Tomul Tomul komentáře u knih

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Mně se kniha moc líbila. Příjemné čtení od pohodového člověka, který s humorem podává různorodé zážitky, které přináší cestování na vlastní pěst.

05.06.2017

Quo vadis? Quo vadis? Henryk Sienkiewicz

Knížka, která mluví jazykem lásky, odvahy, porozumění, přátelství a dobře míněných rad.

08.06.2017 5 z 5

Rok v Provenci Rok v Provenci Peter Mayle

Opravdu s laskavým humorem po kapkách dávkovaný vysněný život v Provence. Takhle by chtěl žit asi každý. Ráno slunce, dobré jídlo, dobrý soused, dobrý bazén a opravdu hodně dobrá Provence.

16.06.2017 5 z 5

Pod maskou smích Pod maskou smích Jarmila Loukotková

Výstižná analýza jedné lidské duše. Od malého caparta, až po významného muže. Poutavý příběh plný zvratů s menším prostorem pro zajímavé, ale někdy přece jenom příliš dlouhé popisy historických událostí.

16.06.2017 5 z 5

3333 km k Jakubovi 3333 km k Jakubovi Petra Braunová

Neuvěřitelný příběh. Takový píše jenom sám život.

08.06.2017 5 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Zprvu tuctový příběh, který ale po delším odplutí času, se vrací zpět v dotěrných myšlenkách nutících člověka k hlubšímu zamyšlení. Co je to láska? A doopravdy milujeme někoho jiného? Nebo to děláme jenom pro sebe? Koho tedy máme rádi a za jakou cenu? Máme se rádi?

09.07.2017 3 z 5

Listy z cesty kolem světa Listy z cesty kolem světa Tavík František Šimon

Na knížce je vidět, že ji psal někdo, kdo vidí svět přes barvy. Vůně, jídlo, architektura i lidé, vše vyjádřeno paletou nadaného malíře a významného grafika.

17.06.2017 4 z 5

Poutnický deník Poutnický deník Jiří Bouda

Opravdu krásná knížka. Super ilustrace. Dokonce ji přečetly i moje dvě děti.

05.06.2017 4 z 5

Bretaň - až na konec světa Bretaň - až na konec světa Jana Brůžková

Příjemné čtení na večer, které pobaví i odreaguje. Autorka dobře vystihla dva odlišné světy - Bretaň versus Paříž.

05.06.2017 4 z 5