Tereza137 Tereza137 komentáře u knih

Společenství Společenství Bentley Little

Jsem strašně moc ráda, že se nedívám na recenze, než jdu nějakou knihu číst, jelikož kdybych se dle nich měla řídit, tak si tuto nepřečtu. A byla by to obrovská škoda!

Spíše než horor bych toto dala do žánrů psychothrilleru, jelikož autor si zde neustále hraje s vašimi emocemi, napětím a strachem. Upřímně mě jen tak už něco nedostane, ale tady mi šel dostkrát opravdu mráz po zádech, jelikož to byla síla.

Když jsem se vžila do role hl. hrdinů, tak jsem měla vážně strach a nebylo mi vůbec dobře, jelikož když si představím, že nějaké Společenství z residence má přístup do vašeho domu, jelikož od každého domu má univerzální klíč a neustále Vás terorizuje, posílá Vám různé zprávy a chodí k Vám v noci domu na inspekci... Tak je jen těžké být vklidu a nemít z toho strach.

Dočkala jsem se v knize i krve, mučení a hraní si s lidskou myslí...

A konec, že byl fantasmagorický? Vůbec mi to upřímně nevadí. Sám autor několikrát na to odkazoval v knize, že příběh povede úplně jiným směrem (mimo realitu) a nevadilo mi to. Dokonce i autor sám o sobě píše, že má fantasmagorické myšlení a že rád posune příběh na jiný lvl. Takže konec byl skvělý.

Za co strhávám hvězdičku, je to, že v knize nebylo vůbec vysvětleno, proč to Společenství dělá, jaký je jejich motiv, proč mučí lidi apod... Kdyby to tam bylo, klidně dám 5*/5*.

03.01.2023 4 z 5

Návnada Návnada Kent Messum

Kniha nenadchne ani neurazí, řekla bych, že to byla taková jednohubka/oddychovka... Některé pasáže byly nudné a některé zajímavé. S postavami jsem nějak nesympatizovala (jak kdyby to s feťáky šlo).

V knize mi chybělo více napětí, akce a více krve. Možná to je tím, že prostě už mám přečtené snad všechny knihy, co jsou u nás dostupné, v žánru vyvrazďovaček.

Jinak konec a epilog byl zajímavý a zlepšilo to hodnocení. Původně jsem chtěla dát jen 2*, ale dávám 3*/5*.

21.07.2022 3 z 5

#Murdertrending - Chci vidět popravu v přímém přenosu #Murdertrending - Chci vidět popravu v přímém přenosu Gretchen McNeil

Opravdu úžasná kniha, prvně jsem nechtěla dávat vůbec 5* a proč jsem nakonec dala plný počet?

Ze začátku dával ten příběh smysl, vše jste pochopili, ale od půlky už vůbec. Všechno bylo nakousnuté, o všem jste pořád museli přemýšlet, jak to autorka myslela, proč je to tak a ne jinak. No, ale těch posledních 50 stránek?? Všechno to do sebe zapadlo, všechno začalo dávat smysl a to mě úplně ohromilo. Tento typ žánru fakt mám hrozně moc ráda a je až neuvěřitelné, co kvůli posedlosti jste schopni udělat.

Sice tam byly otravné postavy, ale to je v každém YA žánru a tady se to hodilo, protože i ta protivná postava se nakonec zachovala tak, jak bych nečekala. Úplně všechno mi začalo na konci dávat smysl a to bylo úžasné. Tleskám...

Knihu rozhodně doporučuji všemi deseti!

13.04.2022 5 z 5

Labyrint (1.-3. díl) Labyrint (1.-3. díl) James Dashner

1. Díl - Útěk 5/5*
Hned od první stránky mě kniha chytla, nemohla jsem přestat číst. Bylo tam tak akorát akce. Skvěle promyšlené postavy, ač na mě jich bylo až moc, a s postupem času jsem začínala bohužel zapomínat kdo je kdo. Tento díl má v sobě hodně zvratů a nečekaných událostí. Na konci jsem i uronila slzu a vážně mi bylo líto, jak první díl skončil.

