tereza7804 tereza7804 komentáře u knih

Okamžik pravdy Okamžik pravdy Kasie West

Od Kasie je tohle docela novinka. Za mě to bylo něco trošku odlišného, než co jinak píše a bylo to ale vážně povedené! Čekala jsem lepší průměr a za mě je to snad jedna z nejlepších knih, co jsem od Kasie West četla (a to jsem četla vše, krom Štěstí v lásce)! V jejích jiných knihách je zápletka hrozně předvídatelná a prostě víte jak to víceméně dopadne (stejně to všichni čteme a milujeme :D, protože je to prostě i tak pecka!), ale v Okamžiku pravdy jsem do té doby, než se to vážně řeklo nevěděla, jak to sakra vůbec je a jak to dopadne!?
Furt ale beru ohled na to, že je to prostě jednoduché odpočinkové čtení, takže plný počet dát nejde, i tak jsem této knize ale dala poměrně vysoké hodnocení!
4,8/5
Vážně doporučuji!

19.01.2022 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Na knihu jsem se chystala již vážně dlouho a nebýt spolupráce, tak se stále chystám.
Čekala jsem, že to bude vážně dobrý, ale tohle bylo rozhodně víc než dobrý, tohle bylo naprosto skvělý! Cinder je fakt úžasná hlavní hrdinka a to že je mechanička a kyborg tomu dodává extrémní šmrnc a budete ji za to mít ještě radší. Stránky mi pod rukou mizely jak kouzelníkovi, až jsem se sama divila, jestli kniha opravdu má těch 400 stran, protože to skončilo příliš brzy a příliš otevřeně. Tohle je vážně jedna z mála seríí, u které jsem velmi ráda, že má tak velký počet stran u dalších dílů. Ten nápad je tak geniální!
Nemohu říct jediné křivé slovo, tohle si zaslouží vaši pozornost.
Nechám si rezervu na další díly a dám 4,9/5 , níže opravdu nejdu :D.

15.08.2021 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Všude jsem na knížku slyšela neskutečnou chválu a tak jsem se rozhodla ji konečně přečíst. Kniha nebyla vůbec špatná, od autorky to byla moje první kniha a musím uznat, že má svůj styl a je docela specifická. Bohužel mi přišlo, že se v knize nic moc nedělo. Zápletku jsem zhruba odhadla, což jsem nečekala že zvládnu (vzhledem k tomu, že všichni mluvili jaké to bylo překvapení). Na konci jsem furt čekala a čekala, co mi má vyrazit dech a ono nic. Kniha ve výsledku nebyla špatná, ale pro mě nic přeborného, ale rozhodně chápu, co se na ní lidem líbí! 4,5/5

29.03.2021 4 z 5

Clarity Clarity Karolína Bendová

I přes mou velkou averzi k novodobým českým autorům musím uznat, že to až taková tragédie nebyla :D. Hodně podobné na způsob Kasie West, jen uspěchanější a prvních 50 stran byla vážně bída .... Nic u čeho bych lapala po dechu nadšením, ale prostě průměrná, jednoduchá jednohubka. Nenadchne nezamrzí. :)

04.11.2020 2 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Tohle byl za mě trošku průser.... obyčejný příběh, nemastný neslaný ... zkrátka průměr. Autorka umí psát mnohem lépe viz. Selekce.

08.10.2020 3 z 5

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

Knihu jsem sehnala v levných knihách a nemohu říct že zklamala... četla jsem ji na začátku karantény a měla jsem strach, že se tohle všechno stane i v realitě :D (neznámý virus vyhubí lidstvo) , ale dodalo to alespoň atmošku :D

Být milován, milovat Být milován, milovat Vladimír Holan

Holan je prostě skvělý, ačkoliv tato básnická sbírka se mi nezalíbila tolik, jako Les bez stromů :)

30.07.2022 4 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Naprosto dechberoucí zakončení celé série. Po dočtení jsem nedokázala pochopit, že je po ,,všem". Autorka má vážně neuvěřitelně originální prostředí, postavy a zápletky, které vám zamotají hlavu až do konce. Moc se těším na její další série, ačkoliv její knihy nejsou úplně krátké, není v nich ani stránka navíc, nebo moment, kdy by se něco nedělo, či děj stál. Vše stále uhání jako o závod. I tak se mi ale z celé série tento díl líbil asi nejméně.
1. Cress
2. Scarlet/ Cinder
3. Winter
Proto tento díl hodnotím (,,jen") 4,8/5

