Tenebris_Draco Online Tenebris_Draco komentáře u knih

Všechno, co napsala Všechno, co napsala Josh Lanyon

Upřímně jsem se na knihu velmi těšila, jen se kapku bála, že nebude tolik vražd. Ovšem kniha mě nezkalala.
Bylo zde mnoho zvratů, možných podezřelých a motivů. Ke konci už jsem měla tušení, kdo by to mohl být a přestože jsem měla pravdu, moje detektivní čast si to užila.
Už se těším na další díl.

17.05.2023 4 z 5

Od knihy jsem čekala poměrně málo. Nejen kvůli hodnocení, ale také, že tato témata v knihách nevyhledávám. Tedy pokud tam nejsou zakomponovaná do jiných věcí.
Knihu jsem si jinak užila. Podívala jsem se na strachy v jiném úhlu a zjistila, že jsem některé měla také. Což mi pomohlo více se vcítit do hlavní postavy.
Nejlepší za mě byl konec, kde jsme se setkali s posledním strachem, který má jistě dost lidí, včetně mě. Také se mi líbilo rozuzlení s Žencem.
Na tuto knihu si ráda někdy znovu vzpomenu.

16.04.2023 4 z 5

Láska ve střihu cosplaye 1 Láska ve střihu cosplaye 1 Šin'iči Fukuda

Miluju to. Tak strašně moc!
Původně jsem to viděla jako anime, když vyšlo. Tam jsem se do postav hned zamilovala. Ovšem v této manze? Bože, tady jsem se zamilovala od první strany, několikrát se zasmála a užívala si, jak moc je hlavní protagonista roztomilý (v určitých situacích).
Jen mě strašně mrzí, že na další díl musím čekat, tak dlouho! Nejraději bych ho chtěla hned!
Tudíž je vaší povinností, abyste si tuto milou a roztomilou mangu přečetli.

12.04.2023 5 z 5

Ex na koštěti Ex na koštěti Erin Sterling (p)

Upřímně jsem měla v plánu číst knihy s vánoční tématikou, jenže když jsem tuto knihu dostala do ruky, neodolala jsem. Což je moc dobře.
Kniha je plná humoru, lásky, sexy Rhyse a sem tam i ehmmm scének. Co víc by člověk po oddechovce a jednohubce chtěl?
Jsou zde i kouzla, kapku méně než jsem předpokládala, ale to naštěstí zachraňoval Rhys a sarkasmus, který mě nesmírně bavil v dialogu mezi postavami.
Každopádně poučení z knihy zní:
Vodka a kouzla se nikdy nemíchají.
A i sexy charismatický muž může najít spřízněnou duši v čarodějnici, která ho zaklela.

11.12.2022 5 z 5

Místodržící Místodržící Adam Przechrzta

I další díl jsem si neuvěřitelně užila. Poslední asi tři knihy před tímto dílem jsem se nemohla začít a měla jsem tak krizi.
Jenže v tom mi pomohla tato kniha. Nabitá akcí, intrikami, zdánlivě klidného místa, které se pak promění v něco mnohem jiného. Nové postavy jsem si oblíbila a Rudnickiho, ještě mnohem víc.
Tudíž velice doporučuji a těším se na další díl!
Jinak vřele doporučuji číst knihu v tomto období (kdy je venku takto ošklivo), jelikož v knize je to ponuré, tak se to skvěle doplňuje.

08.10.2022 4 z 5

Pokoj v barvách štěstí 1 Pokoj v barvách štěstí 1 Hakuri

Nevím, co bych k tomu řekla. Mám z toho takové smíšené pocity.
Je to takový zvláštní vztah mezi hlavními postavami. Je to milý, přesto i děsivý vztah, kdybyste to dali do reality. Jelikož toto je ovšem fikce, tak se mi to i líbilo. Byla jsem za hlavní postavu ráda, že jí unesl a hezky se o ní stará. Přesto mě ta myšlenka, jak by se mohl jejich vztah zvrtnout neopouští.
Tudíž mě zajímá, jak to bude vypadat v dalších dílech.

23.09.2022 5 z 5

Naše zakázané vášně Naše zakázané vášně Chloe Gong

Upřímně jsem od toho moc nečekala. Možná to byl také důvod, že se mi to líbilo. Ano, byly tam někdy místa. která mě tak úplně nebavila. Byly tam zajímavé nápady. Roma (Romu) jsem moc nemusela ani na konci, ale to jen proto, že mi moc povahově nesedl na gengstra. V tom se mi víc líbila Juliette. Jen škoda, že tam nebylo víc prostoru pro Kathleen.
Jinak ty boje? To bylo něco. Nezlobila bych se, kdyby tam bylo víc krveprolití, ale není to hard nebo dark fantasy, takže to moc nejde.
Hodnotím 4 - 4,5.
Přesto jsem zvědavá na druhý díl.

