tereza0319 tereza0319 komentáře u knih

(SPOILER) Toyen uteče od své úzkoprsé, omezené, uzurpátorské matky, aby si mohla všechno dělat po svém, přičemž se někdy v opilosti ani sama nezvládne naložit do taxíku. Potud uvěřitelné. Ale co ty večírky? To se opravdu všichni potom cudně rozešli do svých postýlek, jako žáci 3.B? O sexu samozřejmě mluvili jenom v náznacích, pokud vůbec. Chápu, že autorka z toho nechtěla mít senzacechtivý pornografický román, ale tohle na mě bylo moc. Toyen, rebelka tělem i duší, chodí za Štyrským, vzorně mu vaří, pere a uklízí, při tom ho plísní, proč tolik pije, vždyť má přece nemocné srdíčko!
Vrcholem všeho je vykreslení Nezvala, jak už tady psala Ventimiglia, komplikované osobnosti v románu šmahem odsouzené, jako důkaz prohnilého charakteru podáno to, že se mu při setkání se slavným básníkem potí ruce!!! Jakýsi pokus o objektivitu je zde odbyt větou: Kdoví, jak to všechno tenkrát bylo...
Kniha podle mého názoru lže, proto hodnotím takto.

01.09.2022 odpad!

Věcem, krajinám, živým, mrtvým Věcem, krajinám, živým, mrtvým Milan Coufal

Mě naopak kniha nadchla, jak poetikou, tak svou pravdivostí. Určitě si přečtu i autorovu první.

07.05.2022 5 z 5

Jsou muži skutečně takoví, jak si myslíte? Jsou muži skutečně takoví, jak si myslíte? Kevin Leman

Šovinistické, se stereotypy pracující dílo. Působilo na mě tak, že i v padesátých letech minulého století by už bylo zastaralé. Škoda času.

22.05.2021 odpad!

Ferrari v džungli Ferrari v džungli Štěpán Hobza (p)

Na můj vkus moc didaktické.

12.06.2019 2 z 5

Probudit lvy Probudit lvy Ajelet Gundar-Gošen

Moc dobře rozehrané intimní drama. Snad jenom příliš akční a málo uvěřitelný konec mi zkazil výsledný dojem.

09.03.2019 4 z 5

To byli jistě noční hlídači To byli jistě noční hlídači Blažej Ingr

Přemek je geniální. I jeho lednička. A vůbec všechno tam.

09.01.2018 5 z 5

Hrůza v české literatuře Hrůza v české literatuře Patrycjusz Pająk

Výborná knížka, jen mě mrzí, že v oddíle o současné literatuře se autor zabývá jen Milošem Urbanem.

04.01.2018 4 z 5