twigxi twigxi komentáře u knih

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Ach ty blogy přepsané na knihy. To se málokdy povede.
Tohle mě ne(po)bavilo. Poslouchala jsem i jako audioknihu a přiznávám, že se mi to ani jako audiokniha nepodařilo doposlechnout to do konce.

07.12.2018 1 z 5

Paříž: Katakomby Paříž: Katakomby Jeremy Bates

Tak tohle bylo příjemné překvapení. Neměla jsem velká očekávání, jen mě zaujalo téma katakomb. Jako kamaradka urban explorera, jsem podzemí několikrát navštívila a ledacos o něm i vím. Byla jsem tedy zvědavá, jak autor toto téma uchopí. Čekala jsem slátaninu plnou nesmyslů, ale ono se to nestalo. Teda, ne až tak moc, jak jsem se obávala.

Abych to vysvětlila... v poslední době se mi u thrillerů často stává, že nad chováním hlavních hrdinů jen nevěřícně kroutím hlavou - připadá mi nelogické a nevěrohodné. Tady se mi to nestalo! I když od půlky už byl děj trochu (ok, dost!) přitažený za vlasy, autor dokázal všechno tak nějak vysvětlit a já jsem stále dokázala ději uvěřit.

Za mě palec nahoru. Není to sice top kniha ke které bych se znovu vracela, ale jako takovou napínavou jednohubku na dva večery ji můžu doporučit.

21.08.2018 4 z 5

Let do nebezpečí Let do nebezpečí Arthur Hailey

Skvela, napinava kniha. Cetla jsem do Ctenarske vyzvy a priznam se, ze jsem nemela velka ocekavani. Od knihy jsem se ale nemohla odlepit. Moc me bavila.

16.10.2023 4 z 5

Stehy Stehy Sára Zeithammerová

Precteno za jeden den, tak moc me to vtahlo! Dva pohledy na vztah s tim samym muzem. Za me bylo hlavne zajimave videt jak se ty dve zeny vidi navzajem. A jak asi kazdy z nas pusobi na okoli a ve skrytu duse se nakonec citime uplne jinak...

01.07.2023 4 z 5

Café Groll Café Groll Jan Štifter

Take jsem poslouchala na CR2. Velice zajimavy pribeh a nalakal me na dalsi knihy od autora.

03.02.2023 4 z 5

Prak Prak Michal Vrba

Strhujici, napinavy pribeh! Navic napsany krasnou cestinou, ktera na me pusobila, jako by autor psal v jine dobe. Toto je moje prvni setkani s autorem, ale rozhodne ne posledni.

28.11.2022 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Zklamani roku. Tak moc jsem se na knihu tesila, ale prijde mi, ze tentokrat uz autor opravdu jen vari z vody. Vubec mi to nepripadalo vtipne, do cteni jsem se musela nutit. A hlavne jsem nechapala, jak se ze sympaticke Marie, kterou jsem v predchozich dilech mela tak rada, stala takova protivna megera. Ne, vubec jsem se nemohla zacist. Nove postavy mi nesedely a uz vubec jsem nepochopila ty utrzky nejakych pribehu a sahodlouhe dopisy. Nuda, nuda, nuda!

21.11.2022 1 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Docela dobra oddechovka. Ne, ze by se u ni clovek vylozene bal, ale mela vybornou atmosferu a az na ten konec jsem si ji uzila.

07.09.2022 3 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Pokud mate zrovna naladu na beckovy horor a nevadi vam v knihach detailni popisy nasili, toto bude kniha presne pro vas. Zvlast na zimni vecery je atmosfera Skalistych hor jak delana.
Na muj vkus trochu moc drasticke, predvidatelne a ke konci uz me hlavni hrdinka zacinala dost stvat.

18.12.2021 2 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Jako mala jsem se taky chtela stat baletkou. Nikdy by me nenapadlo, co se za tim vsim, na oko tak nadhernym, skryva. Tedy, samozrejme clovek vi, ze je to tvrda drina, ale diky Mirence se dozvidame daleko vic z pod povrchu tohoto roztanceneho sveta. Jsem moc rada, ze nam do nej dala nahlednout.

13.11.2021 4 z 5

O lásce a jiných běsech O lásce a jiných běsech Gabriel García Márquez

Libil se mi jazyk, syrovost a primocarost vypraveni. Tempo bylo chvili rozvlekle a prilis detailni, najednou skok v case a pribeh jen nacrtnuty. Zaver na nekolika stranach letel primo tryskem. Magicky realismus je zanr, ktery teprve objevuju. Byl to ale zajimavy vylet. Jsem zvedava, jak se mi budou libit dalsi autorovy knihy, urcite se do nich mam v planu pustit.