23.09.2022 5 z 5

Sběratel hvězd 1 Sběratel hvězd 1 Sophie Schönhammer

Je to velmi roztomilá manga. Místy se tam objevují lehce hlubší myšlenky, ovšem stále je to hlavně cute.
Kresba je opravdu nádherná. Jen by to chtělo místy barvy. Padající hvězdy by byly hned mnohem lepší. Ale to je můj skromný názor.
Každopádně, přestože vám tato manga nedá nic extra, co by člověk už nečetl nebo někde alespoň neviděl. Jsem si jistá, že za zkoušku to stojí.

22.08.2022 5 z 5

Hon na knížete Draculu Hon na knížete Draculu Kerri Maniscalco

Abych byla upřímná, tak mi jednička přišla lepší než Hon na knížete Drákulu. Ovšem i tuto knižní jízdu jsem si nesmírně užila! (Hlavně kvůli pár situacím. Že Thomasi?) Každopádně ten konec? Wow.
Znovu jsem se velmi moc zamilovala do Thomase a oblíbila si mnohem víc Audrey.
Líbilo se mi, jak se rozebíralo její takzvané trauma z dílu Jacka Rozparovače. Jak se dokázala sebrat a ukázat všem, jak je silná ženská postava.
Neskutečně se těším na další díly!

27.07.2022 5 z 5

Mýtonoši Mýtonoši Tracy Deonn

Upřímně jsem se Mýtonošů trochu obávala. Přeci jen, všichni to vychvalovali a já měla obavy. Co když já budu jedna z mála, které se to nelíbilo?
Prvních pár stránek mě v tom utvrzovalo, prostě ten začátek mě nenalákal. Odložila jsem to a nakonec po tom šáhla znovu, protože jsem měla chuť na něco nového, co jsem do teď zatím nečetla. Což byla jiná verze Artušovské legendy.
Musím říct, že se mi to líbilo. Sice jsem z toho nespadla na kolena (promiň králi Artuši), přesto jsem si to užila.
Jen sakra, kde má Sel nějakou šťabajznu? Hlasuji pro to, aby v příštím díle nějakou dostal!

30.06.2022 4 z 5

Gunsmith Cats 4 Gunsmith Cats 4 Kenichi Sonoda

Skvělá série. Jistě si ji několikrát znovu přečtu, protože je to bomba.
Mnohokrát jsem slyšela, že se do této mangy nemám pouštět. Proč? Protože jsem holka. Honičky, střílečky, zbraně, auta atd... jsou pro muže. Říkali mi, neustále. Přesto jsem se do toho pustila. Miluji zbraně, tak proč se tomu vyhnout, jen protože se to více líbí mužům?
Tak jsem si to přečetla a nelituji! Užila jsem si to!
Jen je škoda, že toho není víc. Potřebuji víc!
Každopádně. Nenechte se nikdo odradit o něčeho, co má na neviditelném štítku napsáno: Kniha (manga) pro muže, anebo pro ženy. Když to chcete číst, prostě si to přečtěte.

05.06.2022 5 z 5

Železný vlk Železný vlk Siri Pettersen

Trochu jsem se této knihy obávala, nechtěla jsem mít tak velká očekávání, jaká jsem měla. Avšak bát jsem se vůbec nemusela!
Bylo to skvělé. Prostředí, postavy, prostě všechno.
Užila jsem si to a jsem zvědavá na pokračování.
Sice jsem autorčinu předchozí sérii nečetla, protože mě nezaujala anotace, přesto to možná zkusím. Tedy pokud bude stejně skvělá, jako Železný vlk.
Samozřejmě se zde objevují vulgarismy, což se k prostředí náramně hodilo.
Každopádně pokud chce někdo číst nějaké temnější fantasy, lehce děsivé a krvavé (tedy pro mě), tak mu toto dílo doporučuji.

06.01.2022 5 z 5

Neskutečný svět Neskutečný svět Jenny McLachlan

Líbilo se mi to.. Jen by to chtělo mnoohem více draků :3

Jinak to bylo dobrodružné a kouzelné.

