Trina1 Online Trina1 komentáře u knih

Nejtemnější obavy Nejtemnější obavy Martina Cole

Knížka se moc dobře četla, ovšem ten závěr byl oproti celkovému ději nějaký rychlý, působilo to na mě, jako by to autorka chtěla rychle ukončit a tak to tam honem všechno naplácala.

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Velmi zdlouhavá kniha, alespoň zezačátku, ovšem příběh ve mně zanechal velmi hluboký dojem.

12.03.2011 4 z 5

Smrtící vize Smrtící vize J. D. Robb (p)

Další skvělá knížka s velmi překvapivým koncem.

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Samotnou mě překvapilo, jak mě knížka chytla. Moje první kniha od Coelha byl Alchymista, který mě přes výborné komentáře zklamal a nebavil. Oproti tomu Veroniku jsem přečetla jedním dechem, je tam spousta věcí k zamyšlení.

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Velmi krásná a velmi smutná kniha.

Zášť Zášť Lisa Jane Smith

Tenhle díl mě trochu zklamal - po skvělé jedničce a dvojce nic moc. Sice čtivé, ale děj takový zvláštní. Uvidíme, co přinesou další díly.

12.03.2011 4 z 5

Dostihne tě minulost Dostihne tě minulost J. D. Robb (p)

Toto je stále moje nejoblíbenější série, ale několik posledních dílů už to není ono. Příběh byl rozvleklý, táhl se, děj neměl spád. Chybí mi více prostoru pro ostatní postavy - Peabodyovou a McNaba, Feeneyho, Mavis... Postrádám slovní přestřelky Evy a Summerseta a přestává mě bavit přílišná Roarkova dokonalost.
V sérii rozhodně budu pokračovat, ale teď už spíš jen z nostalgiie, než že bych ji hltala tak, jako dřív.

24.09.2023 3 z 5

Znám tvou minulost Znám tvou minulost J. D. Robb (p)

(SPOILER) Já jsem tentokrát zklamaná. Snad poprvé jsem dala knize v této sérii jen dvě hvězdičky. Jednak to bylo zdlouhavé a za druhé - SPOILER!!! - ještě jsem snad nečetla knížku, ve které je vrahem osoba podezřívaná už v půlce. Žádné překvapení nakonec, žádný zvrat v ději, prostě nuda :-/

15.05.2021 2 z 5

Zapomenutý muž Zapomenutý muž Robert Crais

Tentokrát jsem zklamaná. Bylo to zdlouhavé, roztahané. Samozřejmě nemůže být každá kniha v sérii dokonalá (kromě knih Dominika Dána :-D), tak snad bude ta další lepší. Jen doufám, že ta série nemá klesající úroveň.

29.04.2021 3 z 5

Štíhlost bez diet a šamanský půst Štíhlost bez diet a šamanský půst Lisa Biritz

Malá útlá knížka plná velkých myšlenek. Ale já jsem k ní musela dozrát. Napoprvé jsem ji nedočetla, měla jsem tehdy dojem, že je plná blábolů. Ale teď, po pár letech, to vidím úplně jinak. A hlavně - přerušovaný půst funguje!

10.02.2020 5 z 5

Černé lekníny Černé lekníny Michel Bussi

Věřím tomu, že milovníci malířského umění si tuto knížku užijí. Já milovník malířského umění nejsem ani zdaleka, proto mě většina knihy nebavila. Začátek se mi líbil, konec byl velmi překvapivý, ale bohužel to nezachránilo ten zdlouhavý zbytek příběhu. Ale musím přiznat, že ten konec mě docela rozhodil. Té dotyčné osoby mi bylo strašně líto.

07.08.2019 3 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Zpočátku jsem z knihy byla nadšená, ale nakonec pro mě byla fuška to dočíst. Zdlouhavé, překombinované, těžko uvěřitelné, pořád dokola omílané.

04.01.2019 3 z 5

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

Popravdě řečeno jsem čekala trošku něco jiného. Myslela jsem, že to bude víc děsivé a méně medové. Ale i přesto jsem ten příběh hltala a nemohla se odtrhnout. Každopádně mám v plánu přečíst celou sérii, i další díly mají skvělé hodnocení, tak snad mě nezklamou. Spoiler!!! Překvapilo mě, že Beth vzala proměnu celkem v klidu. Já bych řádila, vyváděla a propadala panice :-D. A to samé Butch, prostě se v klidu rozhodl, že zůstane s upíry. Marissa se před ním rozplyne, on trochu zalapá po dechu a jinak nic, jede se dál... No nevadí, uvidím, co přinesou další díly :-)

