Tatopulos Tatopulos komentáře u knih

Eva Eva James Hadley Chase (p)

Další velice ctivy Chasuv román o hedonistickem slabochovi s vrazednymi představami a velice nízkými pudy, kterému nemůžete fandit. + K tomu '' charakterní panna" Eva, která si s hlavním antihrdinou pohrává. Kam na ty nápady Chase chodil? Jen ten konec je takový zvláštní a nečekaný

11.01.2022 4 z 5

Veselá vdova Veselá vdova Vladimír Neff

Nejslabší z celé pentalogie, nejpodařenější jsou v knize myšlenky než postavy. Román na mě působil jakoby byl narychlo spíchnutý, žádná psychologicky silná postava, žádný podrobný životopis jako v předchozích románech- Martin Nedobyl, Jan Born, Vojta Náprstek. Postava Kiesela mi začala být protivná, ale když odešel nezbylo nic jen povídání pro povídání. Šnajberk, Babila, Helebrant, proces s Omladinou, Ema Destinnová, život v Rakousku-Uhersku 90.let a v novém století, drobné trable Bornů, žádný velký konflikt se tentokrát neodehrál.

20.11.2020 2 z 5

Sňatky z rozumu Sňatky z rozumu Vladimír Neff

...Bolemír Noc pohrdavě krčil rameny nad tou nezdolnou trpělivostí lidského mravence a shledával ji nízkou a nesmyslnou, tak jako je nízký a nesmyslný celý tento svět.
Básník byl odměněn zdvořilým potleskem.

04.09.2020 5 z 5

Muž bez vlasti Muž bez vlasti Kurt Vonnegut Jr.

Socialismus je idealistický. Sláva našemu týmu !
To jsou slova, která u nás a v USA postrádáme.
Co víc dodat ?

13.06.2020 5 z 5

Třikrát ve slepé uličce Třikrát ve slepé uličce James Hadley Chase (p)

Spolu s Prackou v láhvi vynikající kriminální novely. Úplně mě dostala novelka Máš, co ti patří. Jako kdybych byl upoután tlustým pásem, musel jsem to dočíst

04.01.2020 5 z 5

Adolf Hitler: Deníky Adolf Hitler: Deníky John Keegan

Slabé, jak se píše v úvodu ke knize, jsou to jen poznámky, co se po Hitlerovi zachovaly. Zajímavé tam byly jen určité historické pasáže a Hitlerovy vyjádření k událostem. Namátkově mě napadá- "já tuto válku nevyvolal, to oni jsou viníci." Hitlerův obdiv ke Stalinovi a k Británii, zřejmě chtěl uzavřít přes Hesse s Anglií mír. Pak zvláštní pasáže o Sovětském svazu, kdy nebylo jasné jestli se SSSR pokusil napadnout Německo jako první nebo Rusové věděli o chystaném útoku a byli jen v obraně ? Podle Canarise, ale prý byla rudá armáda připravena k útoku na Německo. Ale Canaris byl starý kamuflážník a nenáviděl Hitlera.
Láska k vlastním vojákům se tady taky hezky ukázala- "mí vojáci jako jednotlivci nemají cenu...Ale já proti nim mám cenu vysokou..." Nuda a Hitlerova posedlost sebou samým otravuje.

11.07.2019 2 z 5

Jednou jako tragédie, podruhé jako fraška Jednou jako tragédie, podruhé jako fraška Slavoj Žižek

Dříve tanky, dneska banky !

13.05.2019 5 z 5