TheDoll TheDoll komentáře u knih

Kustodka Květa Kustodka Květa Tomáš S. Končinský

Bible kustodů. A je úžasná.

23.09.2023 5 z 5

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

(SPOILER) Narozdíl od předchozích dílů mě začátek knihy polapil a nechtěla jsem ji pustit. Pak to ale začala být nuda. Potenciál se začal vytrácet... Knížka by mohla být o polovinu kratší.

Objevovalo se to, co už jsme několikrát četli. Beatrice řeší pořád ty samé problémy, nedokáže najít balanc mezi prací a osobním životem, její chování vůči sobě samé je vlastně toxické... do toho si začíná s Florinem, což asi každý čekal. Akorát já bych se obešla bez poměrně detailního popisu jejich prvního sexu, není mi 13 let. U předchozích dílů se to dalo tolerovat, ale v tomto mě upřímně štvalo jak naivní je.

Zajímavé prostředí, zajímavé postavy. Celkem zajímavé, na mě ale překombinované rozuzlení. Hlavní postavy, zejména Beatrice, prostě mají patent na to, aby sériového vraha nechali sledovat průběh vyšetřování. Přitom za to vynadá Kossarovi, když pouští jednoho podezřelého k vyšetřování. A na závěr Bea nesmí zapomenout nechat se unést.

22.09.2023 2 z 5

Úkryt hraběte Drákuly Úkryt hraběte Drákuly Thomas Brezina

Už dávno nejsem cílovka, ale z nostalgie jsem se rozhodla si knížku přečíst a musím zopakovat co už jsem napsala ke knížce Zombie z jeskyně (tu jsem taky četla z nostalgie, ještě mě čeká jedna kniha). Bavilo mě to před 10 lety a baví mě to i dnes. Tři stateční teenageři a napínavé záhady. A hlavně ta interaktivita! Dodnes mě baví šmejdit lupou v knížce a hledat odpovědi na otázky. Skvělá literatura pro teenagery.

01.07.2023 5 z 5

Kapesní průvodce po muzeu a muzejnictví Kapesní průvodce po muzeu a muzejnictví Jiří Žalman

Knížka mě velmi bavila, a proto posloužila k opakování před státnicemi. Čtivým způsobem shrnuje muzeologickou teorii (zejména sbírkotvornou činnost a evidenci sbírek) a přináší i poznatky a zajímavosti z praxe. Žalmanovy muzejní publikace jsou prostě pecka pro muzejníky i muzeologické (a další) studenty.

01.07.2023 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Ach, tak to... asi bylo zklamání. Promarněný potenciál. Zaujalo mě téma - já navíc maso nejím, takže jíst lidské maso? Zvláštní myšlenka.
Zvláštní zpracování.
Předvídatelný průběh, který vlastně negradoval. Postavy, které nedostaly velký prostor. Ty, které prostor měly, byly dost ploché. Konec, co se dal čekat.
Oceňuji myšlenku a to, že se knížka dala dobře číst.

24.05.2023 3 z 5

Historky ze tmy Historky ze tmy * antologie

Podobných děl jsem fanoušek, ale tohle konkrétní mi nesedlo. Většina zapojených autorů má jistě s psaním zkušenosti a jejich výsledek nebyl špatný, ale část textů do tématu děsivých příběhů vůbec nepatřila. Čekala bych totiž, že se při děsivých příbězích budu bát, proběhne mi po těle husina, zatajím dech a pocítím napětí. Bohužel...

Pochvalu si zaslouží konkrétně příběhy Prasklina, Rezonance a Podzimní lucerny. Zbytek mě neoslovil.

Za oddechovku se to ale určitě považovat dá. Pokud někdo čeká horor a napětí, tak to asi nebude ono.

21.04.2023 2 z 5

Expozice jako místo pro vzdělávání Expozice jako místo pro vzdělávání Petra Šobáňová

Nejenže příručka obsahuje kvalitní doporučení z hlediska edukace, ale obohacuje i v oblasti muzejní prezentace.

26.03.2023 5 z 5

Nora hledá vraha Nora hledá vraha Flynn Berry

Boží. Boží parťák do vlaku. Knížka nebyla složitá na přelouskání a byla čtivá. Děj byl snadný. Nora začala být asi v půlce otravná, i tak mě celou knihu bavily její myšlenkové pochody. Závěr jsem nečekala, překvapil mě. Mohl být hravější.

13.03.2023 4 z 5

Pravdomluvky Pravdomluvky Julie Lišková

Tyjo, první knižní zklamání roku 2023. Achjo. V knihkupectví jsem si přečetla asi dvě náhodné strany a přišlo mi to jako dobrá oddechovka do vlaku. Jenže já asi nejsem cílovka. Kdybych byla o 5 nebo 10 let mladší a mlátila se mnou puberta, tak by mě to asi bavilo. Ale knížku nemůžu zabalit a poslat Zásilkovnou svému mladšímu já. A moje nynější já to prostě nebaví.

Nechci ale být negativní, tak dám alespoň dvě hvězdičky:
1) Myslím, že pro teenagery to může být dobré čtení. Věřím, že někdo mladší bude schopný se na autorky napojit.
2) Ta forma asi není špatná. Prostě dvě holky si "dopisují" a sdělují si, co se děje v jejich životě. Pohodička. Akorát ty poznámky až za celým textem, achjo, jak já se nalistovala.

Knížku jsem odložila nedočtenou...

12.03.2023 2 z 5

Muž, který se nechtěl vrátit domů Muž, který se nechtěl vrátit domů Roger Pihl

Knížku jsem přečetla už v červenci 2022, ale vracím se. Protože je neuvěřitelné, jak mi knížka utkvěla v paměti. Byla opravdu originální a čtivá.

11.02.2023 4 z 5

Zombie z jeskyně Zombie z jeskyně Thomas Brezina

Ačkoli už jsem vyrostla z cílové skupiny knížky, sáhla jsem po ní v rámci čtenářské výzvy. Příběh jsem si přesně nepamatovala, ale vím, že mě Brezinovy knihy velmi bavily. A ano, potvrdila jsem si, že autor píše čtivě. No, nebudu lhát, dnes už pro mě byl děj chvílemi spíš úsměvný :), ale i tak mě knížka bavila a s napětím jsem čekala na rozuzlení.

13.11.2022 5 z 5