tektit tektit komentáře u knih

Chytněte mi guerézu Chytněte mi guerézu Gerald Durrell

Mám rád tohoto autora, už jako dítě jsem sledoval jeho přírodopisné dokumenty. Jeho knihy vždy potěší. Poutavě a hlavně z hlediska chovatele krásně napsaná kniha. Vřele doporučuji.

28.08.2021 5 z 5

Nahanni Nahanni Bohumil Moravec

Autor, rodák z Protivína, popsal své putování po řece Nahanni lehce a hlavně čtivě. V jeho podání má člověk pocit, že je tam s ním.

14.03.2021 5 z 5

Slíbil jsem, že zůstanu Slíbil jsem, že zůstanu Petr Hejna ml.

Přečteno jedním dechem.

06.02.2021 4 z 5

Otava: Putování po řece Otava: Putování po řece Zdeněk Šmíd

Pro mě čtivý autor, řeku a její okolí popsal úžasně. Člověk má pocit, že ty místa poznává osobně. Fakta protkaná zvláštními příběhy dokreslují krásu kraje kudy řeka teče. Doporučuji každému, kdo se rád toulá místy i když jen na potištěném papíře.

09.01.2021 5 z 5

Otazníky detektiva Štiky Otazníky detektiva Štiky Jiří Kalousek

Úžasná kniha, strhující četba. Vřele doporučuji hlavně ctenářům Barbánka.

30.12.2020 5 z 5

Jen stromy tam nerostou Jen stromy tam nerostou Jaroslav Holub

Odprosti se od doby a ideologie, a knihu přečteš jedním dechem. Je vidět, že autor mlží o umístění roty a místopisu.

16.12.2020 3 z 5

Milenci na celý život Milenci na celý život Jan Suchl

Myslím, že dobře napsaná kniha popisující vesnický život před okupací. Příběh jedné rodiny a její všední starosti.

14.12.2020 3 z 5

Případ skončil v pátek Případ skončil v pátek Svatopluk Hrnčíř

Roztomilý příběh pro dětské čtenáře.

14.12.2020 3 z 5

Athabasca Athabasca Alistair MacLean

Taková rychlá kniha, tedy příběh ne zrovna napsaný strhujícím stylem, ale protože začíná zájmenem tak mě neurazilo to přečíst ????

11.12.2020 2 z 5

Hodina čarodějnic III. Hodina čarodějnic III. Anne Rice (p)

Závěr trilogie na mě působil divně. Mám pocit, jako by to nebyl konec, ale začátek. Prostě to musí mít pokračování

20.11.2020 3 z 5

Hodina čarodějnic I. Hodina čarodějnic I. Anne Rice (p)

Začátek opravdu pomalý, ale pak se čtení prvního dílu nedalo zastavit. Čekám jestli autorka je čitelná a další díly budou o tom co tuším. Teším se na ně.

23.06.2020 4 z 5