11.10.2018 4 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Bohužel mi tito autoři k srdci nepřirostou. Kniha byla sice čtivá a zajímavá, ale přesto zbytečně zdlouhavá a natahovaná. Polovina stránek by bohatě stačila.
Pozor, spoiler: Jasmin mi byla nesympatická, chápu, že bojovala za syna, ale vyloženě si u všech sobecky prosazovala svůj zájem a šla přes mrtvoly (doslova).
Navíc bych očekávala, že nakonec navštíví matku Marty, jak jí slíbila, ale to se nestalo. Se synem se zachránila a to jí stačilo.
Taky, jak už tu bylo zmíněno, zde bylo pár nesrovnalostí, např. Pedro měl být plešatý, ale pak mu vzplály vlasy?!?!
Na to, že autoři jsou dva, mohli by to mít víc "vychytané"

18.08.2017 3 z 5

Narcis v řetězech Narcis v řetězech Laurell K. Hamilton

Nedávno jsem někde četla, že čtenáři se dělí na ty, kteří mají rádi Anitu do desátého dílu a ty, kterým se líbí Anita po desátém dílu. Já se neřadím ani k jedné skupině, mně se líbily první asi čtyři díly a pak už to šlo do háje. Navíc mi strašně vadil Richard, fandila jsem Jean Claudeovi.
Nicméně po delší době jsem po Anitě opět sáhla, protože mi začaly chybět její superhlášky.
No, líbila se mi až ta druhá půlka, ale jinak se knížka četla velmi dobře.
Co se děje týče, kdyby to byl příběh někoho jiného, prostě nová série s jinou hlavní hrdinkou, bylo by to super. Stará Anita je zkrátka stará Anita. Chybí mi Dolph, Zerbrowski, Edward, Ronnie atd... Děj se mi zdál trochu překombinovaný, ztrácím se v tom, který dlak komu patří, vyskytuje se tam čím dál víc druhů a příště možná můžeme očekávat šnekodlaky a žížalodlaky :-D.
Ale Micah je skvělý a dokonce, světě div se, mu fandím víc než JC (kdo by to byl kdy řekl?).
Takže když to shrnu, není to už ono, ale stejně budu v sérii pokračovat, jsem zvědavá, jak to bude s Micahem.

07.05.2017 4 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Je to vtipná, čtivá a zajímavá kniha. Sice jsem ji jako pár dalších čtenářů nemohla číst v kuse, ale když jsem si dělala přestávky, bylo to perfektní čtení.
Ale očekávala bych, že takovou knížku napíše spíš někdo s dlouholetými hereckými zkušenostmi než mladičká herečka, kterou já znám pouze z Comebacku, jedné miniroličky v pohádce a mihnutí se v pár dávných dílech Ordinace v růžové zahradě.
Že hraje v divadle jsem se dozvěděla až z knížky - tak asi jo, asi má s herectvím dost zkušeností, moje chyba, že jsem to nevěděla.
Každopádně to bylo pohodové a příjemné čtení.

01.01.2017 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Skvělé čtení... až na tři věci: vulgarismy, harpyje (jednou, snad i dvakrát by to i bylo vtipné, ale proč tak byly holčičky nazývány v celé knížce?), no a nakonec ten závěr :-(. Ale jinak se knížka velmi dobře a lehce četla, určitě se pustím do další.

25.06.2016 4 z 5

Případ andělské košile Případ andělské košile Inna Rottová - Mirovská

Knížka se velmi dobře četla, hlavní hrdinka mi byla hodně sympatická, ale příběh byl takový nemastný neslaný. Žádné nečekané rozuzlení na konci, žádný překvapivý závěr. Nejsem si jistá, zda se pustím do další knížky, ale možná tomu za nějaký čas dám ještě jednu šanci.

21.06.2016 4 z 5

Neomylný instinkt Neomylný instinkt J. D. Robb (p)

Co se týče překladu, jak už tu bylo několikrát zmíněno, jedna velká hrůza.
Co se týče knihy, chyběli mi Peabodyová a její hlášky, McNab, Feeny atd... Jednu hvězdu ubírám za zdlouhavost - v posledních dílech série Eva nějak moc přemýšlí.

27.04.2016 4 z 5

Smrt v oblacích Smrt v oblacích Agatha Christie

Sice jsem si vraha tipla správně, ale přesto mě konečné rozuzlení (jako vždy u Agathy) překvapilo. Skvělá knížka, kterou jsem měla velmi rychle přečtenou.

17.01.2016 5 z 5