TessieB TessieB komentáře u knih

V mysli vraha V mysli vraha Mike Omer

Skvělá detektivka, do poslední chvíle nevíte, kdo za tím vším stojí. Bavila mě moc, seděl mi styl psaní a nebyl problém se orientovat v postavách nebo časových rovinách. Těším se na pokračování, příběh má solidně našlápnuto.

03.01.2023 4 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

(SPOILER) Tohle bylo super. Nebylo to tak děsivé jako Osvícení (což chvilku vypadalo, že tomu bude šlapat na paty, když na nás během pár stránek vykoukla naše milá stará známá z pokoje 217), ale i tak jsem si čtení užila a neměla jsem pocit, že by se nějak "ždímal" velmi povedený první díl. Bavilo mě to od začátku do konce, na ty Kingovy delší rozjezdy už jsem zvyklá a užívám si je, protože (většinou) znamenají ticho před bouří. U baseballovýho kluka se mi trošku obrátil žaludek, ale jinak to byl skvost. Doufám, že film bude taky dobrý, i když po tom nepovedeném Osvícení jsem k němu trošku skeptická - ale nedá mi to a mrknu na něj :)

11.07.2022 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

(SPOILER) Bohužel jsem kvůli štítkům zde přišla o "překvapení" o čem ta kniha vlastně bude. I když mi to neubralo na zážitku, spíš jsem čekala, jestli tedy toho otce nakonec otráví těma houbama nebo ne (zajímalo by mě, kolikrát si Sisi za život vyčítala tu schválně spálenou smaženici...). Matku bych nakrmila pěknejma řízečkama teda taky! Jinak se mi kniha moc líbila, vyprávění krásně plynulo a střídání minulosti s přítomností bylo hladké. Určitě si od autorky ještě něco přečtu.

14.02.2022 4 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Carter drží laťku, opět čtivý a napínavý thriller. Za mě byl Popravčí lepší, tam se mi "líbil" ten námět strachu. Noční lovec slušná nálož sadistických vražd, ale vlastně motiv nic moc nového. I tak ale slušné 4 hvězdy, teď si ale dám něco klidnějšího :)

01.12.2021 4 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Posledních 150 stránek jsem četla jedním dechem i za chůze. Těch 552 stran uteklo jako voda, i když to místy bylo trošičku roztahané (ale to jsem se spíš těšila, KDY UŽ HO KONEČNĚ CHYTNOU?!). Za mě skvělé pokračování série!

30.01.2019 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Pozvolné vyprávění mi uteklo jako voda, až jsme se dostali k soudnímu procesu... ta bezmoc na vás dýchala z každé stránky, bylo to smutné. Každopádně - Atika do každé rodiny!

20.04.2024 4 z 5

Cyklus vlkodlaka Cyklus vlkodlaka Stephen King

Dokážu si představit, že by tuhle krátkou knížečku King dokázal přetavit v nervy drásající román. Škoda, že to mělo tak málo stran, každopádně to bylo fajn čtení a ilustrace byly super.

20.04.2024 4 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Moc milá jednohubka na jeden volný den. Všechny povídky měly něco do sebe, byly milé, dojemné i vtipné. Musím říct, že jsem velmi mile překvapena a styl psaní paní Klevisové musí sedět snad každému. A jako Kočkařka samozřejmě doporučuji všem! :)

"Důležitý je, že jsem se dneska dobře vyspal. Že akorát když jsem se natáhnul na parapet, vykouklo slunce. Že jsem se krásně vyválel v čerstvě zrytým záhonku. Že jsi přišla domů dřív a vykartáčovala mi kožich. Žes otevřela sardinky a nesnědlas je celý sama."

"To jenom vy lidi pořád řešíte, co si o vás myslí ostatní."

21.01.2024 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

(SPOILER) Kniha měla svižný děj a díky krátkým kapitolám se četla dobře. Některé dějové linky nejsou dořešené a na celkovou zápletku neměly moc vliv, takže mi trošku vadí, že tam byly (např. Tobias a děj v sídle sekty - nepředpokládám, že se k nim autor v dalších knihách vrátí, tak proč se nevyřešily zde?). Líbily se mi volné myšlenkové proudy některých postav a ta soudržnost vyšetřovacího týmu, takže celkově docela spokojenost :)

27.07.2023 4 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Zajímavý námět, místy až děsivě připomínající dnešní dobu. Škoda, že to bylo takové krátké, ale zase to čtenáře donutí se nad tím pořádně zamyslet.

03.10.2022

Když teče krev Když teče krev Stephen King

Sbírka 4 povídek, které si většinou drží po celou dobu svůj lehký nadprůměr. Trochu mě zklamala povídka Když teče krev - ta je ze všech 4 nejslabší. Chuckův život byl zajímavý námět, ale nějak se to "zapomnělo" rozvinout. Krysa a Telefon pana Harrigana byly skvělé, díky Telefonu hodnotím sbírku celkem 4*.

