Tylinka Tylinka komentáře u knih

Evžen Oněgin Evžen Oněgin Alexandr Sergejevič Puškin

Knihu jsem dostala v roce 1971 (bylo mi teprve 13 let), až nyní jsem se dostala k tomu abych si jí přečetla a myslím, že to bylo načasované správně. Poezii miluji a tak jen krátce, vše už bylo napsáno. Mistrovské dílo, verše nádherné, pravdivé a nadčasové. Určitě se k ní nyní budu častěji vracet.

24.08.2018 5 z 5

Tajné deníky slečny Mirandy Cheeverové Tajné deníky slečny Mirandy Cheeverové Julia Quinn

Krásné, přečtené jedním dechem. Spálila jsem i hrnec s brambory, když jsem se nemohla odtrhnout. Nádhera........

28.05.2019 5 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Úžasná kniha, přečtená jedním dechem a i proto jsem si jí koupila do své knihovny. Doporučuji přečíst i druhou knihu paní Borské, "Troufalý autor osud" . Obě knihy se od poloviny prolínají a dokonce bych řekla, že v knize o panu učiteli Hodíkovi je víc informací o cestách doktorky Kálalové po roce 1945. Jediné co mi v tomto vydání z r.2016 chybělo, byla obrazová příloha.

13.05.2018 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Kniha se mi velmi líbila, přečetla jsem jí jedním dechem. Film jsem zatím neviděla a asi ani nechci vidět. Námět příběhu dává opravdu hodně podnětů k přemýšlení. Hezky, čtivě napsané.

08.02.2018 5 z 5

Pán hor 4 Pán hor 4 Hana Marie Körnerová (p)

Já jsem byla maximálně spokojená, líbilo se mi, že byl v knize pro lepší orientaci i rodokmen. Musím se přiznat, že jsem občas zabrousila na stránku abych se lépe orientovala. Jinak přečteno za 2 dny a těším se na V.díl.

24.07.2017 5 z 5

Francouzské hedvábí Francouzské hedvábí Sandra Brown

Skvělá kniha, líbila se mi.

09.10.2022 5 z 5

Kapky rosy Kapky rosy Lenka Lanczová

Moc hezká kniha, ostatně jako vše od této autorky.

22.05.2022 5 z 5

Lékaři Lékaři Henry Denker

Perfektní kniha. Poutavé, napínavé a zajímavé od začátku do konce. Za den přečteno, nedalo se odtrhnout. Těším se na další knihy H.Denkera, které jsem si nasyslila.

24.05.2019 5 z 5

Tajný deník čínské císařovny Tajný deník čínské císařovny Johan Fabricius

Jako první jsem četla knihu "Císařovna Orchidej" a byla jsem max. okouzlena. (Kniha popisuje krásy Zakázaného města, život v něm, asijskou kulturu a končí smrtí císaře. Po čase se mi dostala do rukou tato kniha a zpracování holandského autora se mi velice líbilo. Možná i trochu víc, neboť v ní poutavě a podrobně popisuje politickou situaci Čínské říše a vpádu západního světa a život a myšlenky císařovny až do její smrti. Chyběly mi jen konkrétní datumy a letopočty pro lepší orientaci v čase. Čínské dějiny a (asijské obecně) mě velmi přitahují, takže se určitě ještě k oběma knihám vrátím.

15.05.2019 5 z 5

Příběh jednoho manželství Příběh jednoho manželství Pearl S. Buck

Nádherná kniha, nečekala jsem tak silný zážitek (recenze nebyla tak vstřícná jako u jiných děl Pearl S.Buckové). Ano souhlasím, že nerovný svazek málokdy funguje, ale pokud do něj vstupují lidé s opravdovou láskou a vědomím, že něco získají ale také hodně ztratí, pak proč né. Určitě doporučuji !

14.04.2018 5 z 5

Kočár do neznáma Kočár do neznáma Hana Marie Körnerová (p)

Moc hezká knika, přečetla jsem jí za odpoledne... a hned zítra vyhledám další.

29.08.2016 5 z 5

Jednou za život Jednou za život Danielle Steel

Přečetla jsem už vícero knih od autorky, ale tahle je opravdu TOP. Krásné, čtivé, romantické.

29.05.2022 5 z 5

Od jehly k mašinkám Od jehly k mašinkám Jan Čarek

Miluju, miluju, miluju..... nejkrásnější, nejmilovanější a nejlepší kniha mého dětství. Kdybyste mě o půlnoci vzbudili...jako když bičem mrská... umím všechny básničky zpaměti.

07.06.2019 5 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Kniha se mi líbila - začátek se trochu táhl ale pak měl děj spád a opravdu se špatně odkládala.
Hrozná doba, jsem ráda, že jsem jí nezažila.

29.03.2019 4 z 5

Sissi - Soukromý život Alžběty, císařovny rakouské Sissi - Soukromý život Alžběty, císařovny rakouské Barbara Cartland

Kniha mě překvapila. Hezky, srozumitelně a poutavě napsané. Měla jsem obavy ale úplně mě pohltila. Jen ta jedubaba mi pila krev.

12.02.2019 5 z 5

Hrdé srdce Hrdé srdce Pearl S. Buck

Další nádherná kniha přečtená jedním dechem. Jsem moc ráda, že jsem po létech, kdy jsem četla "Dobrou zemi", našla i díky "Databaziknih" další díla úžasné spisovatelky.

21.04.2018 5 z 5

Pán hor 5 Pán hor 5 Hana Marie Körnerová (p)

...ano ze začátku to nešlo tak rychle, trochu jsem plavala v rodokmenu a zjišťovala kdo je čí potomek, ale pak jsem se zase našla a s chutí dočetla i tento kouzelný díl. Bohužel nevím, jestli se mi podaří sehnat i VI. protože v knihovně jsem zatím o ní neslyšela.

02.08.2017 5 z 5

Pán hor 3 Pán hor 3 Hana Marie Körnerová (p)

Moc hezky napsané III.pokračování. Opět jsem se nedokázala odtrhnout, a už se moc těším na další díly.

15.07.2017 5 z 5

Nebýt sám Nebýt sám Magda Váňová

Moc hezky napsané, zatím to nej... co jsem od spisovatelky četla a opět jedním dechem.

07.07.2017 5 z 5

Štěstí Aloise Peina Štěstí Aloise Peina Magda Váňová

Hezké počteníčko. Kniha se mi, jako všechny od paní Váňové, moc líbila.

03.06.2017 5 z 5