20.12.2021 4 z 5

Kolébka všech světů Kolébka všech světů Jeremy Lachlan

Kniha mě zaujala svou anotací i obálkou, přesto jsem se nemohla přimět, abych si jí koupila. To tedy byla velká chyba, že mi to tak dlouho trvalo! Za zakoupení vděčím svému příteli, který se v knihách sice nevyzná, přesto má vkus na vybrání skvělých knih, jen a pouze z anotace. Tisíceré díky! Což jsem jen uvítala.
Hlavní hrdinku jsem si hned zamilovala, stejně jako svět samotný. Možná jsem byla jediná, ale místy mi to přišlo trochu potrhlejší, bláznivější? Ale to jen v dobré slova smyslu.
Je mi jasné, že se kniha nemůže líbit všem, což je logické. Nicméně ji doporučuji.
Už se těším na druhý díl.

04.09.2021 5 z 5

Úsvit temna Úsvit temna C. S. Pacat

Trochu mi to připomínalo sérii Grišha, která se mi líbila, takže jsem musela sáhnout po této knize.
Lehce temné knihy mám ráda a jelikož jsem zahlédla pár fanartů ke konci to nebylo tak překvapující. Avšak i přesto zde bylo mnoho skvělých zvratů. No a to nejdůležitější. Spoutu obětí, ať už z fyzických či psychyckých příčin. A dobře napsané postavy.
Každopádně kniha je napsána z několika pohledů. Nejméně mě bavil Kathariny. Nejvíce Willa, kterého jsem si strašně moc oblíbila a Violetin.
Jsem tedy zvědavá na jejich další cesty.

25.05.2024 5 z 5

Výměna Výměna Sienna Mercer

Bylo to úžasné!
Nejprve jsem měla z této knihy obavy. Je to přeci jen moje knižní série z dětství, tudíž by bylo velmi pravděpodobné, že by se mi nelíbil ani první díl.
Ovšem nevím, jestli to bylo z nostalgie nebo to je prostě napsané čtivě, ale strašně jsem si to užila! Bylo to přesně to, co jsem teď potřebovala. Lehkou upířinu, která je protkaná pavučinami barev a sesterské lásky. K tomu se na pár stránkách objeví i ples, co víc si přát?
Což tedy znamená, že se nemohu dočkat dalších dílů, které jsem jako malá poctivě nasbírala.
Jsem zvědavá, jestli i zbytek bude taková bomba.

30.09.2023 5 z 5

Stříbrný stonek Stříbrný stonek Crystal Smith

Upřímně jsem se ze začátku ztrácela. Většina postav mi naskakovala velmi pomalu. Převážně z důvodu, že už jsou to dva roky, co jsem četla poslední díl. Ovšem po čase jsem si to vybavila a užila.
Nebylo to tak skvělé, jako předešlé díly, tedy pro mě. Což bylo také kvůli tomu, že díly nebyly vydané za sebou.
Přesto to za přečtení stojí a možná si to i užijete, hlavně kvůli nezvyklým zvratům.

13.02.2023 4 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Bohužel, už je konec. Strašně moc bych si přála, aby to nikdy neskončilo. Nebo bych aspoň mohla dostat několik bonusových knih. Potřebuji vědět víc o životě hrdinů! Hlavně bych potřebovala lepší konec pro Manon a Doriana! Noták Massová, proč jsi mi to udělala?!
Když už jsi napsala příběh konce určitých osob, kde jsem nemohla přestat steskem brečet. Tak jsi mohla udělat happyend i jim!

01.02.2023 5 z 5

Zničení Zničení Anthony Reynolds

Popravdě mně se kniha moc líbila.
Ano, je pravda, že bojů tam moc nebylo, přesto jsem si to nesmírně užila!
Nejsem zrovna velký fanoušek Lolka, tedy pokud nepočítám Arcane, ale to je kapku jiný druh zábavy. Přesto mě to velmi zajímalo, jako by mě to k oné knize táhlo. Což jsem moc ráda, užila jsem si to.
Jen mi na konci bylo strašně líto, co se stalo mým hlavním oblíbencům.
Budu tedy doufat, že budou podobné knihy u nás vycházet, abych mohla zaplout i do jiných temných vod.

14.11.2022 5 z 5

Místo mezi světy Místo mezi světy Micaiah Johnson

Osobně se mi to moc líbilo. Možná to bylo tím, že nejsem expert přes sci-fi. Když je moc náročně vysvětleno, nebaví mě. Na to mám fantasy.
Každopádně moc jsem od toho nečekala, přeci jen si sem tam nějaké to sci-fi přečtu. Ovšem zde jsem byla spokojená. Zajímavý námět, lgbt, které není předhazované každou chvíli a zvratů.
Ano, uznávám není to až tak něco extra, ale mně se to líbilo.

19.08.2022 5 z 5