09.05.2022 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Skvělá práce. Postupně vystavěný příběh se plynule posouval ve stejném tempu jako poctivá detektivní práce. Moc mě to bavilo a Cormoran s Robin si získali moje sympatie. Těším se na další díly.

30.01.2022 4 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Ono na tom Kingovi je stejně nejlepší/nejděsivější to, že vezme věc, co se úplně klidně může stát (úplně v pohodě dostanete ponorku, když jste zavření 24/7 v hotelu a jste nedoléčenej alkoholik), trošku to zveličí, přidá špetku děsivýho nadpřirozena a je to. Takže jakmile budu někde přespávat v hotelu, rozhodně nechci pokoj 217 a na zahradě rozhodně žádný keřový zvířata neplánuju.

22.02.2018 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

(SPOILER) Musím říct, že jsem ze začátku byla skeptická ze spojení "erotika" a "thriller" a po přečtení jsem až překvapená, jak to vlastně fungovalo :D knihu jsem četla v originále, což bylo jedině dobře, protože bych jí jinak dala za jedno odpoledne. Četlo se to skvěle, napětí bylo tam, kde mělo být a i ta romantika tam měla svoje místo. Myslela jsem původně na 4*, jelikož mi nějak nesedělo to citové vzplanutí Jeremyho k Lowen, ale pak jsem si řekla, že nad tím s ohledem na celou knížku přivřu oko. Celkově mě to fakt bavilo a nejvíc teda ty creepy momenty Verity, ty byly skvělý... :D

09.04.2024 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

První dva díly povídek jsem četla před skoro čtyřmi lety a moc se mi líbily. Pak jsem ale nějak na fantasy neměla chuť a v posledním roce naopak nečtu skoro nic jiného, takže jsem se "vrátila" i do světa Geralta a Ciri. První románový příběh je velmi svižný a čtivý. Vůbec nevadilo, že jsem se k této sérii vrátila až po tolika letech a jsem za to moc ráda. K pokračování se dostanu určitě dříve než za další 4 roky :))

27.02.2024 5 z 5

Hobit se mi četl lépe než Pán prstenů. Příběh jsem neznala (hrůza, já vím :)), takže jsem ani neměla tendence občas něco málo přeskočit, nebo nevnímat dostatečně. Příběh byl vtipný, milý, smutný i vážný (a občas i sveřepý haha) a moc jsem si ho užila.

22.02.2024 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

(SPOILER) Hrozně dlouho jsem přemýšlela, co ke knize napsat. Za mě byl Strach větší horor. Já asi nemám moc ráda takový to přesvědčování "Hele fakt fakt se mi to stalo." Jasně, na Tribeč jako na vejlet s rodinou v zimě úplně nepojedu, ale nějak jsem čekala víc. 3/4 knihy se k TOMU blížíme, až se to odbude na pár stránkách a vlastně nic moc... joo, když objevil ten příspěvek na blogu, co nebyl jeho (nebo? Byl už v tý chvíli nastřelenej?) tak mě trošku zamrazilo. Čekala jsem v telefonu třeba fotky, jak parta celá spí :D a taky by mě teda zajímalo, když nevíme, jestli David existoval nebo ne... to nikdo nějak neprověřil, s kým si teda skypoval? Nevím... potenciál to mělo obrovskej, ale asi jsem se "těšila" až moc...

24.04.2022 3 z 5

Růženky Růženky Stephen King

Tohle nebylo dobré. První Kingovka, do které jsem se musela opravdu nutit a jednu chvíli to vypadalo, že to ani nedočtu. Vydržela jsem, ale jsem tak hrozně zklamaná, že to víc jak 2 hvězdy být nemohou. Začátek byl slibný, ale místo toho, aby děj začal gradovat, raději sám usnul a zabalil se do kokonu. Jsem ráda, že tohle nebyla první knížka od Kinga, kterou jsem četla, protože jinak bych si od něj už nic dalšího nepřečetla a to by byla samozřejmě škoda. Ale s ohledem právě na díla, která už mám za sebou, si myslím, že ty dvě hvězdy jsou docela optimální. Za mě opravdu velké zklamání...

12.01.2022 2 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Knížku jsem četla nadvakrát, poprvé jsem na ní nebyla nějak naladěná a jsem ráda, že jsem po ní s odstupem pár let sáhla znovu. Četla se skvěle, příběh byl hezky promyšlený a konec nezklamal. K autorce se určitě ještě vrátím, slušné 4 hvězdy.

02.11.2021 4 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Skvělý vhled do NY podsvětí. Kniha mě bavila od začátku do konce, skvěle propracovaný příběh, vykreslení postav, příběh... nechybělo nic! Jsem moc spokojená.

10.01.2024 5 z 5