Theas Theas komentáře u knih

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

První na co se u výběru knížky dívám, je obal. Takže „Jiskra v popelu“ mne zaujala na první pohled. Poté, co jsem si přečetla popisek knihy, nebyla jsem úplně rozhodnutá, zda si jí koupit. Po přečtení několika recenzí jsem se rozhodla pro koupi. Jsem opravdu ráda, že jsem se tak rozhodla.

Upřímně moc nemám ráda knihy, kde se střídají kapitoly podle pohledu dějových postav. Vždy, když se pořádně začtu do příběhu jedné postavy, je kapitola u konce a začínám znovu s další. U této knihy mi to ale vůbec nevadilo. „Jiskra v popelu“ se čte opravdu velmi dobře a musíte se k ní stále vracet, dokud ji co nejdříve nepřečtete. Vaše zvědavost o děj v knize je větší, než touha po sledování televize, než zájem o okolní dění – kniha vás vtáhne do sebe a vyžádá si váš zájem, vaši zvědavost. Nepustí vás a nedovolí vám od čtení odejít, ačkoli některé její pasáže se mohou zdát mnohým čtenářům drsnější, brutálnější. Pak se ale najdou ti čtenáři, kterým se to bude stejně jako mě opravdu líbit, a tyto pasáže budou přímo „hltat“.

Takže jestli váháte, zda koupit nebo ne určitě doporučuji, nebudete litovat. Knihu jsem nemohla pomalu odložit z ruky a za dva dny jsem jí měla přečtenou. Napínavé čtení, přehledný děj, přímo pastva pro „čtenářskou duši“.

08.01.2021 5 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Krásný obal, který mě samozřejmě uchvátil na první pohled. Popis zněl také dobře, a tak jsem se s velikým očekáváním pustila do čtení. Bohužel, jsem se vůbec nemohla začíst do děje, což se mi tak často nestává. Zkoušela jsem úvodní strany opětovně pročítat, ale nemohla jsem se nějak ponořit do děje, a tak jsem knihu se zklamáním zavřela a uložila.

Ani nevím proč, ale znovu jsem se ke čtení "Rudé královny" vrátila. Dala jsem jí ještě „jednu šanci“ a jsem ráda, že jsem to udělala. Myslím, že nějak po 30. - 40. stránce mě kniha opravdu začala bavit a konečně jsem se přímo „zažrala“ do děje. Nakonec jsem knihu přečetla během dvou dnů.

Takže pokud jste na tom někdo podobně jako já, že se do knihy nemůžete začíst, vydržte a třeba se dostanete ke zlomu, kdy vás vtáhne do sebe a začne vás bavit.

Jako mínus, ale musím sdělit, že jsem v knize našla celkem dost překlepů, což mě opravdu nepříjemně překvapilo a rozčilovalo.

18.02.2021 4 z 5