tereza9371 tereza9371 komentáře u knih

Ex v éteru Ex v éteru Rachel Lynn Solomon

Hezká a jednoduchá obálka, ale především slibná anotace mi stačila k výběru knihy, která mi dělala společnost několik večerů.

Velkou radost mi udělalo neokoukané a pro mě originální prostředí rádia. Nevzpomínám si, že bych už nějakou četla. Líbil se mi i koncept samotného pořadu Ex v éteru. Vlastně jsem očekávala, že bude více zařazen do příběhu. Marně jsem se těšila na slovní přestřelky a vzájemné provokování.

S hlavními hrdiny jsem si tentokrát nesedla, obzvlášť Shay mi byla často nesympatická. Oba by potřebovali trochu víc propracovat. Chyběly mi emoce ale i chemie mezi nimi. Jako jo, pár momentů měli, ale zamilovanost ani přitažlivost jsem jim nevěřila.

Co ale příběh rozhodně nepostrádal je konec s velkým gestem. Jednou za čas si tyhle kýčovitý slaďárny ráda vychutnám.

Za mě průměrná kniha, která ničím neurazí. Jsem ráda, že jsem se seznámila s novým prostředím, ale znovu už jí číst pravděpodobně nebudu.

22.10.2022 3 z 5

Dej šanci mně Dej šanci mně Whitney G. (p)

Autorčiny knihy mě baví a ani tentokrát mě nečekalo zklamání. Vůbec mi nevadilo, že čtu příběh, který tady už tolikrát byl a ještě tolikrát bude.
Kniha mi sedla na první dobrou. Mám ráda krátké kapitoly a navíc je poutavě napsaná. Pohledy obou hlavních postav se střídají ve dvou časových linkách, tedy v minulosti a současnosti. Líbilo se mi pojmenování rozchodů, super nápad.

Z Penelopy byla cítit nevyzrálost a její chování na mě působilo sobecky. Hayden pro ni měl celou dobu slabost, a i když se nenáviděli, nikdy jí nenechal ve štychu. Zamilovala jsem si ho ještě víc, když se prakticky kvůli Penelopě vzdal u soudu tolika peněz. Jako kdo by něco takového udělal?
Přečtěte si jí taky a třeba se vám bude líbit jako mně.

08.10.2022 4 z 5

Tajemství v nás Tajemství v nás Anna Savas

S velkým očekáváním jsem sáhla po další německé autorce. Boží obálka, anotace taky vypadala dobře a já zjistila, že jsem asi "čtenářsky rozmazlená", protože mě bohužel zklamala.

Na můj vkus se až moc vlekla a občas jsem měla nutkání přeskakovat stránky - což jsem nakonec neudělala! Možná kdyby se o třetinu zredukovala, tak bych teď psala úplně jiná slova.

Hlavní hrdinové byli v pohodě. Cole byl sice nerozhodný, ale zato trpělivý, chápající a starostlivý. U Tessy mi trochu vadila její naivita, ale líbilo se mi, jak se nakonec srovnala po vyzrazení tajemství, no a ten epilog...

Aby nedošlo k nedorozumění, kniha není špatná, vlastně bych řekla takový lepší průměr. Každopádně dám šanci druhému dílu a třeba ještě budu překvapená.

28.09.2022 3 z 5