Tesinka_Laufey Tesinka_Laufey komentáře u knih

Co mě naučil pes - Slepičí polévka pro duši Co mě naučil pes - Slepičí polévka pro duši Jack Canfield

Většina příběhů byla moc pěkná, ale některé se mi zdály o ničem...Strašně skákaly z jedné události na druhou a dohromady vytvořily slátaninu, která neměla hlavu ani patu. Jako by někdo chtěl za každou cenu mít svůj příběh v knize. Naštěstí takových tam bylo méně než těch zajímavých.

15.07.2018 4 z 5

Dlouho jsem Hobita obcházela a vůbec se mi do něj nechtělo...Od začátku jsem se od ní nemohla odtrhnout, ale místy byly popisy až moc zdlouhavé a otravné, a pak zase skoro žádné. Mrzí mě, že nijak zvlášť nepopsal vzhled trpaslíků...Třeba se konečně donutím přečíst i Pána prstenů.

11.07.2018 4 z 5

Supergirl na Super Hero High Supergirl na Super Hero High Lisa Yee

Z nějakého důvodu začátek byl v některých věcech jiný než konec první knížky. Jinak byl příběh dost podobný tomu v prvním díle, což je škoda...Čekala jsem něco víc, protože první díl byl vcelku dobrý a tohle bylo zklamání. Nepřidalo tomu ani fakt, že nemám Supergirl zrovna v lásce.

08.07.2018 4 z 5

Wales Wales Terry Deary

Velká škoda, že knížka o Walesu se moc nepovedla...Zbytečně velká spousta letopočtů, jmen a nezajímavých informací, které si byly vcelku dost podobné. Ale i tak jsem tam našla věci, které si zapamatuju nebo mě pobavily.

05.07.2018 4 z 5

York York Terry Deary

Další z úžasných knih od Dearyho a dokonce bych si dovolila tvrdit, že úplně nejlepší. Nejvíc mě asi potěšilo, že zbytečně nepoužívá hromadu nadávek, aby docílil vtipnosti.

05.07.2018 5 z 5

Diamantové holky Diamantové holky Jacqueline Wilson

Jedna z mála knih od Jacqueline, ze které mi je po celou dobu čtení hrozně smutno...Knížka je to pěkná, ale člověk si uvědomí, že zná pár lidí, kteří mají nakročeno podobně jako máma Dixie a je mu z toho úzko. Navíc konec není až tak pozitivní jako u většiny knížek od Jacqueline.

04.07.2018 4 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Tak se pár dnů opět v klidu nevyspím a budu mít z každého vrznutí žaludek jako na vodě...Možná víc než hotel samotný a ta temnota okolo mě děsila nedůvěra mezi Wendy a Jackem, jak se jejich vztah pomalu hroutil.

03.07.2018 5 z 5

Edinburgh Edinburgh Terry Deary

Další z úžasných knížek od Dearyho. Určitě by se mohla rovnat průvodcům po Edinburghu. Je plná zajímavých příběhů o různých místech a jako vždycky neskutečně vtipná.

29.06.2018 5 z 5

Drsná doba kamenná Drsná doba kamenná Terry Deary

Úžasná knížky i ve chvílích, kdy si člověk potřebuje odpočinout od historických monografií a pomůže i při rychlém zopakování. Vtipy nejsou sice nějak hluboce promyšlené, ale když chce člověk vypnout...A určitě je to jedna z nejlepších knih, která dokáže navést ke studiu dějepisu.

28.06.2018 5 z 5

Kulička (19 povídek) Kulička (19 povídek) Guy de Maupassant

Nevím proč, ale čekala jsem, že Kulička bude mnohem delší. Všechny povídky byly moc pěkné, i když byly některé o něco slabější...Myslím, že Maupassantovi díla můžou moc dobře sloužit k vykreslení dřívější společnosti.

27.06.2018 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Do ruky se mi dostala především kvůli pěknému obalu, ale nedávala jsem jí moc velké šance...Vcelku se mi líbila. Je to moc milý příběh, i když místy trochu nudný, táhlý a ocenila bych, kdyby byly více popsány i ostatní dívky. Navíc ta nerozhodnost mezi dvěma chlapci mi trochu připomněla Hunger Games...

26.06.2018 4 z 5

Intimní historie od antiky po baroko Intimní historie od antiky po baroko Vlastimil Vondruška

Nečekala jsem, že se dozvím i nové věci, ale velmi mile mě překvapila. Je napsána lehce stravitelným stylem, nejsou v ní žádné zbytečné informace, které laika od čtení odrazují...Rozhodně se k ní ještě mnohokrát vrátím, až budu čerpat do výkladu.

22.06.2018 5 z 5

To nejhorší na mé sestře To nejhorší na mé sestře Jacqueline Wilson

Přečetla jsem ji zrovna v době, kdy mi moje sestra lezla neskutečně na nervy. Jako každá knížka od Jacqueline mě zahřála, pomohla mi nezabít svou sestru a připomněla mi, že ji mám vlastně moc ráda.

15.06.2018 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Musím říct, že mám mnohem radši filmovou verzi s Hopkinsem. Příběh byl dobrý, ale postavy mi lezly na nervy. Všichni se neskutečně milovali, ctili, byli přáteli po pár minutách...Trochu jsem doufala, že svůj úkol nestihnou.

14.06.2018 4 z 5

Wonder Woman na Super Hero High Wonder Woman na Super Hero High Lisa Yee

Nečekala jsem nic zvláštního. Vybrala jsem si ji, protože jsem hledala něco jednoduššího a u čeho jsem si byla jistá, že téměř vše bude růžové. Nakonec překonala moje očekávání a já si určitě přečtu celou sérii. Vadí mi jen to neustálé zdůrazňovaní, že to nebo ono bylo vegetariánské a taky míchání kladných a záporných postav na jedné škole. Spíše jsem čekala, že padouši budou mít vlastní školu.

30.05.2018 4 z 5

Skořápka Skořápka Ian McEwan

Chvilku mi trvalo než jsem se začetla, ale podařilo se a jsem za to moc ráda. Příběh byl úžasný. Nic podobného jsem ještě nečetla a myslím, že se k McEwanovi ještě vrátím.

29.05.2018 4 z 5

Velké myší spiknutí Velké myší spiknutí Roald Dahl

Čekala jsem něco trochu jiného, když je v názvu "Velké", ale i tak byl příběh velice dobrý vzhledem ke svému rozsahu. Možná dokonce po přečtení přestanu jíst lékořici.

19.05.2018 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Katniss je opravdu příšerná hlavní hrdinka...V jakékoliv situaci si najde čas na rozebírání, jestli toho nebo onoho kluka chce a proč nebo na věčnou sebelítost. Strašně mi lezla na nervy. Ale příběh byl v celku dobrý. Vadilo mi jen to, že umřela jediná postava, kterou jsem si z celé série oblíbila.

19.05.2018 4 z 5

Wonderland: Země divů Wonderland: Země divů Jennifer Hillier

Tuto knížku jsem si vybrala úplně naslepo. Neměla jsem velká očekávání, ale je v celku dobrá. Místy trochu táhlá, zbytečně se opakovaly některé věci a psychopatů na jedno malé město bylo trochu moc. Ale líbila se mi.

16.05.2018 4 z 5

Teen Pop Teen Pop Iva Macků

Není ani špatná ani dobrá...Je prostě nijaká. Opravdu jsem se snažila začíst, ale prostě to nešlo. Úryvky básniček jsem dokonce přeskakovala. Doufala jsem, že bude na stejné úrovni jako zbytek série, ale je jim celkem dost vzdálená.

08.05.2018 3 z 5