TessieB TessieB komentáře u knih

Spad Spad František Kotleta (p)

Četlo se to dobře, ale moc mě to nebralo, nepřišla jsem tomu na chuť. Sérii asi na 90 % nechám nedočtenou...

11.11.2021 3 z 5

Musíme si promluvit o Kevinovi Musíme si promluvit o Kevinovi Lionel Shriver

Já tak přemýšlím, co ke knize napsat. Jsem z toho taková rozpačitá - čekala jsem od ní asi trošku něco jiného, ale ani nejsem zklamaná. Bylo to čtivé, přesto jsem se do toho musela občas přemlouvat. Postava otce mě naprosto vytáčela, ale zároveň jsem s ním na jednu stranu soucítila. Celkově to bylo zajímavé čtení, určitě nepříjemné svou možnou reálností, ale zároveň nic, co bych měla nutkání si přečíst znovu. Každopádně téměř do úplného konce neznáte všechny souvislosti a okolnosti, což bylo fajn, tušit jsem začala cca 40 stránek před koncem. Jsem zvědavá na film, tak snad si ten dojem nezkazím úplně :)

06.09.2021 3 z 5

Já jsem nadšená :) Finské podivno ve své kráse. Od cca poloviny knihy jsem začala tušit, o co jde, což se mi na jednu stranu potvrdilo, na druhou jsem ale byla i tak překvapená, co se vlastně stalo. Dva alternativní konce tomu dodaly korunu. Mně se asi líbil ten, který je v knížce končící slovem "nejfilmovější", což byla moje kniha... ale i ten druhý je zajímavý :) Magický průvodce se mi líbil víc než Literární spolek a už se těším na Den falešné kočky... :)

14.08.2021 4 z 5

Šeptající dívka Šeptající dívka Marko Hautala

Náhodou, takový správný finský "divno" :)

03.01.2018 4 z 5

Parfém: Příběh vraha Parfém: Příběh vraha Patrick Süskind

Přečteno jedním dechem, námět jedinečný, zápletka rozvíjena od začátku do konce. Jediné, co mohu vytknout, je asi málo stránek :)

04.04.2017 5 z 5

Návrat z temnoty Návrat z temnoty Liz Coley

Přečteno jedním dechem.

09.11.2016 5 z 5

Bába Motyka Bába Motyka Marko Hautala

Na knihu jsem se vcelku těšila, i když je zde plno recenzí, které si navzájem odporují.. při čtení jsem občas měla lehké mrazení v zádech, s odstupem času ale nemohu říct, jestli se mi líbila nebo ne. Závěr mi přišel poněkud ukvapený a překombinovaný, nebo jsem to nějak moc nepochopila :) ale téma velmi zajímavé a zápletka také zdařilá.. jen ten konec... ale třeba to byl záměr autora

02.11.2016 4 z 5

Bez srdce Bez srdce Chelsea Cain

Výborný úvod do série, přesto mi přišel konec, oproti výbornému začátku, tak trochu useknutý. I tak se ale nemůžu dočkat pokračování, příběh je velmi slibný :)

29.01.2016 5 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Po přečtení série Šest vran jsem se s nadšením vrhla zpět do Grishaverse. Musím moc ocenit audioknihu, kterou namluvila Kristýna Skružná, její přednes mi k tomuto příběhu naprosto sedl. Zatím se mi série Šest vran líbila o trošku víc, ale i tak je první díl velmi povedený a hltala jsem ho od první do poslední chvíle. Jednu hvězdičku si nechávám jako rezervu, třeba hodnocení ještě změním :) každopádně se moc těším na pokračování!

24.04.2024 4 z 5

Playground Playground Lars Kepler

(SPOILER) Ke knize jsem přistoupila bez očekávání, hlavně kvůli rozporuplným recenzím. Začátek knihy byl slibný, téma zajímavé a styl psaní mi docela vyhovoval. Postupem času jsem si ale začala říkat, že je to trošku slátaninka. To hlavně ve chvíli, kdy Jasminina sestra DOKTORKA svolila k tomu, aby jí DVAKRÁT píchla injekci, která jí zastaví srdce, přestože jí měla za blázna, který by se měl vrátit do léčebny. Celkově mi v příběhu přišly dost mezery. Když se někdo vrátí v cizím těle, je to opravdu někdo jiný, nebo tím, že si nebude pamatovat na Přístav, to bude vlastně pořád ten stejný člověk a "vzpomene" si, až se vrátí znovu do Přístavu? Taky mě docela iritovalo, že se tam často zmiňoval sex, do příběhu mi to teda nesedělo. A už vůbec, že se Jasmin vyspala s Tchingem, vždyť v tu chvíli šlo o život jejího syna a vlastně kvůli tomu, že na něj byla naštvaná, že jí lhal, se to všechno seběhlo (= nedoprovodil je v pořádku do Terminálu, protože Jasmin byla moc hrdá na to, aby se zahazovala s narkomanem)... no, jedna hvězdička za nápad, druhá za to, že mi to zabralo jen pár dnů, víc si to bohužel nezasloužilo.

