Tyna_V Tyna_V komentáře u knih

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Jsem touto sérií naprosto posedlá a nemohu se dočkat, až se pustím do dalšího dílu. Děj je neskutečně napínavý a obsahuje vše, co by mělo správné fantasy obsahovat.

25.02.2024 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

První kniha, kterou jsem od autorky přečetla a rozhodně nejsem zklamaná. Fantasy miluji a tohle je pro nás nadšence trefa do černého.

25.02.2024 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Nepochopitelné, že v dnešní době stále existuje země s tímto režimem. Při předmluvě autorky, kde píše, že se snažila vypravěče nesoudit, říkala jsem si: " Jak by vůbec mohl někdo soudit člověka, co si tímto prošel?" Po pár příbězích, kdy muž utekl sám a nechal rodinu napospas režimu, přestože věděl, že je čeká vyslíchání, tábor a možná i poprava jsem musela přemáhat i samu sebe, abych nesoudila. Nikdo si však nedovedeme představit, jak by reagoval každý z nás na jejich místě. Kniha velmi hezky zpracovaná včetně ilustrací, přečetla jsem ji tak rychle, až mě to samotnou mrzelo.

20.01.2022 5 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Za mě dokonce lepší, než díl první ( pokud je to vůbec možné). V této knize jsem si našla svou oblíbenou povídku a už se nemůžu dočkat, až zjistím v dalších dílech více o Geraldově životě.

14.03.2021 5 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Knihu jsem si přečetla až po zhládnutí filmu a překvapilo mě jak moc se liší. Hardin je větší hajzl, Tessa je víc uječená a je to celé takové hysterické. Dokážu pochopit i stranu odpůrců i stranu obdivovatelů, jelikož jsem se od knihy nemohla odtrhnou i když jsem si neustále ťukala na čelo, že tohle přeci není normální. Hardin v knize nebyl vůbec můj typ ( toto není urážka pro potetované lidi s piercingy) a nedokázala jsem tedy ani pochopit, jak se (takový vulgární kluk, který přestože tvrdil, že nepije očividně pil a choval se jako hajzl) může někomu líbit. Knihu hodnotím zlatým středem a před přečtením dalšího dílu si rozhodně potřebuji dát od ječení a toxických lidí chvíli pauzu :D

11.02.2021 3 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Krátká kniha, přečtená za jedno odpoledně, což však nijak neubírá na její kvalitě. Jazyk není nijak složitý, ale příběh vypraví mladá slečna, takže je to pochopitelné a přidává to na autentičnosti. Po dočtění jsem měla smutnou náladu, a to jen potvrzuje samotnou kvalitu psaní. Chápu, že lidem co hledají složitější literaturu možná nebude připadat dostatečně propracovaná, já jsem však byla spokojená a mohu jen doporučit,

11.07.2020 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Naprostá klasika, kterou by si měl přečíst snad úplně každý.

11.07.2020 5 z 5

Štěstí pro lidi Štěstí pro lidi P. Z. Reizin

Knížku dostala má babička jako dárek a celou dobu u ní ležela v koutě s tím, že ji nepochopila a nechce se jí to číst. Jako zástupce mladší generace, jsem se jí teda ujala a vůbec se mi nezdála špatná. Byla vtipná, napínavá a dobře se četla. Musím uznat, že u romantického příběhu jde tak nějak pozdat, že autorem je muž, jelikož ženské autorky píší romantické příběhy více propracovaně. Když se to vše sečte, knihu určitě doporučuji, ale po zkušenosti v rodině spíše mladším generacím, které dokáží svět umělé inteligence pochopit :)

03.07.2020 4 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Jedním slovem: úžasná.

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Námět mě velice zaujal, na knihu jsem se těšila. Z přběhu jsem však byla trošku zklamaná.

23.06.2020 3 z 5

Sedm dní spolu Sedm dní spolu Francesca Hornak

Tato kniha byla velkým překvapením. Očekávala jsem něco naprosto jiného, ale nebyla jsem zklamaná. Zápletka suprová, dokonce i slza ukápla, nemůžu jinak, než plné hodnocení.

Výjimečná Výjimečná Kristin Cashore

Kniha spíše pro dívčí čtenářky. Čtivě napsaná, ale některé pasáže trošku přitažené za vlasy. Milovníky fantasy však hádám nezklame.

23.06.2020 4 z 5

Znovuzrození Dračího oka Znovuzrození Dračího oka Alison Goodman

Od knihy jsem neměla vysoké očekávání, ale příjemně překvapila. Musím podotknout, že se jedná spíše o dívčí čtení, ale můj přítel ji také přelouskal a nebyl zklamaný. Milovníkům fantasy jednoznačně doporučuji.