19.01.2022

Možná tentokrát Možná tentokrát Kasie West

Zastávám názor, že Kasie West prostě nikdy neomrzí. Všechny knížky jsou sice na stejné brdo, ale touha číst dál a dál se nikterak nezmenšuje. Možná tentokrát patří sice ke slabším knihám od ní, ale za mě to bylo i celkově odlišné od jejich předchozích děl. Kniha by se dle mého obešla bez dobrých osmdesáti stran, i přesto to bylo vážně fajn a oddechové čtení.
4,2/5

29.11.2021 4 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Nečekala jsem, že mě po Cinder něco překvapí a ono ejhle, Scarlet.
Scarlet je povahově úplně jiná než Cinder, ale mám ji snad ještě radši. Nad zápletkami s Vlkem jsem se roztékala blahem a nad Scarletinou tvrdohlavostí a ,,hustostí" taky. Málo se mi stává, že druhé díly ze sérií si udrží úroveň, ale tohle ten případ rozhodně není. S radostí a napětím se jdu vrhnou na třetí díl, který je taky předposlední, což mě hrozně mrzí. Tenhle jsem jsem si vážně zamilovala a vůbec se mi z něho nechce pryč :(.
Rozhodně 5/5.

15.08.2021 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Pro lidi kteří milují Stmívání tak, jak já, je tohle must have kniha. Mám rozhodně jako postavu radši Edwarda než Bellu a tím pádem kniha z jeho pohledu je pro mě na míru udělaná. Kniha má 720 stran primárně z toho důvodu, že Edward vám ,,ukazuje" i různé vzpomínky z minulosti, co se mu vše honí hlavou a co se honí hlavou ostatním (vzhledem k tomu, že má schopnost čtení myšlenek). Ve Stmívání jsem vždy přemýšlela, co Edward asi dělá, když zrovna není na scéně a tahle kniha vám dá odpověď. Na druhou stranu chápu, proč se někomu kniha líbit nemusí :).
4,9/5 ( jedna zdlouhavá pasáž mě fakt nebavila :D)

19.07.2021 5 z 5

Čarodějka Čarodějka Kristina Hlaváčková

Ano, je to chvílemi přetažené za vlasy a nereálné, na to že je Eli tak malá, je až přehnaně psychicky vyspělá. Ale víte co? Ono to bylo vážně fajn. Nereálné věci a Eliny komunikační schopnosti jsem si prostě odůvodnila jejím původem a tím, že je prostě vyjimečná. Nejvíce se mi na knize asi líbil závěr, který jsem zhltla jak malinu :D 4,5/5

19.07.2021 4 z 5

Studie jedu Studie jedu Maria V. Snyder

Tohle... jsem nečekala :D vážně moc dobrá kniha. Valeka i Jelenu jsem si extrémně zamilovala a co se týče prostředí, příběhu a zápletky tak taky vážně skvělé! Nemohu nic víc než doporučit a těším se na další díly. 5/5

10.02.2021 5 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Nebylo špatné... ale že by mě to nějak extrémně nadchlo..to fakt ne... Hodně lidí jsem slyšela říkat, že jim kniha změnila život apod., za mě teda prostě taková jednohubka :D po dočtení jsem shlédla i film a i když zfilmované knihy mám mnohem méně radši, tak tady to bylo přesně naopak.. Film byl za mě lepší a pro mě i emocionálnější ( i slza se zaleskla, což u knihy ne :D)
hodnocení : 4,2/5

17.11.2020 4 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Páni.... tohle bylo něco neuvěřitelného... nemám slov...

09.11.2020 5 z 5

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

za mě nejlepší Westovka ♥

Náhradní kluk Náhradní kluk Kasie West

Moje druhá nejoblíbenější kniha od Kasie West hned po Klukovi odvedle , stojí za přečtení , vtipný, jednoduchý a čtivý příběh :) - 4,8/5

Sleduj mě Sleduj mě A. V. Geiger

Super příběh, skvělá stylizace knihy, která dodávala ještě lepší atmosféru :) nebylo to ale takové to WAU, takže plný počet dát bohužel nemůžu - 4,6/5 :)

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

Knihu jsem dostala jako recenzní výtisk na základě spolupráce s Cosmopolisem a musím uznat, že i když thrillery nejsou zrovna můj šálek kávy, tak tohle byl tak čtivý, strhující a napínavý příběh, že nemůžu nic víc než jen doporučit. Nebýt spolupráce, tak se ke knize ani nedostanu a proto říkám všem co váháte - nebudete litovat, když si knihu přečtete. :) ♥

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Tahle série se už od prvního dílu stala mou nejoblíbenější... v blízké době budu číst i dodatkové díly a jsem na ně neuvěřitelně zvědavá ♥