21.06.2021 4 z 5

Outsider Outsider Stephen King

Zacatek se mi moc libil, kratke kapitoly se cetly dobre a svizne. Ale od druhe poloviny, kdy dej prechazi z detektivky do hororu jsem se do cteni musela nutit. Ne ze bych nemela rada hororovy zanr, prave naopak! Tady to ale vubec nebyl muj salek caje. Pripadalo mi to prilis prvoplanove. Vlastne jsem takovy dej cekala uz pri pohledu na obalku.
S. King je urcite velice dobry spisovatel se skvelym vypravecskym nadanim a rozhodne nechci shazovat jeho talent, jen to zrejme neni autor pro me.

24.11.2020 2 z 5

Buzíčci Buzíčci Jan Folný (p)

LGBT tematiku mam rada, takze kdyz se tady objevila tato e-kniha zdarma, precetla jsem ji okamzite a jednim dechem.
Je to prijemna, nenarocna oddechovka. Libilo se mi, jak se jednotlive pribehy lehce prolinaji a bavilo me rozklicovavat postavy. Doporucuji nezatracovat knihu po prvni povidce. Pribehy jsou totiz psany kazdy trochu jinak a z jinych pohledu.

30.09.2020 4 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Je to opravdu velice ctive, originalni a vtipne. Na me osobne az moc akcni, ale pro milovniky akce a skveleho cerneho humoru muzu vrele doporucit!

20.09.2020 4 z 5

Hovězí kostky Hovězí kostky Emil Hakl (p)

Libi se mi Hakluv styl psani, je to moderni, svezi a uderne. Zazitek pro me umocnuje prazske prostredi, ktere je mi blizke.
Bohuzel vsak narozdil od Uminy verze tady ke konci uz autor nedokazal udrzet moji pozornost.
Napad s jednim vypravecem, s jehoz chronologickym vypravenim pribehu postupne proplouvame jeho zivotem, se mi moc libil. Jednotlive kapitoly byly ale nektere vice a nektere mene zajimave. Vychazi mi z toho tedy prumer.
Rada si od autora ale prectu neco dalsiho.

14.02.2020 3 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Nesympaticke postavy. Nesmyslny dej s takovou spoustou nelogicnosti a tak prekombinovany, ze uz by si to klidne zaslouzilo zanr "sci-fi".
Porad zkousim, co je na teto autorce zajimaveho, ze je tak oblibena a s kazdou knihou se utvrzuji v tom, ze jako spisovatelka je naprosto priserna. Toto je ovsem jeji prvotina, takze priviram obe oci a s velkym sebezaprenim nedavam odpad.

12.12.2019 1 z 5

Strašidlo minulosti Strašidlo minulosti Jaroslav Velinský

Skvela detektivka. Celou dobu jsem se bavila a byla jsem napnuta az do konce, ktery pro me byl velkym prekvapenim. Urcite si prectu i dalsi ze serie s Otou Finkem.

10.12.2019 5 z 5

Černá kniha českých bestiálních vrahů Černá kniha českých bestiálních vrahů Jaromír Slušný

Připadá mi morbidní hodnotit tak vysoko knihu, kde jsou popisovány vraždy.
Téma je to ale čtenářsky lákavé a tady velice dobře zpracované. Nepopisuje se zde jen samotný zločin, ale také historie a rodinné zázemí útočníků, všechno přehledně a chronologicky.
Baví mě psychologie a tady je opravdu zajímavé sledovat postupný vývoj charakteru.

16.12.2018 5 z 5

Mazací tramvaj Mazací tramvaj Magda Stachula

Lehce předvídatelná a průměrně napsaná kniha. Četla se svižně díky krátkým kapitolám. Pro náročného čtenáře, který už toho má načteno hodně bych ji nedoporučila. Nebo spíš bych doporučila, aby od ní neměl moc velké očekávání.

06.05.2018 3 z 5

Jmenuji se Martina Jmenuji se Martina Ivona Březinová

Tuto serii jsem cetla uz jako nactileta a hrozne se mi libila. Pani Brezinova se dokaze opravdu dokonale vcitit do detske duse. Vim, ze tenkrat jsem je precetla vsechny hned po sobe. A ted po letech jsem si pro srovnani precetla aspon tuto jednu a ano, bavilo me to i ted.

04.04.2024 4 z 5