twigxi twigxi komentáře u knih

Sekta Sekta Valerie

Neuveritelne ctiva kniha. Nemohla jsem se odtrhnout! Zadnou knihu (a uz vubec ne takove delky), jsem jeste neprecetla tak rychle. Doporucuju!

24.01.2024 5 z 5

Buď v pogodě Buď v pogodě Sandra Pogodová

Miluju Sandru! Porad je to pohodova knizka, ale nebavila me tolik jako predchozi dil. Nektere pribehy mi prisly spis desive. Ja se proste nedokazu smat cizimu nestesti.

29.11.2022 2 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Kniha mela celkem zajimavy napad, ktery byl ale realizovany opravdu zalostne. Rozuzleni jsem cekala jen z poloviny, takze na konci jsem byla prekvapena. Misty byla kniha i docela vtipna. Bohuzel, casto jsem ale mela pri cteni spis takovy ten trapny pocit (nevim, jak jinak to popsat, nez "cringe").
Zdlouhave detailni popisy romantickych scen si asi budou uzivat jen pubertaci, ja se nudila (A to jsem nedavno cetla Lenku Lanczovou a byla jsem z ni nadsena! Takze spis me nudila ta cringe forma). Kdyby kniha mela o 100 - 150 stranek tech popisu min, vubec by ji to neuskodilo.

30.09.2022 1 z 5

Satanarcheolegenialkohrozný punč přání Satanarcheolegenialkohrozný punč přání Michael Ende

Jedna z nejkrásnějších pohádkových knížek mého dětství. Pan Ende píše naprosto skvěle propracované, kouzelné příběhy které jsou zároveň i poučné a hluboké. Důkazem toho je i můj oblíbený Nekonečný příběh. Punč bych si po letech ráda přečetla znova, hřejivý pocit z něj mám dodnes i když už si přesné podrobnosti nepamatuji.

16.10.2021 5 z 5

Opravdové zločiny Opravdové zločiny Lucie Bechynková

Amatersky zpracovany podcast se spoustou nepresnosti a chyb si k uklizeni klidne pustim, posloucham to jednim uchem a spis jako kulisu. Holky jsou sympaticke, to jo. Ale nevim proc cist stejne amaterskou knihu, ktera nic noveho neprinese a je vlastne jen prepisem (a pripadnym prekladem) clanku z internetu. Dalsi kniha na kterou je skoda papiru.

15.09.2021 odpad!

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Tahle kniha byla od Hajicka moje prvni a vubec mi nesedla. Asi to bylo hlavne nesympatickym hlavnim hrdinou, ktery me neuveritelne vytacel. Jsem rada, ze jsem na autora nezanevrela, protoze dalsi knihy od nej se mi libily moc!

22.06.2021 2 z 5

Muzikantská Liduška Muzikantská Liduška Vítězslav Hálek

Kratky, presto velice silny pribeh. Konec mne zasahl.

29.05.2021 4 z 5

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Zacatek se mi moc libil, melo to atmosferu na kterou jsem presne mela naladu. Krasne vykreslene prostredi lesa me vtahlo. Ale dej byl bohuzel predvidatelny, postavy se casto chovaly nelogicky, neverohodne a prilis cernobile. Konec se mi nelibil, ten uz byl opravdu prekombinovany. Za ten bohuzel strhavam body. Jinak jsem si ale cteni i pres ty vyhrady docela uzila.

10.09.2020 2 z 5

Naschválníčci Naschválníčci František Nepil

Nejkrasnejsi pohadka meho detstvi. Poslouchla jsem ji casto pred spanim. A ani po petadvaceti letech, kdy jsem si ji znova pustila (krasne nactenou panem Brodskym), neztratila sve kouzlo. Frantisek Nepil byl proste Pan spisovatel!

20.06.2020

Rodinný podnik Rodinný podnik Ivanka Devátá

Dalsi uzasna knizka moji oblibene autorky.
Prvni dve casti knihy - pribehy ze zivota a fejetony se mi moc libily i kdyz nektere jsem uz znala z jinych knih nebo vypraveni. Povidky a monology me zaujaly o neco mene.

07.06.2020 4 z 5

Proč bychom se netěšili aneb Jak se držet nad vodou Proč bychom se netěšili aneb Jak se držet nad vodou Zdeněk Šmíd

Mam moc rada vodackou atmosferu a tu zachycuje pan Smid opravdu pohadkove. Tento dil je ale hodne melancholicky. Konec se mi nelibil. Presto je to ale krasna knizka, ktera urcite stoji za precteni.

23.05.2020 4 z 5

Epigramy Epigramy Karel Havlíček Borovský

Vtipne, svizne dilo. Cte se samo.
V mnoha pripadech aplikovatelne i na dnesni dobu.

07.02.2020 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Docela prijemne pocteni u ktereho jsem se parkrat i zasmala. Jen ten konec mi pripadal uz takovy odbyty.

20.12.2019 3 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Takovy tuctovy thriller, ktery neurazi, nenadchne. Cetl se mi dobre, ale par mesicu po docteni uz si ani moc nepamatuju o cem to bylo.

12.12.2019 3 z 5

Jsi divný Jsi divný Oliver Heyn

Plochý příběh, nereálné postavy a nudný děj. Čeká vás jen dlouhý výčet drahých nákupů, výletů, proložený citáty, stereotypy a klišé.
Styl psaní na úrovni slohové práce prvního stupně základní školy. Přes korektury se bohužel dostaly i hrubky.
Zdá se, že autor chtěl šokovat tématem, na které nakonec ale vůbec neměl a když se na něj dostalo, dotkl se ho jen velice okrajově. Celé to tedy vyšumělo spíš do trapnosti.
Postavy se rozpolceně chovaly chvíli jako rozmazlení spratci ale zároveň až příliš dobrácky a morálně, což bohužel bez větší hloubky působilo spíš směšně a budu se opakovat - trapně.
Autor chtěl asi poukazovat na "nebezpečný a zlý" svět zbohatlíků, ale zároveň nedokázal vykreslit vyloženě negativní postavu, která by to dokazovala. Svět byl vpodstatě zalitý sluncem. Čekala jsem zvrat, ten tedy nakonec přišel, ale tak nějak předvídatelně a spíš jen aby tam teda nejaky byl.
Nechápu, jak takovou slátaninu mohl někdo vydat.

19.01.2019 1 z 5

Hostinec U kamenného stolu Hostinec U kamenného stolu Karel Poláček

Audiokniha. Vtipné, lehké, výborně napsané a jako audiokniha i skvěle namluvené.

14.12.2018 4 z 5

Lichožrouti Lichožrouti Pavel Šrut

Četla jsem jen kvůli čtenářské výzvě, ale času u ní nelituji. Potěšilo mě, jakou máme hezkou literaturu pro děti.

26.10.2018 4 z 5

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Poslechnuto na CRo, moc dobre vypracovany pribeh. Trochu mi to pripominalo Stehy od Sary Zeithammerove, pokud se vam libila, tak po tehle urcite taky sahnete.

28.04.2024 4 z 5

Pláč Pláč Helen FitzGerald

Velice dobre propracovany psychologicky thriller. Cetlo se jednim dechem.

27.11.2023 4 z 5

Lord Mord Lord Mord Miloš Urban

Vynikajici roman na pozadi stare Prahy. To prostredi jsem si opravdu uzivala. Cetla jsem za destivych dnu, coz jeste podtrhlo tu uzasnou, temnou atmosferu. Doporucuji vsem milovnikum noir.

23.09.2023 4 z 5