Theta Theta komentáře u knih

Život na ostro Život na ostro Lenka Lanczová

V první polovině mi to připomínalo Stmívání nebo 50 odstínu šedi (ona obyčejná, on dokonalý, jejich sex neuvěřitelně úžasný), v druhé polovině se to naštěstí začalo lámat do nějakého smysluplného děje.

20.08.2018 3 z 5

Hester aneb o čem ženy sní Hester aneb o čem ženy sní Iva Hercíková

Takové lechtivé čtení na léto, když se chcete pobavit a relaxovat.

10.07.2016 3 z 5

Hlas nože Hlas nože Patrick Ness

Po Hunger games a romantických dystopiích (Divergence, Dokonalý pár, Banka těl) to byla pro mě docela slabota. Už v úvodu mi nesedlo několik věcí - hlavní hrdina je kluk (tudíž jsem se nemohla těšit na romantiku), chvíli jsem si musela zvykat na nespisovný jazyk a na (záměrně rušivou) přítomnost "hluku", no a hlavně mi to přišlo takové plytké, ne moc dějové a akční, mělo to spoustu hluchých míst, kvůli kterým jsem knížku kolikrát odložila, abych se ke čtení vrátila až po několika dnech. Ale pak mě zase v dalším bodu chytla a unášela a já četla s opravdovým zájmem. Takže jsem nakonec přelouskala i zbývající dva díly, ale musím říct, že to šlo od desíti k pěti... trošku mi to připomínalo telenovelu, kde se všechno točí pořád dokola, opakuje se, dojde se z bodu A do bodu B, aby se to pak zase vrátilo do bodu A, bez nějakého stupňování napětí. I celková zápletka je taková plytká. Řekla bych, že trilogie by se klidně stáhnout do dvou knížek a čtenáři by to vůbec nevadilo.

07.12.2012 3 z 5

Prevít na vysoké Prevít na vysoké Jan Jícha

Prevít na vysoké by měl být pro každého bohemistu povinnou četbou :-D

30.11.-0001 5 z 5

Zámek Zámek Franz Kafka

Vřele doporučuji nejen knihu, ale i stejnojmenný film od Michaela Haneka, kterému se skvěle povedlo přenést atmosféru knihy na filmové plátno.

30.11.-0001 5 z 5