tte35 tte35 komentáře u knih

Vlk! Vlk! Jakub Ćwiek

Po Lokim som sa na dalsiu knizku od Cwieka tesil. Vo finale ale knizka zdaleka nevyuzila svoj potencial. Skoda. Je to mix fantasy a kriminalky, pricom prevlada to druhe. Cele je to ale take nekonzistentne. Autor vytvoril novy svet s novymi moznostami a ciastocne to je kamen urazu. Svet nie je ani zdaleka spracovany tak ako by si to zasluzil. Dozvedel som sa ze sa asi jedna o kralovstvo (maju krala), Poviedkara, Pribehy, legendy, ze je tam hlavne mesto a Grimm City. Ale su to utrzky informacii, nic uceleneho. Dufam ze sa v dalsich knihach zmeni. Kniha sa ale cita dobre a tesim sa na dalsiu cast.

31.08.2020 3 z 5

Řetězová reakce Řetězová reakce František Kotleta (p)

Reťazová reakcia je trošku iná z dôvodu zmeny hlavného hrdinu, ale číta sa rovnako dobre ako predchádzajúce diely. Predpokladám, že táto kniha definitívne dokončila sériu Spad, hoci by som si vedel predstaviť ďalšie knižky z tohto univerza.

23.04.2019 4 z 5

Lovci Lovci František Kotleta (p)

Toto je prvá kniha ktorú som prečítal od Kotletu a mám z nej zmiešané pocity. Námet nie je zlý ale to podanie a jeho spracovanie ma nejako nedostalo. Príbeh je v podstate klišé jedno za druhým. Miestami sa autor snažil byť vtipný ale ostalo iba pri snahe. Teraz som sa pustil do Spadu a zatiaľ o 1000% lepšie.

22.10.2018 3 z 5

Měsíc je drsná milenka Měsíc je drsná milenka Robert A. Heinlein

Jednoducho klasika. Jedna z najlepších kníh od Heinleina a stále tematicky aktuálna. Niekto sa pousmeje nad použitím telefónnych liniek a vesmírnych letov zároveň. Kniha bola vydaná v roku 1966, prvý univerzálny počítač ENIAC bol vyrobený v roku 1945 a pristátie na mesiaci bolo až 1969, prvá aká taká sieť ARPANET v 1969 takže sa niet čomu diviť. Ale ako som napísal klasika ktorú sa oplatí prečítať.

22.10.2018 5 z 5