ttopi ttopi komentáře u knih

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Co říct. Vzhledem k hodnocení a některým komentářům jsem měl poměrně vysoká očekávání. A musím říct, že, ač se zdá, že to již nejde, byla má očekávání vysoce překročena. Autorka vymyslela opravdu brilantní příběh, strhující zápletku a dokonalé vyústění.
Pokud se chystáš číst tuto knihu, těš se zejména na epilog, protože to má neskutečné grády. Teď již zbývá jen podívat se na filmové zpracování této knihy.
PS: Tohle by nevyšetřil ani Hercule Poirot.

11.02.2014 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Má první Kingovka a nejsem zklamaný. Upřímně jsem zhruba třetinu knihy čekal, co se vlastně bude dít. Celou druhou třetinu, zejména pak ale hlavně tu poslední část, už to byla jízda. Vzhledem k tomu, že v hodnocení je nad touto knihou ještě spousta dalších Kingovek, tak se na ty další moc těším :-)
Dávám 4/5.

Sérioví vrazi Sérioví vrazi Stéphane Bourgoin

Je to zvlášní. Čtete knihu, kde jsou do nejmenších detailů popsány zrůdnosti, kterých se zmínění vrazi dopustili, ale přesto knihu nezavřete a čtete dál. Morbidní doslovné přepisy výpovědí, výslechů, rozhovorů, plus z počátku trocha teorie a uvedení do dnešního systematického postupu při vyšetřování, popis podpůrných programů a projektů, to vše tato kniha nabízí. Moc zajímavé, určitě doporučuji.

21.02.2014 5 z 5

Kmotr Mrázek II - Krakatice Kmotr Mrázek II - Krakatice Jaroslav Kmenta

Svěží pokračování prvního dílu, které začíná okolo roku 2000, kdy už byl kmotr známý ve všech sociálních kruzích a kdo potřeboval něco (nebo někoho) protlačit, šel kam? Ano, za Mrázkem. Defakto se téměř celý díl točí okolo známé aféry prodeje IPS, s tím spojený krach IPB, tunel a krach jiných bank. Hezky je tu i cítit vliv Bakaly. Co je méně hezké, je to, že z knihy jasně plyne, jak se v celé věci angažovali naši poslední dva prezidenti Prófa s Mlhou, jehož nejbližší poradce Vodník Šlouf zručně skákal, jak Mrázek se Sekyrkou pískali. Už se těším na třetí díl.
PS: Mrázek byl přes to všechno i obyčejným občanem, což dokazuje fakt, že si přes teleshoping objednal CD s Českými šlágry :-)

Kmotr Mrázek Kmotr Mrázek Jaroslav Kmenta

Dal bych 90%, ale to nejde, proto dávám plné hodnocení. Mrázek začínal jako běžný vekslák ještě za komára a po revoluci svých zkušeností dokonale využil. Oblepil se lidma podobného myšlení a svou osobností jich dokázal využít hlavně ve svůj prospěch. Samozřejmě jeho činost není nic hezkého,jelikož spousta lidí zmizela, nebo se našli mrtví, a přestože kmotrovi nikdy nic nedokázali, bezpochyby v tom prsty měl. Ovšem na druhou stranu je to ukázka, jak se od píky dostat k moci - inspirativní. Mimochodem, měl krásný "barák". A pochvala pro autora, pan Kmenta je třída.

Pravda o Kajínkovi Pravda o Kajínkovi Josef Klíma

Tato knížka není pro člověka, který je se vším hned hotový a věří nejvíce televizi a zkorupmovanému systému. Kajínek nebyl svatoušek, spoustu činů provedl a dokáže se k nim přiznat. Ovšem to, za co nyní nadoživoti sedí, se zdá být podivné. Bezpochyby by nebyl tak slavný, kdyby soud předložil jasné důkazy. Ovšem jediným přímým důkazem je výpověď kriminálníka Pokoše, kterého by nájemný vrah sotva nechal přežít, aby ho později usvědčil. Zajímavostí je, že sám Pokoš v době soudu čelil několikaletému trestu - po odsouzení Kajínka je volný. Také se ti to zdá podivné? Přečti tuto knihu.

31.01.2014 5 z 5

Encyklopedie moderní kulturistiky Encyklopedie moderní kulturistiky Arnold Schwarzenegger

Tohle je jednoznačně za 5 kvězdiček. Obsáhlé, s vyčerpávajícím popisem... A hlavně - od člověka, který toho v oboru tolik dokázal, jsou informace určitě věrohodné. Kdo chce začít cvičit, nebo již cvičí a chce se někam hnout, tuto knihu musí vidět :)

Arnold: Neschválený životopis Arnold: Neschválený životopis Wendy Leigh

Moc zajímavé čtení o tom, jak měl Arnold těžké začátky života, když byl v očích otce až číslo 2 za svým bratrem. O to víc byl motivován k něčemu velkému, což se mu nakonec podařilo. V knize je k přečtení i spousta vtipných povídek a hustorek z Arniho života. Rozhodně doporučuju přečíst.