: Poslední strážci světa Druidská brána: Poslední strážci světa Wolfgang Hohlbein

Kniha se mi líbila, ale přišlo mi že autor z příběhu mohl vymáčknout více, spousta zmíněných věcí vymizela do ztracena.

29.03.2022 3 z 5

Město zrůd Město zrůd Wolfgang Hohlbein

Kniha se mi líbila, přišlo mi že se to pomalu začíná rozjíždět, bohužel pokračování není ani v češtině ani v angličtině, tak mě trochu mrzí že to nebylo více uzavřené, ale naopak se v knize objevilo ještě více otázek.

06.11.2021 4 z 5