2. Díl - Spáleniště zkouška 4/5*
Opravdu hodně napínavý začátek ve kterém hned od začátku nechápete, co se vlastně děje, protože všechno Vám začne zapadat až za nějakou chvíli. Vyskytují se zde nové postavy, kterých bylo také hodně a myslím si, že byly i zbytečné. První půlka knihy byla opravdu na 5 hvězd, bohužel v druhé půlce knihy mi některé věci přišly hodně zbytečné a autorovu myšlenku jsem moc nepochopila. Dále se v tomto dílu setkáváme se zradou a poučením, že i když Vám je někdo blízký, neznamená to, že s Vámi chce táhnout za jeden provaz. Konec knihy už byl na mě takový až moc překombinovaný.

3. Díl - Vražedná léčba 3 a půl/5*
Začátek opět zajímavý a hodně napínavý. Hodně akce (asi nejvíce z celých dvou předešlých dílů) možná až moc a některé činy hlavních postav byly až moc hloupé a pro mě nepochopitelné. Bylo zde i setkání se starými postavami, což mě upřímně uchvátilo a hodně překvapilo. První půlka knihy opět byla na 4 hvězdy, ale pak se to začalo moc kompilovat a některé pasáže tam vůbec být nemusely. V posledním díle jsem také uronila pár slz, jelikož mě mrzelo, jak se to vše vyvinulo. Konec celé série za mě byl opravdu skvělý, podle mého lepší být ani nemohl.

Shrnutí celé série, hodnotím 4/5*
Za mě určitě úžasný dystopicky příběh, který s hlavními hrdiny prožívate od začátku do konce. Hodně originální a čtivé. Nejvíce se mi líbil jejich slang, který si mezi sebou vytvořili. Rozhodně doporučuji všemi deseti, a kdo má rád YA, akci, dystopii, knihy, které jsou napínavé od začátku do konce a nevíte do poslední stránky jak to dopadne, příběh, kde uroníte pár slz a nervy, které si musíte držet na uzdě, tak do této série rozhodně jděte!

19.03.2022 4 z 5

Pokřivená zrcadla Pokřivená zrcadla Diana Urban

Tak já jsem z tohohle díla opravdu nadšená a moc se mi to líbilo. Tyhle YA knížky můžu a dostala jsem to, co jsem od knihy čekala. Trochu romantiky, napětí, zvratů a citlivých témat, o kterých se pořád v dnešní době moc nemluví, i když by se mělo.

Hlavní hrdinka je sympatická a vžila jsem se do ní hned od první chvíle. Občas udělala hloupé chyby a rozhodnutí, ale to, co nakonec dokázala, tak jsem jen zírala s otevřenou pusou.

Konec byl opravdu nepředvídatelný a byla jsem mile překvapena, jak toto celé skončilo. Za co ubírám * je to, že některé pasáže knížky byly trošku nudné, zdlouhavé, ale za ten konec to opravdu stojí si přečíst.

20.01.2022 4 z 5

Neznámá pravidla Neznámá pravidla David Morrell

Opravdu úžasné dílo! Bylo zde napětí od začátku do konce, a až na konci jste opravdu zjistili, kdo a proč to dělá. Za mě určitě 100x lepší, než první díl.

Bohužel/bohudík (pro někoho tak, pro dalšího jinak) se ale oba dva díly točí z 40% knih pouze jen v dějepisných šířkách a detailních podpisech USA historie... Pro mě to někdy byla nuda číst, jelikož já dějepis nemám ráda.

Co mě zklamalo a za co odebírám * je to, že bych toto neoznačovala (ani 1., ani 2. díl) za horor. Nic strašidelného, ani zvráceného tam nebylo...

Jinak knihu určitě doporučuji, je to skvělé čtení.

01.01.2022 4 z 5

Diagnóza: láska Diagnóza: láska Tonya Hurley

Poslední díl, který byl smutný a uronila jsem i slzu, trochu slabší než ostatni. Celá série Ghostgirl, je opravdu zajímavá, napínavá a určitě stojí za přečtení.

09.12.2021 3 z 5

Mezi světy Mezi světy Tonya Hurley

Super, opravdu velice skvělé pokračování.

09.12.2021 4 z 5

Urban games Urban games A. T. Jurasek (p)

Za mě kniha vážně skvělá, miluju žánry typu vyvražďovaček, TV show atd... Opravdu jsem knihu přečetla skoro hned jedním dechem. Bohužel ubírám * za některé otravné postavy, které jste za jejich chování nenáviděli od začátku až do jejich případné smrti. Konec napínavý, ale opět tam byla scéna, u které jsem byla vážně naštvaná a nevím, proč to autor udělal. Jinak kniha určitě stojí za přečtení !

15.11.2021 4 z 5