16.03.2024 2 z 5

Lagom: Švédské umění života v rovnováze Lagom: Švédské umění života v rovnováze Linnea Dunne

Kniha mi vůbec nesedla a ne kvůli tématu, ale kvůli stylu psaní. Myšlenek hodně, ale za mě neuspořádané, nevysvětlené, nerozvedené do větších detailů. Grafické zpracování milé, ale klidně bych brala míň obrázků a víc "důkazů" o tom, jak to ve Švédsku chodí, proč je to tam tak super apod. Oproti např. Sisu od K. Pantzar mi tam chybí víc osobního příběhu a zkušeností - to tady bude asi bohužel tím, že autorka je sice Švédka, ale žije jinde. Což oproti zmíněnému Sisu je právě naopak (autorka Kanaďanka s finskými kořeny se přestěhovala zpět do Finska a popisuje tak Sisu právě z pohledu "cizince", což mně osobně bylo mnohem bližší).

11.01.2023 2 z 5

Madame Okta Madame Okta Darren Shan (p)

Madame Oktu jsem četla jako malá, sérii jsem ale tehdy bohužel nedočetla. Zavzpomínala jsem si, jak to všechno začalo a těším se na pokračování, knížky si budu doplňovat do své knihovny :) Příběh není nijak složitý, občas je až dětinský, ale je určený dětem, takže mě to nijak nepohoršuje.

03.01.2023 4 z 5

Laura Laura J. K. Johansson

A tohle bylo docela fajn. Nijak extra moc to napínavé není, ale čte se to prakticky samo. Jsem ale zaujatá a posedlá vším, co se týká Finska, takže věřím, že hodně lidí to moc nezaujme. Sérii si určitě dám celou a jsem zvědavá, jak to všechno dopadne :)

24.04.2022 3 z 5

Ne před slunce západem Ne před slunce západem Johanna Sinisalo

Neobvyklý příběh, uvěřitelně a skvěle napsané. Četla jsem již podruhé a opět jsem nadšená. Určitě se chystám i na další autorčinu tvorbu.

14.04.2022 5 z 5

Kniha M Kniha M Peng Shepherd

Jedna z těch typů knih, které jsem během čtení musela odkládat, přestože mě hodně bavila. Dýchala na mě taková bezmoc, že jsem se často přistihla, jak sama pozoruju vlastní stín, jestli je pořád tam, kde má být. Za mne velmi povedené, příběh propracovaný a do poslední chvíle nevíte, jak to všechno dopadne.

21.10.2019 5 z 5

Skleněná těla Skleněná těla Erik Axl Sund

Místy je vám z knihy nevolno, místy mrazí a ke konci už lehce tušíte, jak to dopadne. Svojí zvrhlostí vás bude držet až do konce a nepustí, dokud nedočtete poslední slovo a neřeknete si "Uf, to bylo něco." Líbí se mi u nich střídání rovin a vyprávění postav, které pak ke konci knihy směřuje do jednoho rozuzlení. Čtenáře může tohle přeskakování ze začátku zmást, ale zároveň vás pořád drží v pozoru, abyste se v příběhu neztratili.

17.04.2018 4 z 5

Šlehačková oblaka Šlehačková oblaka Tereza Salte

Milé čtení, u kterého si jeden pobrečí, pousměje a zasní se. Příjemná oddychovka doplněná roztomilými ilustracemi, já jsem byla spokojená :)

08.01.2018 5 z 5

Zpovědník vrahů Zpovědník vrahů Slavomil Hubálek

Očekávala jsem asi něco jiného, než kniha nabízela. Byla čtivá, ale znovu po ní asi už nesáhnu.

25.06.2017 3 z 5